Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obory w Nowym Patoku
Zamawiający: URZĄD GMINY KRZYWDA, Krzywda (województwo lubelskie)
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Nowy Patok, gm. Krzywda, działka nr ew. 502, obręb Nowy Patok
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji polegającej na budowie budynku inwentarskiego (obory) wraz z infrastrukturą w miejscowości Nowy Patok (gm. Krzywda). Inwestycja dotyczy chlewni/obory o planowanej obsadzie 319,40 DJP (402 szt.), co kwalifikuje ją jako przedsięwzięcie mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko.
Treść ogłoszenia
tytuł: Zawiadomienie stron poprzez obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia pn. „Budowa budynku inwentarskiego- obory wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Nowy Patok, gm. Krzywda”, planowanego na działce o Nr ew. geodezyjnej 502, obręb Nowy Patok, gmina Krzywda.
znak: ZPI.6220.8.2.2026.AZ
data utworzenia: 2026-07-22
obowiązujący: 2026-07-22 -
opis: OBWIESZCZENIE
o wszczęciu postępowania
Wójt Gminy Krzywda na podstawie art. 49, art. 61
§ 1 i § 4 ustawy
z dnia Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1691, zwana dalej „K.p.a”) w związku z art. 73 ust. 1, art.74 ust. 3
ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 670, zwanej dalej „ustawą ooś”),
zawiadamia
strony postępowania
że na wniosek osoby fizycznej zostało wszczęte
postępowanie w sprawie wydania
decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia
pn.
„Budowa budynku inwentarskiego- obory wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Nowy Patok, gm. Krzywda”
,
planowanego na działce o Nr ew. geodezyjnej
502,
obręb
Nowy Patok
,
gmina Krzywda
.
Mając na względzie, iż planowane przedsięwzięcie zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 51 lit.b oraz § 2 ust. 2 pkt 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. poz. 1839 z późn. zm.), zalicza się do przedsięwzięć
mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, w rozumieniu ustawy ooś jako
„chów lub hodowla b)zwierząt innych niż wymienione w lit. a w liczbie nie mniejszej niż 210 DJP” oraz
„
przedsięwzięcia polegające na rozbudowie, przebudowie lub montażu przedsięwzięć realizowanych lub zrealizowanych wymienionych w: § 3 ust. 1, jeżeli ta rozbudowa, przebudowa lub montaż spowoduje osiągnięcie progów określonych w ust. 1, o ile zostały one określone.” Planowana maksymalna obsada zwierząt w gospodarstwie wynosi 319,40 DJP (402 szt.)
Zgodnie z art. 49 § 2 K.p.a zawiadomienie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia publicznego ogłoszenia.
Obwieszczenie umieszcza się na tablicy ogłoszeń: Urzędu Gminy Krzywda, ul. Żelechowska 24 B, tablicy ogłoszeń w m. Nowy Patok (w miejscu planowanego przedsięwzięcia) oraz pod adresem
[link dostępny w aplikacji]
Z up. Wójta
Zastępca Wójta
/-/ Karol Raczyński
plik: Plik źródłowy
129 KB
pobrano: 3 razy
Części zamówienia (1)
Część 0: Budowa budynku inwentarskiego- obory wraz z infrastrukturą towarzyszącą
Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obory o planowanej obsadzie 319,40 DJP (402 szt.) na działce nr 502 w Nowym Patoku.
Dokumenty (2)
- Plik źródłowypdf
- zpi_6220_8_2_2026_obw_str.pdf?download=1pdf
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.