Sprzedaż nieruchomości gruntowej w Lidzbarku Warmińskim
Zamawiający: Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, Lidzbark Warmiński (województwo warmińsko-mazurskie)
Budżet gminy Lidzbark Warmiński 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Lidzbark Warmiński, ul. Jarosława Dąbrowskiego
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki o powierzchni 3502 m² w Lidzbarku Warmińskim (ul. Jarosława Dąbrowskiego, obręb 3, nr KW OL1L/00014846/3). Teren niezabudowany, nachylony (różnica poziomów do 2,7 m), porośnięty trawą. Przez działkę przebiega sieć gazowa.
Kluczowe wymagania
- Wadium: 20.000,00 zł
- Do ceny doliczony podatek VAT 23%
Treść ogłoszenia
BURMISTRZ LIDZBARKA WARMIŃSKIEGOOGŁASZADRUGI PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWEJ POŁOŻONEJ NA TERENIE MIASTA LIDZBARK WARMIŃSKIDziałka położona przy ulicyJarosława Dąbrowskiego, oznaczona w obrębie3numerem7/9o powierzchni3502m2,zapisana w księdze wieczystej KW Nr OL1L/00014846/3.Cena wywoławcza nieruchomości – 185.130,00 zł(słownie: sto osiemdziesiąt pięć tysięcy sto trzydzieści złotych 00/100).Wadium: 20.000,00 zł(słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100).Do wylicytowanej ceny doliczony zostanie podatek VAT w wysokości 23%.Teren jest niezabudowany, niezagospodarowany i nieogrodzony. Teren działki porośnięty jest trawą. Kształt działki regularny, zbliżony do figury prostokąt, teren nachylony – obniżający się w kierunku południowo – zachodnim (różnica w poziomie terenu sięgająca do około 2,7m). Przez działkę wzdłuż zachodniej granicy przebiega sieć gazowa oraz sieć telekomunikacyjna. Dostęp do uzbrojenia w zasięgu. Dostęp do drogi publicznej (ul. J. Dąbrowskiego, działki nr 1-1) zapewniony jest pośrednio przez przyległą działkę drogową nr 3-7/8 stanowiącą własność Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński.Działka przeznaczona jest do sprzedaży na własność w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.Pierwszy przetarg ustny nieograniczony odbył się w dniu 30.06.2026r.Nieruchomość nie jest obciążona ciężarami i hipotekami, nie toczy się wobec niej postępowanie administracyjne dotyczące prawidłowości jej nabycia przez gminę.W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działka oznaczona jest symbolem:U.01– Tereny zabudowy usługowej.W ramach przeznaczenia terenu ustala się możliwość realizacji zabudowy usługowej – usługi nieuciążliwe, w tym handel.Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu:1) w ramach przeznaczenia uzupełniającego dopuszcza się dojścia i dojazdy, parking, zieleń,2) minimalna powierzchnia nowo wydzielanej działki budowlanej: 2000 m2;3) nieprzekraczalne linie zabudowy – zgodnie z oznaczeniami na rysunku planu;4) maksymalna wysokość zabudowy: dla budynków usługowych – 12,0 m, jednak nie więcej niż trzy kondygnacje nadziemne, w tym poddasze użytkowe, dla pozostałych obiektów budowlanych nie więcej niż 6,0 m;5) geometria dachów: dachy dwuspadowe lub wielospadowe o symetrycznym nachyleniu połaci głównych zawartym w przedziale od 300do 450, kryte dachówką ceramiczną bądź materiałem zbliżonym do niej wyglądem;6) kolorystyka dachów: odcienie czerwieni, szarości;7) maksymalna wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki budowlanej: 0,50;8) minimalna i maksymalna intensywność zabudowy: 0,1 do 1,5;9) obowiązuje zachowanie nie mniej niż 20% powierzchni działki budowlanej jako biologicznie czynnej;10) miejsca postojowe należy realizować w granicach własnych działki lub na terenie do którego inwestor posiada tytuł prawny, w liczbie nie mniejszej niż: 1 miejsce na każde 50 m2powierzchni usług;11) w granicach terenu elementarnego U.01 zlokalizowana jest napowietrzna linia średniego napięcia wraz z wyznaczonym na rysunku planu pasem ochrony funkcyjnej w odniesieniu, do której obowiązują zasady określone w § 16 pkt 8 Uchwały NR LXIII/462/2022 Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim z dnia 30 listopada 2022 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów Miasta Lidzbark Warmiński (14 terenów).12) w granicach terenu elementarnego U.01 zlokalizowany jest gazociąg niskiego ciśnienia wraz wyznaczoną na rysunku planu strefą kontrolowaną w odniesieniu, do której obowiązują zasady określone w § 16 pkt. 9 Uchwały NR LXIII/462/2022 Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim z dnia 30 listopada 2022 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów Miasta Lidzbark Warmiński (14 terenów).13) teren elementarny U.01 zlokalizowany jest w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej, na której mogą występować przekroczenia dopuszczalnych norm hałasu – nowe obiekty budowlane wraz ze związanymi z nimi urządzeniami budowlanymi należy, biorąc pod uwagę przewidywany okres użytkowania, projektować i budować w sposób zapewniający spełnienie wymagań dotyczących ochrony przed hałasem i drganiami określonych w przepisach odrębnych.PRZETARG ODBĘDZIE SIĘ W DNIU24 WRZEŚNIA 2026r.O GODZ. 900W SALI KONFERENCYJNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO W LIDZBARKU WARMIŃSKIM PRZY UL. A. ŚWIĘTOCHOWSKIEGO 14W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, jeżeli w terminie do dnia18 września 2026 roku wpłacą wadiumna kontoUrzędu Miasta–Bank Handlowy w Warszawie S.A. nr 35 1030 1508 0000 0008 2360 5002.Za dzień wniesienia wadium uważa się dzień wpływu na w/w rachunek.Przed otwarciem przetargu należy okazać komisji przetargowej: dowód wpłaty wadium, dokument tożsamości – w przypadku osoby fizycznej, aktualny wypis z właściwego rejestru, stosowne pełnomocnictwa oraz dokumenty tożsamości osób reprezentujących podmiot – w przypadku osób prawnych.Jeżeli uczestnik przetargu jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa sporządzonego w formie dokumentu z podpisem urzędowo poświadczonym, upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.W przetargu mogą uczestniczyć cudzoziemcy, którzy spełniają wymogi określone w ustawie z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (t.j. Dz. U. z 2017r., poz. 2278).Nabywcy zobowiążą się, w razie potrzeby, do przełożenia urządzeń naziemnych i podziemnych znajdujących się na tej działce na własny koszt oraz do ich udostępnienia w celu wykonania remontów i konserwacji bez roszczeń odszkodowawczych.Nabywca nieruchomości ustalony w przetargu, zobowiązany jest do przeprowadzenia własnym staraniem oraz na własny koszt prac porządkowych na nieruchomości, jeśli prace takie będą konieczne. Koszty związane z nabyciem nieruchomości, ewentualną wycinką drzew i krzewów oraz wznowieniem granic ponosi nabywca.Burmistrz zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z uzasadnionej przyczyny.Niniejsze ogłoszenie zamieszcza się na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Lidzbarku Warmińskim, na stronach internetowych Urzędu Miejskiego:[link dostępny w aplikacji] [link dostępny w aplikacji] oraz na stronie: [link dostępny w aplikacji] informacji udziela Referat Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim ul. A. Świętochowskiego 14, pok. 102, tel. 89 767 85 13.Lidzbark Warmiński, dnia 18 sierpnia 2026 roku.
Części zamówienia (1)
Część 0: Sprzedaż nieruchomości gruntowej
Sprzedaż działki o powierzchni 3502 m2 położonej przy ul. Jarosława Dąbrowskiego w Lidzbarku Warmińskim.
Dokumenty (2)
- Hotele, Hostele, Pensjonatypdf
- Baza noclegowapdf
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.