Sprzedaż nieruchomości gruntowej w Lidzbarku Warmińskim
Zamawiający: Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, Lidzbark Warmiński (województwo warmińsko-mazurskie)
Budżet gminy Lidzbark Warmiński 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej działki o powierzchni 1168 m² w Lidzbarku Warmińskim (obręb 12, działka nr 39/23). Teren jest nachylony, częściowo porośnięty roślinnością, posiada dostęp do mediów (woda, prąd, telekomunikacja) oraz bezpośredni dostęp do drogi wewnętrznej.
Kluczowe wymagania
- Wadium: 12.000,00 zł
Treść ogłoszenia
BURMISTRZ LIDZBARKA WARMIŃSKIEGOOGŁASZAPIERWSZY PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWYCH POŁOŻONYCH NA TERENIE MIASTA LIDZBARK WARMIŃSKIul. Zielone Górki,działka nr39/23w obrębie12o pow.1168 m2,KW nr OL1L/00021269/6.Cena wywoławcza nieruchomości –115.500,00 zł(słownie: sto piętnaście tysięcy pięćset złotych 00/100).Wadium:12.000,00 zł(słownie: dwanaście tysięcy złotych 00/100).Działka jest niezabudowana, nieogrodzona i niezagospodarowana. Obszar częściowo porośnięty jest drzewami oraz trawą. Kształt działki jest nieregularny, teren nachylony – obniżający się w kierunku wschodnim (różnica w poziomie terenu sięgająca do około 4 m). Przedmiotowa działka posiada dostęp do sieci wodno-kanalizacyjnej, elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej biegnącej w przyległej drodze wewnętrznej – działka nr 39/12. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi wewnętrznej ul. Zielone Górki – działka nr 12-39/12, będącej własnością Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński, o nawierzchni utwardzonej kostką brukową.2.ul. Zielone Górki,działka nr39/24w obrębie12o pow.1014 m2,KW nr OL1L/00021269/6.Cena wywoławcza nieruchomości –100.300,00 zł(słownie: sto tysięcy trzysta złotych 00/100).Wadium:11.000,00 zł(słownie: jedenaście tysięcy złotych 00/100).Działka jest niezabudowana, nieogrodzona i niezagospodarowana. Obszar częściowo porośnięty jest samosiewem drzew oraz trawą. Kształt działki jest nieregularny, teren nachylony – obniżający się w kierunku wschodnim, ze skarpą w części południowej (różnica w poziomie terenu sięgająca do około 4,1 m). Poziom gruntu na działce jest wyższy niż poziom przyległej drogi. Przedmiotowa działka posiada dostęp do sieci wodno-kanalizacyjnej, elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej biegnącej w przyległej drodze wewnętrznej – działka nr 39/12. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi wewnętrznej ul. Zielone Górki – działka nr 12-39/12, będącej własnością Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński, o nawierzchni utwardzonej kostką brukową.Do wylicytowanej ceny doliczony zostanie podatek VAT w wysokości 23%.Nieruchomości nie są obciążone ciężarami i hipotekami, nie toczy się wobec nich postępowanie administracyjne dotyczące prawidłowości ich nabycia przez gminę.Działki w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Miasta oznaczone są symbolem (jednostka planistyczna „E1”):MN.07–Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.Przeznaczenie podstawowe: tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.Przeznaczenie uzupełniające: infrastruktura techniczna, zieleń.Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu:1) zasady i warunki podziału: minimalna powierzchnia działki budowlanej: 700m2;2) zabudowę należy realizować jako wolnostojącą w ilości nie większej niż jeden budynek mieszkalny na działce budowlanej plus jeden budynek gospodarczo-garażowy;3) nieprzekraczalne linie zabudowy – zgodnie z oznaczeniami na rysunku;4) maksymalna wysokość zabudowy: dwie kondygnacje nadziemne w tym poddasze użytkowe, jednak nie więcej niż 9,0m, dla budynków gospodarczo-garażowych nie więcej niż 6,0m;5) geometria dachów: dachy dwuspadowe lub wielospadowe o symetrycznym nachyleniu połaci głównych zawartym w przedziale od 300do 450, kryte dachówką ceramiczną lub materiałem zbliżonym do niej wyglądem;6) kolorystyka dachów: odcienie czerwieni;7) maksymalna wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki budowlanej: 0,30;8) minimalna i maksymalna intensywności zabudowy: od 0,10 do 0,60;9) minimalny udział procentowy powierzchni biologicznie czynnej w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej: 50%;10) miejsca postojowe należy lokalizować w granicach własnych działki w liczbie nie mniejszej niż 1 miejsce na jeden lokal mieszkalny;11) dopuszczalny poziom hałasu w środowisku – jak dla terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej;12) tereny elementarny położony jest w granicach strefy ochrony uzdrowiskowej ”C”, podlegające ochronie zgodnie z przepisami odrębnymi.PRZETARG ODBĘDZIE SIĘ W DNIU22 WRZEŚNIA 2026r.O GODZ. 900W SALI KONFERENCYJNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO W LIDZBARKU WARMIŃSKIM PRZY UL. A. ŚWIĘTOCHOWSKIEGO 14W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, jeżeli w terminie do dnia16 września 2026 roku wpłacą wadiumna kontoUrzędu Miasta–Bank Handlowy w Warszawie S.A. Nr 35 1030 1508 0000 0008 2360 5002.Za dzień wniesienia wadium uważa się dzień wpływu na w/w rachunek.Przed otwarciem przetargu należy okazać komisji przetargowej: dowód wpłaty wadium, dokument tożsamości – w przypadku osoby fizycznej, aktualny wypis z właściwego rejestru, stosowne pełnomocnictwa oraz dokumenty tożsamości osób reprezentujących podmiot – w przypadku osób prawnych.Jeżeli uczestnik przetargu jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa sporządzonego w formie dokumentu z podpisem urzędowo poświadczonym, upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.W przetargu mogą uczestniczyć cudzoziemcy, którzy spełniają wymogi określone w ustawie z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (t.j. Dz. U. z 2017r., poz. 2278).Nabywcy zobowiążą się, w razie potrzeby, do przełożenia urządzeń naziemnych i podziemnych znajdujących się na tej działce na własny koszt oraz do ich udostępnienia w celu wykonania remontów i konserwacji bez roszczeń odszkodowawczych.Nabywca nieruchomości ustalony w przetargu, zobowiązany jest do przeprowadzenia własnym staraniem oraz na własny koszt prac porządkowych na nieruchomości, jeśli prace takie będą konieczne.Koszty związane z nabyciem nieruchomości, ewentualną wycinką drzew i krzewów oraz wznowieniem granic ponosi nabywca.Wadium ulega przepadkowi w razie uchylania się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy notarialnej.Burmistrz zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z uzasadnionej przyczyny.Niniejsze ogłoszenie zamieszcza się na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Lidzbarku Warmińskim, na stronach internetowych Urzędu Miejskiego:[link dostępny w aplikacji] [link dostępny w aplikacji] oraz na stronie: [link dostępny w aplikacji] informacji udziela Referat Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim ul. A. Świętochowskiego 14, pok. 102, tel. 89 767 85 13.Lidzbark Warmiński, dnia 19 sierpnia 2026 roku.
Części zamówienia (1)
Część 0: Sprzedaż nieruchomości gruntowej (działka nr 39/23)
Sprzedaż niezabudowanej działki o powierzchni 1168 m² w Lidzbarku Warmińskim.
Dokumenty (2)
- Hotele, Hostele, Pensjonatypdf
- Baza noclegowapdf
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.