Postępowanie z podziałem na części (brak pełnej nazwy w tekście)
Zamawiający: Urząd Gminy Tarnów, Tarnów (województwo małopolskie)
Budżet gminy Tarnów 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Postępowanie podzielone na trzy części z wymaganym wadium dla każdej z nich. Składanie ofert wyłącznie drogą elektroniczną przez platformę e-Zamówienia przy użyciu podpisu kwalifikowanego lub pieczęci elektronicznej. Oferty wariantowe i wielokrotne składanie ofert są niedozwolone.
Kluczowe wymagania
- Wymagany zaawansowany lub kwalifikowany podpis elektroniczny lub pieczęć elektroniczna
- Składanie ofert wyłącznie drogą elektroniczną przez platformę e-Zamówienia
- Wniesienie wadium w formie pieniężnej, gwarancji bankowej, ubezpieczeniowej lub poręczenia
Treść ogłoszenia
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Tarnów w latach 2027-2028 - IR.271.15.2026
Data publikacji
: 2026-08-17
Rodzaj zamówienia:
Usługi
Tryb zamówienia:
przetarg nieograniczony
I. ZAMAWIAJĄCY
Gmina Tarnów
- siedziba : 33-100 Tarnów, ul. Krakowska 19
- tel. 14 688-01-34 lub 14-688-01-16
- faks 14 688 01 30
- adres poczty elektronicznej :
[adres e-mail dostępny w aplikacji]
- strona internetowa Zamawiającego :
[link dostępny w aplikacji]
- Biuletyn Informacji Publicznej
[link dostępny w aplikacji]
- strona internetowa prowadzonego postępowania:
[link dostępny w aplikacji]
i pomocniczo
[link dostępny w aplikacji]
-
[link dostępny w aplikacji]
3d1e6f63bfb8
- ID na e-zamówienia : ocds-148610-c2bf770a-39ec-427f-889b-3d1e6f63bfb8
II. TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA i INFORMACJE OGÓLNE
1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest na podstawie art. 132 pzp w trybie przetargu nieograniczonego o wartości przekraczającej progi unijne, o jakich stanowi art. 3 ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 poz. 793 t.j. ), zwanej dalej pzp.
2. Szacunkowa wartość zamówienia publicznego przekracza kwoty określone w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 pzp.
3. Miejsce publikacji ogłoszenia o zamówieniu : Platforma e-Zamówienia
[link dostępny w aplikacji]
4. Współfinansowanie z programów UE : nie dotyczy.
5. Współfinansowanie krajowe : Budżet Gminy Tarnów
6. Możliwość unieważnienia postępowania jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć Zamawiający na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane (art. 257, art. 310 pzp ): NIE dotyczy
7. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej (art.230 pzp).
8. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (art. 316 pzp).
9. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej (art. 311 pzp).
10. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
11. Zamawiający nie wymaga i nie przewiduje organizowania wizji lokalnej (art. 131 ust. 2 pzp). Wykonawca może wizję lokalną przeprowadzić we własnym zakresie, bez konieczności powiadamiania Zamawiającego.
12. Wymóg złożenia oferty po sprawdzeniu przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego: nie dotyczy (art. 131 ust. 2 pzp).
13. Zgodnie z art. 218 ust. 1 ustawy pzp Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
14. Zamówienia powtórzone i dodatkowe
Zamawiający nie przewiduje zamówień powtórzonych i dodatkowych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8 ustawy pzp.
15. Opcja : TAK Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień (odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych), stanowiących nie więcej niż 30 % wartości zamówienia podstawowego w przypadku zwiększenia ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów w stosunku do wielkości szacowanej do przetargu.
1) W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający zawrze z Wykonawcą odrębną umowę na warunkach, w okresie realizacji umowy, na stawkach oraz na podobnym wzorze umowy jak umowa podstawowa / zasadnicza.
2) Zastosowanie prawa opcji jest prawem Zamawiającego, z którego może skorzystać lub nie a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia wobec Zamawiającego.
16. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą dokonywane będą w złotych polskich.
17. W toku niniejszego postępowania, gdy złożone przez Wykonawców dokumenty, oświadczenia dotyczące warunków udziału w postępowaniu zawierają dane/informacje w innych walutach niż PLN (złoty polski), Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie kurs NBP z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeżeli w dniu ogłoszenia nie będzie opublikowany średni kurs walut przez NBP, Zamawiający przyjmie kurs przeliczeniowy z ostatniej opublikowanej tabeli kursów NBP przed dniem publikacji ogłoszenia o zamówieniu.
18. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
19. Zamawiający nie przewiduje składania ofert w postaci katalogów elektronicznych ( art.93 ust. 3 pzp).
20. Oferty częściowe (art. 91 ust.1 pzp) - TAK, Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający nie określa maksymalnej liczby części zamówienia, na które oferty częściowe może złożyć jeden wykonawca. Oferty w postępowaniu można składać w odniesieniu do wszystkich części zamówienia, Wykonawca może złożyć ofertę na wybraną/e przez siebie część/ci, na więcej lub na wszystkie części zamówienia (art. 91 ust. 3 pzp).
21. Oferty obejmujące więcej niż jedną część zamówienia mogą zawierać wymaganą dokumentację wspólną dla wszystkich wybranych części oraz czytelnie i fizycznie wyodrębnioną dokumentację dotyczącą każdej z wybranych części zamówienia.
22. Każda część zamówienia będzie oceniana oddzielnie i traktowana jak odrębne postępowanie.
23. Zaliczki: NIE Zamawiający nie przewiduje zaliczki na poczet wykonania umowy.
24. Wymagania związane z aspektem gospodarczym, środowiskowym lub społecznym wykonania zamówienia lub związane z innowacyjnością, zatrudnieniem lub zachowaniem poufności informacji (art.96 pzp): nie dotyczy.
25. Wymagania związane z ubieganiem się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielni socjalnej oraz innych Wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych ( art. 94 pzp ): nie dotyczy.
26. Obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, dotyczących usług (art. 121 pzp) - nie dotyczy.
27. Wymagania dotyczące zatrudnienia osób na podstawie stosunku pracy wykonywania zamówienia na usługi lub roboty budowlane (art. 95 pzp) : TAK. Zamawiający wymaga aby osoby wykonujące czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy kodeks pracy, były zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę.
28. Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: - czynności polegające na bezpośrednim (fizycznym) wykonywaniu usług, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób do wykonywania czynności w trakcie realizacji zamówienia, tj. kierowcy, ładowacze odpadów, osoba odpowiedzialna za koordynowanie zadań Wykonawcy w zakresie realizacji zamówienia, w szczególności w zakresie nadzoru nad właściwą realizacją usługi, bieżącej aktualizacji wykazu obsługiwanych nieruchomości, sporządzania rozliczeń i sprawozdań na potrzeby Zamawiającego.
29. Sposób weryfikacji zatrudnienia w/w osób:
1) w celu wykazania okoliczności, o których mowa w ust. 27, Wykonawca zobowiązany jest udokumentować zatrudnienie osób poprzez złożenie Zamawiającemu w terminie do 10 dni od dnia zawarcia umowy, oświadczenia, że osoby wykonujące czynności polegające na bezpośrednim (fizycznym) wykonywaniu usług opisanych w opisie przedmiotu zamówienia zatrudnione są na podstawie umowy o pracę z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002r o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia.
2) W oświadczeniu Wykonawca zobowiązany jest podać liczbę pracowników przewidzianych do realizacji zamówienia. Do oświadczenia Wykonawca obowiązany jest dołączyć uwierzytelniony odpis ostatniej deklaracji ZUS DRA złożonej przed datą składania oświadczenia. Jeżeli podmiot ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zamiast odpisu deklaracji ZUS-DRA, składa równoważny dokument wydany przez właściwy organ w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
3) Na żądanie Zamawiającego Wykonawca obowiązany będzie składać aktualne oświadczenie, o którym mowa w lit. a wraz z aktualną deklaracją ZUS DRA w terminie do 5 dni od wezwania. Z wezwaniem Zamawiający może zwrócić się do Wykonawcy nie częściej niż 2 razy w czasie trwania umowy;
4) W przypadku rozwiązania stosunku pracy przez pracodawcę lub pracownika, przed zakończeniem okresu realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca będzie zobowiązany do zatrudnienia na to miejsce innej osoby.
5) W przypadku, gdy Zamawiający poweźmie wątpliwości, co do dochowania obowiązku zatrudnienia na umowę o pracę lub prawdziwości oświadczenia Wykonawcy, o których mowa wyżej, lub Zamawiający może zwrócić się z wnioskiem do inspektoratu pracy
o przeprowadzenie kontroli.
6) Jeżeli czynności, których dotyczą wymagania zatrudnienia na umowę o pracę wykonywane są przez osoby zatrudnione przez Podwykonawcę, Wykonawca zobowiązany jest wprowadzić do umowy z Podwykonawcą zapisy odpowiadające treści lit. a - c, które umożliwią Wykonawcy skontrolowanie spełnienia przez Podwykonawcę obowiązku zatrudnienia na umowę o pracę.
7) Sankcje za naruszenie wymogów zatrudnienia osób na umowę o pracę określa projekt umowy.
8) Uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli wymagań związanych z zatrudnieniem: w przypadku, gdy Zamawiający poweźmie wątpliwości, co do dochowania obowiązku zatrudnienia na umowę o pracę lub prawdziwości oświadczenia Wykonawcy, o których mowa wyżej, lub Zamawiający może zwrócić się z wnioskiem do inspektoratu pracy o przeprowadzenie kontroli.
9)
30. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury odwróconej o której mowa w art. 139 pzp, w ramach której Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z powyższym, Zamawiający nie żąda od Wykonawców złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 pzp (JEDZ), Wezwanie do złożenia oświadczenia (JEDZ) dotyczyć będzie wyłącznie Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona i będzie razem z podmiotowymi środkami dowodowymi.
31. W sprawach nieuregulowanych w SWZ stosuje się przepisy ustawy prawo zamówień publicznych wraz z przepisami wykonawczymi oraz przepisy Kodeksu cywilnego.
32. W przypadku określania terminu w dniach roboczych, za dni robocze nie liczy się dni ustawowo wolnych od pracy i sobót.
III. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zamówienia jest Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Tarnów w latach 2027-2029
Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych ze wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Tarnów, w podziale na trzy sektory :
Sektor I północno-wschodni obejmujący miejscowości : Wola Rzędzińska I, Wola Rzędzińska II, Jodłówka-Wałki.
Sektor II południowo-zachodni obejmujący miejscowości : Tarnowiec, Zawada, Nowodworze, Łękawka, Radlna, Poręba Radlna, Koszyce Małe
Sektor III zachodni obejmujący miejscowości : Koszyce Wielkie, Zbylitowska Góra, Zgłobice, Biała, Błonie.
Zakres zamówienia dotyczy wyłącznie odbioru odpadów komunalnych z posesji zamieszkałych na terenie Gminy Tarnów oraz zagospodarowanie odebranych odpadów,
poprzez odzysk lub unieszkodliwienie, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu.
Wspólny słownik zamówień (CPV)
90500000-2 Usługi związane z odpadami;
90512000-9 Usługi transportu odpadów;
90513100-7 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
Zamówienie publiczne jest podzielone na 3 części:
część I: Sektor I północno-wschodni
część II: Sektor II południowo-zachodni
część III: Sektor III zachodni
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki jego wykonania określa Załącznik nr 1 do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia” i projekt umowy stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ.
Na każdą część zamówienia Zamawiający zawrze umowę według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ. Treść wzorów umów oraz samych umów uwzględniać będzie dodatkowe zobowiązania Wykonawcy w zakresie poza-cenowych kryteriów oceny ofert, o których mowa w rozdz. XVII SWZ Opis kryteriów oceny ofert.
2. Termin płatności faktur
Dla każdej części Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę terminu płatności faktur 30 dni.
IV. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA :
Wykonawca zrealizuje usługę w terminie 24 miesięcy od dnia podpisania umowy, nie wcześniej jednak niż od dnia 01-01-2027 r. i do dnia 31-12-2028 r.
Części zamówienia (3)
Część 1: Część nr I
Część zamówienia wymagająca wniesienia wadium w wysokości 75 000,00 zł.
Część 2: Część nr II
Część zamówienia wymagająca wniesienia wadium w wysokości 91 000,00 zł.
Część 3: Część nr III
Część zamówienia wymagająca wniesienia wadium w wysokości 138 000,00 zł.
Dokumenty (16)
- Ogłoszenie o zamówieniu 2026-OJS157-00566840pdf344511
- SWZpdf765751
- zal nr 1 Opis przedmiotu zamówieniapdf434325
- zal nr 2 Ofertadocx27458
- zal nr 3 Edytowalna-wersja-formularza-JEDZdoc186368
- zal nr 4 grupa kapitalowadocx15972
- zal nr 5 projekt umowypdf509321
- zal nr 6 _Osw_podmiotu_zasobydocx16728
- Zal nr 7 Oswiadczenie_Wykonawców wspólnie składających ofertędocx17009
- Zal nr 8 Oświadczenie_art_5kdocx19522
- Zal nr 9 Oswiadczenie_o aktualności z art 125_JEDZdocx30039
- zal nr 10 Wykaz usługdocx18511
- zal nr 11 Wykaz narzędzidocx19173
- zal nr 12 Wykaz instalacjidocx18324
- Zal nr 13 Umowa powierzenia danych osobowychdocx42881
- zał do umowy Raport z usługixlsx15044
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.