Przebudowa drogi powiatowej nr 2224L Lublin - Wólka Lubelska - Pliszczyn - Sobianowice
Zamawiający: URZĄD GMINY WÓLKA, Jakubowice Murowane (województwo lubelskie)
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- roboty_budowlane
- Miejsce realizacji
- Droga powiatowa nr 2224L (odcinek Lublin - Wólka Lubelska - Pliszczyn - Sobianowice)
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa odcinków drogi powiatowej nr 2224L w dwóch zakresach (od km 0+000 do 0+525 oraz od km 3+792 do 7+304, z wyłączeniem fragmentu 4+900 do 5+217). Zakres prac obejmuje roboty przygotowawcze, przebruki zjazdów i zatok (rozebranie krawężników, obrzeży, kostki, frezowanie, wyrównanie podbudowy) oraz roboty ziemne w przełomach.
Treść ogłoszenia
Strona głównaPrzetargiOdpowiedź na zapytanie o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia...PrzetargiPrzetarg Nieograniczony - Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Turce w pasie drogi dz. nr 1533 (bez przyłączy).Przetarg Nieograniczony - Wykonanie boiska wielofunkcyjnego przystosowanego do organizacji zawodów pożarniczych przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Pliszczynie.Odpowiedź na zapytanie o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia - Przebudowa nawierzchni drogi powiatowej Nr 2224L- Lublin (ul. Pliszczyńska) - Wólka Lubelska - Pliszczyn - Sobianowice od km 0+000 km do 0+525 km i od km 3+792 do km 7+304 (z wyłączeniem odcinka od km 4+900 do km 5+217)Jakubowice Murowane, 17-09-2014r.RI.271.15.2014.TMOdpowiedź na zapytanie o wyjaśnienietreści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.Dotyczy: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego naPrzebudowę nawierzchni drogi powiatowej Nr 2224L- Lublin (ul. Pliszczyńska) - Wólka Lubelska - Pliszczyn - Sobianowice od km 0+000 km do 0+525 km i od km 3+792 do km 7+304 (z wyłączeniem odcinka od km 4+900 do km 5+217).Na podstawie art. 38 Prawa zamówień publicznych Zamawiający informuje, że dnia 12-09-2014r. otrzymał faksem od jednego z wykonawców zapytanie dotyczące treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Poniżej zamieszczone są pytania zadane przez wykonawcę oraz odpowiedzi udzielone przez zamawiającego.Pytanie nr 1.„1. Prosimy o udostępnienie ( zamieszczenie) pozostałej części dokumentacji technicznej tj. opis techniczny, plan sytuacyjna, przekroje poprzeczne, profil drogi, tabela robót ziemych, wykaz zjazdów”OdpowiedźPrzedmiar robót , kosztorys inwestorski oraz kosztorys ofertowy zostały sporządzone na podstawie pomiarów w terenie. Innej dokumentacji technicznej poza zamieszczoną na stronie internetowej zamawiający nie posiada.Pytanie nr 2.„2. Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności :Poz. 1 kosztorysu ofertowego – roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa dróg w terenie równinnym ilość kosztorysowa wynosi 3,869 km natomiast z opisu przedmiotu zamówienia ( SIWZ) długość odcinka przebudowy wynosi 3,720 km”OdpowiedźRozbieżność w ilości robót pomiarowych wynikła z rozbieżności pomiędzy planem liniowym, a pomiarami w terenie. Korekta w przedmiarze robót i kosztorysie ofertowym została naniesiona. Poprawiony przedmiar robót dołączony jest do niniejszej informacji.Pytanie nr 3.„3. Prosimy o wyjaśnienie jaką szerokości pobocza z kruszywa łamanego należy przyjąć do wyceny. Z wyliczeń w poz. 33 kosztorysu ofertowego wynika szerokość 1,0 m natomiast z zamieszczonego rysunku „przekroje konstrukcyjne” wynika 1,25 m.”OdpowiedźSzerokość pobocza utwardzonego kruszywem łamanym wynosi 1,0m.Pytanie nr 4.„4. Czy Zamawiający posiada projekt czasowej organizacji ruchu. Jeśli tak prosimy o udostępnienie”OdpowiedźZamawiający nie posiada projektu czasowej organizacji ruchu. Przedmiot zamówienia obejmuje sporządzenie na własny koszt przez wykonawcę projektu czasowej organizacji ruchu i zatwierdzenie go zgodnie z obowiązującymi przepisami przed rozpoczęciem robót (w tym ponoszenie wszelkich opłat) co zostało opisane w SIWZ (punkt 3.3) i we wzorze umowy. Koszty przygotowania i zatwierdzenia projektu organizacji ruchu należy ująć w cenie ryczałtowej, co zostało opisane w SIWZ (punkt 3.3 i 12.3)Pytanie nr 5.„5. Prosimy o uzupełnienie przedmiarów robót oraz kosztorysów ofertowych o wykonanie skopienia między warstwowego”OdpowiedźKorekta naniesiona została w przedmiarze robót i kosztorysie ofertowym. Poprawiony przedmiar robót dołączony jest do niniejszej informacji.Podstawa prawna:Art. 38 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2013 r. poz. 907 z późn. zm.).ZałącznikiPrzedmiar robót na drogę 2224L - POPRAWIONY96.85KBpdfPobierzKosztorys ofertowy na drogę 2224L-POPRAWIONY124.05KBpdfPobierzRejestr zmianData wprowadzenia dokumentu do BIP:17 września 2014 13:07Dokument wprowadzony do BIP przez:Tomasz MisiuraIlość wyświetleń:152917 września 2014 13:10(Tomasz Misiura) - Opublikowanie dokumentu.17 września 2014 13:08(Tomasz Misiura) - Dodanie załącznika [kosztorys_ofertowy_na_droge_2224lpoprawiony.pdf] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)17 września 2014 13:08(Tomasz Misiura) - Dodanie załącznika [przedmiar_robot_na_droge_2224l__poprawiony.pdf] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)więcej »17 września 2014 13:07(Tomasz Misiura) - Dodanie dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
Części zamówienia (3)
Część 1: Roboty przygotowawcze
Roboty przygotowawcze na trasie drogi w terenie równinnym.
Część 2: Przebruki zjazdów i zatok
Roboty związane z przebrukami zjazdów i zatok, obejmujące rozbiórkę i montaż elementów.
Część 3: Przełomy
Roboty ziemne i rozbiórka nawierzchni w przełomach.
Dokumenty (2)
- Kosztorys ofertowy na drogę 2224L-POPRAWIONY124.05KBpdfPobierz
- Przedmiar robót na drogę 2224L - POPRAWIONY96.85KBpdfPobierz
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.