Opinie RIO w sprawie sprawozdań i projektów uchwał gminy Wólka (2012-2014)

Zamawiający: URZĄD GMINY WÓLKA, Jakubowice Murowane (województwo lubelskie)

Data publikacji
Rodzaj zamówienia
uslugi
Miejsce realizacji
Gmina Wólka
Status
ogłoszone

Podsumowanie

Zbiór opinii Regionalnej Izby Obrachniczej w Lublinie dotyczących sprawozdań z wykonania budżetu gminy Wólka (za lata 2012 i 2013) oraz projektów uchwał (WPF i budżet na 2014 r.). Dokumenty zawierają uwagi dotyczące płatności odsetek, zobowiązań wymagalnych oraz braków w planowaniu dochodów środowiskowych.

Kluczowe wymagania

Treść ogłoszenia

Strona głównaPrzetargiOdpowiedź na zapytanie o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia...PrzetargiPrzetarg Nieograniczony - Udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.432.900,00 złotych z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek Gminy WólkaZmiana terminu składania ofert - udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.432.900,00 złotych z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek Gminy WólkaOdpowiedź na zapytanie o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia - udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.432.900,00 złotych z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek Gminy Wólka.Jakubowice Murowane, 11-12-2014r.RI.271.19.2014.TMOdpowiedź na zapytanie o wyjaśnienietreści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.Dotyczy: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego naudzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 2.432.900,00 złotych z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek Gminy Wólka.Na podstawie art. 38 Prawa zamówień publicznych Zamawiający informuje, że dnia08-12-2014r. otrzymał faksem od jednego z wykonawców zapytanie dotyczące treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Poniżej zamieszczone są pytania zadane przez wykonawcę oraz odpowiedzi udzielone przez zamawiającego.Pytanie nr 1.Wykonawca uprzejmie prosi o udostępnienie następujących dokumentów:Sprawozdania Rb-ND, Rb-Z, Rb-N, Rb-27S, Rb-28S za 2011, 2012, 2013 i 3 Kw. 2014.OdpowiedźDokumenty te zostały dołączone do niniejszej informacji.Pytanie nr 2.Wykonawca uprzejmie prosi o udostępnienie następujących dokumentów:Sprawozdania opisowe z wykonania budżetu za 2012 i 2013.OdpowiedźDokumenty te zostały dołączone do niniejszej informacji.Pytanie nr 3.Wykonawca uprzejmie prosi o udostępnienie następujących dokumentów:Opinie RIO dot.1/ projektu budżetu na 2014, 2/ WPF,3/ możliwość sfinansowania deficytu, 4/ prawidłowości planowanej kwoty długu,5/ sprawozdań z wykonania budżetu za lata 2012 i 2013”.OdpowiedźDokumenty te zostały dołączone do niniejszej informacji z wyjątkiem podpunktu 4/ ponieważ Zamawiający nie musiał posiadać tej opinii.Pytanie nr 4.Wykonawca uprzejmie prosi o udostępnienie następujących dokumentów:   Aktualny wykaz zaciągniętych kredytów i pożyczek : instytucja finansowa, rodzaj transakcji, kwota zadłużenia, wielkość i terminy rat, termin ostatecznej spłaty.OdpowiedźDokumenty te zostały dołączone do niniejszej informacji.Pytanie nr 5.Wykonawca uprzejmie prosi o udostępnienie następujących dokumentów: Wykaz udzielonych poręczeń: za kogo, na czyją rzecz, z jakiego tytułu, kwoty, okres obowiązywania.OdpowiedźGmina nie udzieliła poręczeń.Pytanie nr 6.Czy Gmina posiada akcje/udziały w innych podmiotach? Proszę podać nazwę podmiotu wartość akcji/udziałów i procentowy udział w kapitale.OdpowiedźGmina posiada akcje URSUS, wartość 0 zł.Pytanie nr 7.Czy Gmina wyrazi zgodę na umieszczenie w umowie kredytowej zobowiązania do składania w Banku /lub umieszczania na oficjalnych stronach internetowych Kredytobiorcy/:•          kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowych niezbędnych do oceny jego sytuacji finansowej na podstawie metodologii oceny sytuacji finansowej obowiązującej w Banku,•          półrocznych i rocznych opinii RIO z wykonania budżetu oraz uchwał budżetowych wraz ze zmianami i uchwał dot. WPF /w kolejnych latach/ wraz z wymaganymi opiniami RIO.OdpowiedźTAK.Pytanie nr 8.Wykonawca uprzejmie prosi o potwierdzenie braku zaległości wobec ZUS i USOdpowiedźGmina nie posiada zaległości - zaświadczenia w załączniku.Pytanie nr 9.Czy na rachunkach Gminy ciążą zajęcia egzekucyjne, czy występują przeterminowane zobowiązania wobec banków?OdpowiedźNIE.Pytanie nr 10.Prosimy o przedstawienie informacji o dofinansowaniach ze środków UE zadań realizowanych przez Państwa (wydatki majątkowe) w ramach budżetu roku bieżącego z  podziałem na:•          wartość zawartych umów (w tys. PLN):w tym, wartość środków przewidzianych zgodnie z tymi umowami do wypłaty w bieżącym roku budżetowym (w tys. PLN):•          wartość złożonych wniosków, dla których nie uzyskano jeszcze decyzji (w tys. PLN):w tym, wartość środków przewidzianych zgodnie z tymi wnioskami do wypłaty w bieżącym roku budżetowym (w tys. PLN)?Odpowiedź1. „Budowa drogi gminnej obsługującej Port Lotniczy Lublin S.A w miejscowości Świdnik Duży” (dotacja RPO WL-zawarta została preumowa, umowa o dofinansowanie zawarta zostanie w I kwartale 2015r. )Wydatki w 2014r.    1.473.430,63złWydatki w 2015r.    3.391.569,37złRefundacja całości wydatków w 2015r. 3.890.000,00zł2. Przebudowa remizy w Pliszczynie (dotacja PROW)Wydatki w 2014r.  280 037,86złRefundacja w 2015r.   133.163,00zł3. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Turce w pasie drogi dz. nr 1533 (bez przyłączy) (dotacja PROW)Wydatki w 2014r.      204.450,00złRefundacja w 2015r.  123.170,00zł.Pytanie nr 11.Prosimy o informację, czy w ciągu ostatnich 2 lat budżetowych zdarzyło się, że Państwo musieli zwrócić środki uzyskane z UE z powodu nie wywiązania się z postanowień umowy dofinansowania. Jeżeli tak, to prosimy o podanie kwoty środków zwróconych w ciągu pełnych ostatnich dwóch lat budżetowych (w tys. PLN).OdpowiedźNie zwracano dofinansowania.Pytanie nr 12.Z jakiego tytułu przewidziane w WPF dochody ze sprzedaży majątku, w tym  szczególnie wysokie  w latach 2016-17. Jak Gmina ocenia realność wykonania planu w tym zakresie w 2014?OdpowiedźPlanowane jest przekształcenie gruntów rolnych i ich podział na działki. Prognozowane jest pozyskanie nieruchomości ze spadków mieszkańców. Wykonanie planu w 2014 r. ok.10 %.Pytanie nr 13.Z jakiego tytułu inne przychody nie związane z zaciągnięciem długu zaplanowane w 2015 w kwocie 15.985 PLN (WPF rubryka 4,4).OdpowiedźSpłata pożyczki udzielonej przez gminę w 2013 r. fundacji.Podstawa prawna:Art. 38 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2013 r. poz. 907 z późn. zm.).Załącznikisprawozdania_rb__pytanie_1.zip2.6MBzipPobierzsprawozdania_opisowe__pytanie_2.zip180.55KBzipPobierzopinie_rio__pytanie_3.pdf3.39MBpdfPobierzwykaz_zaciagnietych_kredytow___pytanie_4.zip192.48KBzipPobierzzaswiadczenia_zus_i_skarbowy__pytanie_8.pdf566.86KBpdfPobierzRejestr zmianData wprowadzenia dokumentu do BIP:11 grudnia 2014 11:49Dokument wprowadzony do BIP przez:Tomasz MisiuraIlość wyświetleń:182511 grudnia 2014 12:06(Tomasz Misiura) - Opublikowanie dokumentu.11 grudnia 2014 12:06(Tomasz Misiura) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 12:05(Tomasz Misiura) - Ukrycie dokumentu.więcej »11 grudnia 2014 12:05(Tomasz Misiura) - Opublikowanie dokumentu.11 grudnia 2014 12:05(Tomasz Misiura) - Zmiana kolejności załączników. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 12:05(Tomasz Misiura) - Zmiana kolejności załączników. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 12:05(Tomasz Misiura) - Zmiana kolejności załączników. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 12:05(Tomasz Misiura) - Dodanie załącznika [sprawozdania_opisowe__pytanie_2.zip] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 12:04(Tomasz Misiura) - Usunięcie załącznika [sprawozdania_opisowe__putanie_2.zip] z dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 12:00(Tomasz Misiura) - Dodanie załącznika [zaswiadczenia_zus_i_skarbowy__pytanie_8.pdf] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 11:58(Tomasz Misiura) - Dodanie załącznika [wykaz_zaciagnietych_kredytow___pytanie_4.zip] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 11:57(Tomasz Misiura) - Dodanie załącznika [opinie_rio__pytanie_3.pdf] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 11:56(Tomasz Misiura) - Dodanie załącznika [sprawozdania_opisowe__putanie_2.zip] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 11:55(Tomasz Misiura) - Dodanie załącznika [sprawozdania_rb__pytanie_1.zip] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 11:54(Tomasz Misiura) - Usunięcie załącznika [2011_rb27s.pdf] z dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 11:54(Tomasz Misiura) - Usunięcie załącznika [2011_rb28s.pdf] z dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 11:54(Tomasz Misiura) - Usunięcie załącznika [2011_rbn.pdf] z dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 11:54(Tomasz Misiura) - Usunięcie załącznika [2011_rbnds.pdf] z dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 11:52(Tomasz Misiura) - Dodanie załącznika [2011_rbnds.pdf] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 11:52(Tomasz Misiura) - Dodanie załącznika [2011_rbn.pdf] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 11:52(Tomasz Misiura) - Dodanie załącznika [2011_rb28s.pdf] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 11:51(Tomasz Misiura) - Dodanie załącznika [2011_rb27s.pdf] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)11 grudnia 2014 11:49(Tomasz Misiura) - Dodanie dokumentu. (Dokument nieopublikowany)

Części zamówienia (1)

  1. Część 0: Opinie RIO dot. sprawozdań i projektów uchwał gminy Wólka

    Analiza sprawozdań z wykonania budżetu gminy za lata 2012 i 2013 oraz projektów uchwał o WPF i budżecie na 2014 rok.

Dokumenty (2)

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Zobacz inne zamówienia publicznelubelskie

Opinie RIO w sprawie sprawozdań i projektów uchwał gminy Wólka (2012-2014) — zamówienie publiczne — Zamówienia publiczne