Sprzedaż nieruchomości gruntowej w Lidzbarku Warmińskim

Zamawiający: Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, Lidzbark Warmiński (województwo warmińsko-mazurskie)

Budżet gminy Lidzbark Warmiński 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.

Data publikacji
Rodzaj zamówienia
uslugi
Status
ogłoszone

Podsumowanie

Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej działki o powierzchni 1765 m² w Lidzbarku Warmińskim (obręb 9, nr działki 217/5). Teren jest nieuzbrojony, posiada dostęp do drogi publicznej (ul. K. Kurpińskiego). Odległość od mediów (prąd, woda, gaz, kanalizacja) to ok. 100-110 m.

Kluczowe wymagania

Treść ogłoszenia

BURMISTRZ LIDZBARKA WARMIŃSKIEGOOGŁASZADRUGI PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWYCH POŁOŻONYCH NA TERENIE MIASTA LIDZBARK WARMIŃSKIul.Karola Kurpińskiego, działka oznaczona w obrębie9numerem217/5o pow.1765m2,KW nr OL1L/00014969/1.Cena wywoławcza nieruchomości –173.000,00 zł(słownie: sto siedemdziesiąt trzy tysiące złotych 00/100).Wadium: 18.000,00 zł(słownie: osiemnaście tysięcy złotych 00/100).Teren jest niezabudowany, niezagospodarowany i nieogrodzony. Grunt w całości porośnięty jest roślinnością trawiastą. Kształt działki jest regularny, ukształtowanie poziome o lekkim nachyleniu w kierunku zachodnim (różnica w poziomie terenu sięgająca do ok. 1 m). Działka jest nieuzbrojona. Odległość od sieci elektroenergetycznej, wodociągowej i gazowej wynosi około 110 m, a od kanalizacji sanitarnej około 100m. Działka posiada dostęp do drogi publicznej ul. K. Kurpińskiego (dz. 9-145/2) przez działkę gminną nr 9-217/13. Wskazane drogi  prowadzące do nieruchomości nie są przejezdne – porośnięte są samosiewem drzew.2.ul.Karola Kurpińskiego, działka oznaczona w obrębie9numerem217/17o pow.1338m2,KW nr OL1L/00014969/1.Cena wywoławcza nieruchomości – 142.000,00 zł(słownie: sto czterdzieści dwa tysiące złotych 00/100).Wadium: 15.000,00 zł(słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100).Teren jest niezabudowany, niezagospodarowany i nieogrodzony. Grunt w całości porośnięty jest roślinnością trawiastą. Kształt działki jest regularny, ukształtowanie poziome o lekkim nachyleniu w kierunku południowym (różnica w poziomie terenu sięgająca do ok. 2 m). Działka jest nieuzbrojona. Odległość od sieci elektroenergetycznej, wodociągowej i gazowej wynosi 100m, a od kanalizacji sanitarnej 80m. Działka posiada dostęp do drogi publicznej ul. K. Kurpińskiego (dz. 9-145/2) przez działkę gminną nr 9-217/13. Wskazane drogi  prowadzące do nieruchomości nie są przejezdne – porośnięte są  samosiewem drzew.Gmina Miejska Lidzbark Warmiński planuje uzbroić działki w sieć wodociągową i kanalizacyjną do końca 2026r.W związku z faktem, że sprzedawane działki nie są uzbrojone zgodnie z art. 145  ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U z 2026r., poz. 399) Burmistrz może, w drodze decyzji, ustalić opłatę adiacencką po stworzeniu warunków do podłączenia nieruchomości do poszczególnych urządzeń infrastruktury technicznej albo po stworzeniu warunków do korzystania z wybudowanej drogi.Nieruchomości nie są obciążone ciężarami i hipotekami, nie toczy się wobec nich postępowanie administracyjne dotyczące prawidłowości ich nabycia przez gminę.Do wylicytowanej ceny doliczony zostanie podatek VAT w wysokości 23%.Pierwszy przetarg ustny nieograniczony odbył się w dniu 23.07.2026r.Działki przeznaczone są do sprzedaży na własność w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działki oznaczone są symbolem:F3MNU –Teren zabudowy mieszkalno – usługowej o wysokości do 3-ch kondygnacji łącznie z poddaszem użytkowym. Dachy wysokie o kącie nachylenia połaci dachowych 40º(±5º), krytych dachówką ceramiczną bądź materiałem zbliżonym do niej wyglądem i kolorem. Główny układ kalenic równoległy do pokazanej na rysunku planu linii zabudowy dla danej działki budowlanej. Dopuszcza się lokalizację budynku gospodarczego lub garażu dla celów utrzymania działki i parkowania samochodów. Łączna powierzchnia zabudowy nie może być większa niż 20% ogólnej powierzchni działki a powierzchnia biologicznie czynna nie mniejsza jak 60% powierzchni działki.PRZETARG ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 23 WRZEŚNIA 2026r. O GODZ. 900W SALI KONFERENCYJNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO W LIDZBARKU WARMIŃSKIM PRZY UL. A. ŚWIĘTOCHOWSKIEGO 14W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, jeżeli w terminie do dnia17 września 2026 roku wpłacą wadiumna kontoUrzędu Miasta–Bank Handlowy w Warszawie S.A. Nr 35 1030 1508 0000 0008 2360 5002.Za dzień wniesienia wadium uważa się dzień wpływu na w/w rachunek.Przed otwarciem przetargu należy okazać komisji przetargowej: dowód wpłaty wadium, dokument tożsamości – w przypadku osoby fizycznej, aktualny wypis z właściwego rejestru, stosowne pełnomocnictwa oraz dokumenty tożsamości osób reprezentujących podmiot – w przypadku osób prawnych.Jeżeli uczestnik przetargu jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa sporządzonego w formie dokumentu z podpisem urzędowo poświadczonym, upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.W przetargu mogą uczestniczyć cudzoziemcy, którzy spełniają wymogi określone w ustawie z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (t.j. Dz. U. z 2017r., poz. 2278).Nabywcy zobowiążą się, w razie potrzeby, do przełożenia urządzeń naziemnych i podziemnych znajdujących się na tej działce na własny koszt oraz do ich udostępnienia w celu wykonania remontów i konserwacji bez roszczeń odszkodowawczych.Koszty związane z nabyciem nieruchomości, ewentualną wycinką drzew i krzewów oraz wznowieniem granic ponosi nabywca.Nabywca nieruchomości ustalony w przetargu, zobowiązany jest do przeprowadzenia własnym staraniem oraz na własny koszt prac porządkowych na nieruchomości, jeśli prace takie będą konieczne.Wadium ulega przepadkowi w razie uchylania się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy notarialnej.Burmistrz zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z uzasadnionej przyczyny.Niniejsze ogłoszenie zamieszcza się na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Lidzbarku Warmińskim, na stronach internetowych Urzędu Miejskiego:[link dostępny w aplikacji] [link dostępny w aplikacji] oraz na stronie: [link dostępny w aplikacji] informacji udziela Referat Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim ul. A. Świętochowskiego 14, pok. 102, tel. 89 767 85 13.Lidzbark Warmiński, dnia 18 sierpnia 2026 roku.

Części zamówienia (1)

  1. Część 0: Sprzedaż nieruchomości gruntowej (działka 217/5)

    Sprzedaż niezabudowanej działki o powierzchni 1765 m² w Lidzbarku Warmińskim.

    Lidzbark Warmiński, ul. Karola Kurpińskiego

Dokumenty (2)

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Zobacz inne zamówienia publicznewarmińsko-mazurskie

Sprzedaż nieruchomości gruntowej w Lidzbarku Warmińskim — zamówienie publiczne — Zamówienia publiczne