Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami w m. Świdnik Duży Drugi gm. Wólka (bez przyłączy) - etap trzeci (drugi przetarg)

Zamawiający: URZĄD GMINY WÓLKA, Jakubowice Murowane (województwo lubelskie)

Data publikacji
Rodzaj zamówienia
roboty_budowlane
Miejsce realizacji
m. Świdnik Duży Drugi, gm. Wólka
Status
ogłoszone

Podsumowanie

Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odgałęzieniami w miejscowości Świdnik Duży Drugi (etap trzeci). Dokument dotyczy odpowiedzi na pytania wykonawców w zakresie technologii odtwarzania nawierzchni drogowej oraz przewidywanego występowania wód gruntowych podczas robót.

Kluczowe wymagania

Treść ogłoszenia

Strona głównaPrzetargiOdpowiedź na zapytanie o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia...PrzetargiInformacja o wyborze najkorzystniejszej oferty cz. 1 i cz. 2 zamówienia - Modernizacja (przebudowa) drogi gminnej nr 112458L (działka nr 180) klasy KDD-G w miejscowości Biskupie Kolonia (etap I) – ODCINEK I od km 0+000,00 do km 0+300,00 i ODCINEK II od km 0+300,00 do km 0+610,00informacje: - o wyborze najkorzystniejszej oferty dla części trzeciej zamówienia: „Przebudowa drogi wewnętrznej położonej na działce nr ew. 133/23 w m. Biskupie Kolonia ETAP I od km rob 0+007,63 do km rob. 0+112,49” i o unieważnieniu postępowania dla części czwartej zamówienia: „Przebudowa drogi wewnętrznej położonej na działce nr ew. 133/23 w m. Biskupie Kolonia ETAP II od km rob. 0+112,49 do km rob. 0+206,00”.Odpowiedź na zapytanie o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia - Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami w m. Świdnik Duży Drugi gm. Wólka (bez przyłączy) - etap trzeci (drugi przetarg)Jakubowice Murowane, 14-03-2018r.RI.271.6.2018.TMOdpowiedź na zapytanie o wyjaśnienietreści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.Dotyczy: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami w m. Świdnik Duży Drugi gm. Wólka (bez przyłączy) - etap trzeci (drugi przetarg).Na podstawie art. 38 Prawa zamówień publicznych Zamawiający informuje, że dnia12-03-2018r. otrzymał drogą elektroniczną od wykonawcy zapytania dotyczące treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ). Poniżej zamieszczone są pytania zadane przez wykonawcę oraz odpowiedzi udzielone przez zamawiającego.Pytanie nr 1.„Prosimy o uzupełnienie dokumentacji  przetargowej o warunki odtworzenia pasadrogowego wraz z przekrojami  po robotach związanych z wykonaniem komórprzewiertowych i wykopów na studnie.”.Odpowiedź.Umiejscowienie studni kanalizacyjnych nie wymaga  naruszania nawierzchni asfaltowej. W przypadku umiejscowienia komór przewiertowych wielkość wykopów zależy od użytych urządzeń i organizacji robót. W poprzednio wykonanym etapie drugim kanalizacji  zastosowano przewierty sterowane, a komory przewiertów ulokowano w przydrożnym rowie tak, że nie naruszono nawierzchni asfaltowej. Projekt nie narzuca zastosowania konkretnego typu maszyn do przewiertów i zostawia wykonawcom w tej kwestii dowolny wybór. W przypadku nieoptymalnego doboru technologii i maszyn wykonawca może naruszyć nawierzchnię lub podbudowę drogi, a Zamawiający będzie żądał przywrócenia jej do stanu pierwotnego. Dlatego w specyfikacji technicznej wykonania robót w punkcie 5.1. podano: „Roboty ziemne w pasie drogowym odbudowa nawierzchni asfaltowej, pełna wymiana gruntu na grunt sypki-piasek na całej długości pasa zajętego pod kanalizację sanitarną, wskaźnik zagęszczenia podłoża odtwarzanych nawierzchni drogi zgodnie z normą PN-S-02205:1998 dla warstwy do głębokości 1,20m Is=1,00 dla warstwy poniżej l,20m Is=0,97” Powyższe wymagania dotyczą też wykonania niektórych odgałęzień do granicy działek prywatnych wykonywanych otwartym wykopem.Pytanie nr 2.„Prosimy o potwierdzenie iż na odcinku którego dotyczy postępowanie przetargowe niewystępuje woda gruntowa a w związku z tym nie będzie konieczne odwodnieniewykopów na czas prowadzenia robót.”Odpowiedź.W dokumentacji projektowej dotyczącej pierwszego etapu robót zawarte była opinia geotechniczna dotycząca poziomu wód gruntowych. Odwiert został wykonany w pobliżu zaprojektowanej przepompowni ścieków, tj. w najniższym miejscu posadowienia sieci kanalizacyjnej. Ustabilizowany poziom wody gruntowej występował na głębokości 183,0mnp. W planowanym obecnie  do wykonania etapie trzecim kanalizacji najniższa rzędna dna kanału zaprojektowana jest na wysokości 184,02mnp. Wynika z tego, że w obecnie realizowanym odcinku sieci kanalizacyjnej nie powinny wystąpić wody gruntowe.Podstawa prawna:Art. 38 ust. 1, ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.).Załącznikiodpowiedz_na_zapytania_do_siwz__kanalizacja_etap3__drugi_przetarg.pdf378.49KBpdfPobierzRejestr zmianData wprowadzenia dokumentu do BIP:14 marca 2018 09:26Dokument wprowadzony do BIP przez:Tomasz MisiuraIlość wyświetleń:131214 marca 2018 09:29(Tomasz Misiura) - Dodanie załącznika [odpowiedz_na_zapytania_do_siwz__kanalizacja_etap3__drugi_przetarg.pdf ] do dokumentu. (Dokument opublikowany)14 marca 2018 09:28(Tomasz Misiura) - Opublikowanie dokumentu.14 marca 2018 09:26(Tomasz Misiura) - Dodanie dokumentu. (Dokument nieopublikowany)

Części zamówienia (1)

  1. Część 0: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami w m. Świdnik Duży Drugi gm. Wólka (bez przyłączy) - etap trzeci (drugi przetarg)

    Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami w miejscowości Świdnik Duży Drugi (etap trzeci).

Dokumenty (1)

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Zobacz inne zamówienia publicznelubelskie

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami w m. Świdnik Duży Drugi gm. Wólka (bez przyłączy) - etap trzeci (drugi przetarg) — zamówienie publiczne — Zamówienia publiczne