Przetarg na najem lokalu użytkowego w Solcu Kujawskim

Zamawiający: OŚRODEK SPORTU I REKREACJI

Termin składania ofert
Rodzaj zamówienia
uslugi
Status
ogłoszone

Podsumowanie

Pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego o powierzchni 21,30 m² w budynku Hali OSiR w Solcu Kujawskim. Przeznaczenie: działalność usługowa. Najemca ponosi koszty mediów, wywozu odpadów oraz podatku od nieruchomości. Wymagane wniesienie wadium.

Kluczowe wymagania

Treść ogłoszenia

Menu przedmiotowe Zarządzenia Przetargi Zamówienia publiczne Ogłoszenia o naborze Sprawozdania finansowe Statut organizacyjny OSiR Regulaminy Strona archiwalna BIP OSiR Solec Kujawski Menu podmiotowe O nas Obiekty OSiR HALA SPORTOWO - WIDOWISKOWA PARK WODNY STADION SPORTOWY BOISKO TRENINGOWE BAZA HOTELOWA Cennik OSiR Solec Kujawski Kalendarz imprez sportowych OSiR Dane teleadresowe Elektroniczna Skrzynka Podawcza Klauzula informacyjna RODO Akty prawne Dziennik Ustaw Rządowe Centrum Legislacji Monitor Polski Dziennik Urzędowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego Menu redakcyjne [link dostępny w aplikacji] Pobierz programy Mapa biuletynu Lista kanałów RSS Statystyki podstron Redaktorzy biuletynu Jak przeglądać BIP Rejestr zmian stron Przetarg na najem lokalu użytkowego 08 2026 Nr przetargu: 1 Data ogłoszenia: 24-08-2026 Na podstawie art. 37 ust 4, art. 38, art. 40 ust. 1pkt 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1145 ze zm.) Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego o powierzchni 21,30 m2 położonego w budynku Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” 3, w Solcu Kujawskim z przeznaczeniem na powadzenie działalności usługowej. Przedmiotem najmu jest lokal użytkowy z przeznaczeniem na prowadzenie działalności usługowej. Lokal znajduje się w budynku Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim przy ul. Gen. Stefana Roweckiego „GROTA” 3. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 21,30 m². Lokal wyposażony w instalację elektryczną i c.o. sieciowe. Okres obowiązywania umowy: od dnia zawarcia na czas nieoznaczony. Wywoławcza stawka czynszu za 1 m2 wynosi 17,61 netto, miesięcznie plus należny podatek VAT. Złożona w ofercie stawka czynszu nie może być niższa niż stawka wywoławcza. Złożenie oferty zawierającej propozycję stawki czynszu niższej niż stawka wywoławcza spowoduje odrzucenie oferty. Niezależne od czynszu z tytułu najmu lokalu, Najemca zobowiązany będzie do uiszczenia opłat z tytułu bieżących kosztów eksploatacyjnych takich jak: energia elektryczna, centralne ogrzewanie w sezonie grzewczym, korzystanie z WC. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi Najemca zobowiązany jest uiszczać we własnym zakresie podpisując stosowną umowę z odbiorcą odpadów, a podatek od nieruchomości opłacić do Urzędu Miasta i Gminy. Remont, ulepszenia, wyposażenie lokalu najemca wykona we własnym zakresie i na własny koszt, bez prawa dochodzenia zwrotu od wynajmującego w czasie trwania umowy, a po zakończeniu na własny koszt przywróci lokal do stanu pierwotnego. Lokal wymagać będzie przystosowania do określonej działalności, oraz dokonania wszelkich przewidzianych prawem czynności niezbędnych do rozpoczęcia i prowadzenia działalności w tym lokalu, w tym dokonania niezbędnych zgłoszeń oraz uzyskania niezbędnych zgód i pozwoleń. Prowadzona działalność nie może powodować uciążliwości w funkcjonowaniu i korzystaniu z nieruchomości przez innych użytkowników lub zakłócać spokoju klientom hali oraz mieszkańcom. Czynsz płatny w stosunku miesięcznym, w terminie 7 dni od daty wystawienia faktury. Wysokość czynszu będzie stawką obowiązującą przy zawarciu umowy najmu z osobą ustaloną jako najemcą lokalu. Zostanie ona powiększona o podatek VAT w wysokości 23%. Stawka czynszu będzie waloryzowana w oparciu o średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych Głównego Urzędu Statystycznego. Warunkiem udziału w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 1 125,28 zł (trzykrotny miesięczny czynsz najmu netto) na konto Banku Pekao S.A. oddział w Solcu Kujawskim nr 12 1240 3507 1111 0010 5530 1126 lub w formie gotówki w kasie OSiR do dnia 21.09.2026 r. z zaznaczeniem: „Wadium na pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego z przeznaczeniem na prowadzenie działalności usługowej położonego w Solcu Kujawskim”, imię i nazwisko lub nazwa firmy. Wpłacone wadium podlega: - zaliczeniu na poczet opłat z tytułu najmu oferenta, który wygrał przetarg, - zwrotowi pozostałym oferentom, którzy przetargu nie wygrają, niezwłocznie po odwołaniu albo zamknięciu przetargu, jednak nie później niż przed upływem 3 dni roboczych od dnia przetargu, bez możliwości przeksięgowania na inny przetarg, - przepadkowi, jeżeli oferent, który wygrał przetarg uchyli się od zawarcia umowy najmu w wyznaczonym terminie. Organizator przetargu zawiadomi osobę wyłonioną w przetargu na najemcę lokalu o miejscu i terminie zawarcia umowy najmu. Integralną część warunków przetargu stanowi projekt umowy najmu – do wglądu w Sekretariacie OSiR, pokój nr 5. Lokal przeznaczony do najmu oglądać będzie można po uprzednim zgłoszeniu tego faktu, szczegółowe informacje uzyskać można w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim przy ul. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” 3, pokój nr 5, tel. 52 387 20 15 wew. 115, e-mail: Przetarg odbędzie się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim w dniu 23.09.2026 r. o godz. 10.00. Termin i miejsce składania pisemnych ofert: Pisemne oferty na najem lokalu w zaklejonych kopertach z dopiskiem: ,,Pisemny przetarg nieograniczony na najem lokalu użytkowego z przeznaczeniem na prowadzenie działalności usługowej” prosimy składać w pok. nr 5 (sekretariat) w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim, ul. Gen. Stefana Roweckiego GROTA 3 w terminie do 22.09.2026 r. do godz. 15.00 (decyduje data wpływu oferty). 16. Oferta powinna zawierać: 1. Imię, nazwisko i adres oferenta lub nazwę lub firmy oraz siedzibę, jeżeli oferentem jest osoba prawna lub inny podmiot. 2. Dane kontaktowe (telefon, mail) 3. Oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkiem przetargu i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń 4. Oferowaną stawkę netto czynszu miesięcznego najmu lokalu jednak nie mniej niż 17.79 zł/m² 5. Kopię dowodu wniesienia wadium 6. Czytelny podpis oferenta na każdym składanym dokumencie oraz datę sporządzenia oferty 7. Oświadczenie o niezaleganiu na rzecz ZUS i US w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą 17. Warunki przystąpienia do przetargu: 1. Złożenie pisemnej oferty z określeniem lokalu. 2.Wniesienie wadium w wyznaczonym terminie. 3. Przedłożenie komisji przetargowej przed otwarciem przetargu oryginału dowodu wpłaty wadium. 4. Przed przystąpieniem do przetargu konieczne jest okazanie komisji przetargowej dowodu tożsamości przez uczestnika przetargu, a w przypadku podmiotów innych niż osoby fizyczne - konieczne jest dodatkowo przedłożenie aktualnego dokumentu, z którego wynika upoważnienie do reprezentowania tego podmiotu. W przypadku gdy w imieniu oferenta występuje pełnomocnik, konieczne jest przedłożenie dokumentu pełnomocnictwa. 18. Ogłoszenie o przetargu podano do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na stronie internetowej BIP Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz na tablicy ogłoszeń przy OSiR. Przetarg na lokal użytkowy 08 2026 (PDF | 4,62MB) Projekt umowy lokal użytkowy 08 2026 (PDF | 217,41KB) Drukuj stronę Załączniki Trwa ładowanie, proszę czekać Powrót do poprzedniej strony »

Części zamówienia (1)

  1. Część 0: Najem lokalu użytkowego (21,30 m2)

    Najem lokalu użytkowego o powierzchni 21,30 m² w budynku Hali OSiR w Solcu Kujawskim pod działalność usługową.

    Solec Kujawski, ul. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” 3

Dokumenty (2)

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Wróć do listy zamówień

Przetarg na najem lokalu użytkowego w Solcu Kujawskim — zamówienie publiczne — Zamówienia publiczne