Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obory w Nowym Patoku
Zamawiający: URZĄD GMINY KRZYWDA, Krzywda (województwo lubelskie)
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Nowy Patok, gm. Krzywda, działka nr ew. 502, obręb Nowy Patok
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji polegającej na budowie budynku inwentarskiego (obory) wraz z infrastrukturą w miejscowości Nowy Patok (gm. Krzywda). Przedsięwzięcie dotyczy chlewu/hodowli zwierząt o obsadzie 319,40 DJP (402 szt.), co kwalifikuje je jako przedsięwzięcie mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko.
Treść ogłoszenia
tytuł: Zawiadomienie społeczeństwa poprzez obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia pn. „Budowa budynku inwentarskiego- obory wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Nowy Patok, gm. Krzywda”, planowanego na działce o Nr ew. geodezyjnej 502, obręb Nowy Patok, gmina Krzywda.
znak: ZPI.6220.8.1.2026.AZ
data utworzenia: 2026-07-22
obowiązujący: 2026-07-22 -
opis: OBWIESZCZENIE
o wszczęciu postępowania
Wójt Gminy Krzywda na podstawie art. 30, art. 33 ust. 1 i 2, art. 33a, art. 79 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 670), zwanej dalej „ustawą ooś”,
zawiadamia społeczeństwo
że na wniosek osoby fizycznej zostało wszczęte
postępowanie w sprawie wydania
decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia
pn.
„Budowa budynku inwentarskiego- obory wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Nowy Patok, gm. Krzywda”
,
planowanego na działce o Nr ew. geodezyjnej
502,
obręb
Nowy Patok
,
gmina Krzywda
.
Mając na względzie, iż planowane przedsięwzięcie zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 51 lit.b oraz § 2 ust. 2 pkt 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. poz. 1839 z późn. zm.), zalicza się do przedsięwzięć
mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, w rozumieniu ustawy ooś jako
„chów lub hodowla b)zwierząt innych niż wymienione w lit. a w liczbie nie mniejszej niż 210 DJP” oraz
„
przedsięwzięcia polegające na rozbudowie, przebudowie lub montażu przedsięwzięć realizowanych lub zrealizowanych wymienionych w: § 3 ust. 1, jeżeli ta rozbudowa, przebudowa lub montaż spowoduje osiągnięcie progów określonych w ust. 1, o ile zostały one określone.” Planowana maksymalna obsada zwierząt w gospodarstwie wynosi 319,40 DJP (402 szt.).
Organem właściwym do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest Wójt Gminy Krzywda, zaś organami biorącymi udział w ocenie oddziaływania na środowisko, właściwymi do wydania opinii i dokonania uzgodnień są: Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łukowie oraz Dyrektor Zarządu Zlewni w Zamościu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
Jednocześnie zawiadamiam wszystkich zainteresowanych o możliwości zapoznania się z dokumentacją sprawy, składania wniosków w formie pisemnej, elektronicznej i ustnej w Urzędzie Gminy Krzywda, ul. Żelechowska 24 B, 21-470 Krzywda, w pokoju Nr 14, w godzinach i w dni pracy Urzędu, pocztą elektroniczną na adres
[adres e-mail dostępny w aplikacji]
lub
na adres eDoręczeń
AE:PL-44893-96867-JECFE-12
Złożone uwagi i wnioski zostaną rozpatrzone przez Wójta Gminy Krzywda przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Z up. Wójta
Zastępca Wójta
/-/Karol Raczyński
plik: Plik źródłowy
150 KB
pobrano: 7 razy
Części zamówienia (1)
Część 0: Budowa budynku inwentarskiego- obory wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Nowy Patok, gm. Krzywda
Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obory.
Dokumenty (2)
- Plik źródłowypdf
- zpi_6220_8_1_2026_obw_spol.pdf?download=1pdf
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.