Sprzedaż 8 działek niezabudowanych w Dubiczach Cerkiewnych (ul. Akacjowa)
Zamawiający: SZKOŁA PODSTAWOWA W DUBICZACH CERKIEWNYCH, Dubicze Cerkiewne
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- dostawy
- Miejsce realizacji
- Dubicze Cerkiewne, gm. Dubicze Cerkiewne, ul. Akacjowa
Podsumowanie
Ósmy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż 8 działek budowlanych w Dubiczach Cerkiewne. Przetarg odbędzie się 30.03.2026 r. Wymagane wadium ok. 4600-4700 zł za działkę. Cena końcowa: wylicytowana cena + 23% VAT + 1252,09 zł opłaty. Działki przeznaczone na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.
Treść ogłoszenia
OGŁOSZENIENa podstawie art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2024r. poz. 1145 z późn. zm.) oraz na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzenia przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. Nr 207, poz. 2108 późn. zm.)Wójt Gminy Dubicze Cerkiewne o g ł a s z aÓSMY PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONYna sprzedaż niżej wymienionych niezabudowanych nieruchomości stanowiących własność Gminy Dubicze Cerkiewne położonych w obrębie wsiDUBICZE CERKIEWNEgm. Dubicze CerkiewneNrdziałkiPowierz-chniadziałkiw m2.Położenie / przeznaczenie w studium zagospodarowania przestrzennego gminyWywoławcza cenasprzedażyw złMinimalne postąpienieWysokość wymaganego wadiumw zł19641039Działki niezabudowane, położone w obrębie wsi Dubicze Cerkiewne tworzące zwarty kompleks położony w osiedlu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej przy ul. Akacjowej. Posiadają założoną księgę wieczystą nr BI2P/00005924/7. Dojazd do działek drogą gruntową. Działki maja regularną konfigurację w kształcie prostokątów (ok. 20m x 50m), dogodnych do zabudowy. Teren działek jest równy, porośnięty trawą, natomiast od strony ul. Akacjowej na działkach występuje zadrzewienie drzewami sosny. Działki położone w niedalekim sąsiedztwie zbiornika wodnego - zalewu Bachmaty (ok. 600 m). Przeznaczenie nieruchomości w studium: „obszar gruntów ornych pozostałych klas bonitacyjnych gleb pozostawione w użytkowaniu rolniczym z ograniczonym prawem zainwestowania”; zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy wydaną przez Wójta Gminy Dubicze Cerkiewne znak: GKBRiOŚ.6730.8.2011 z dnia 13.06.2011r. działki przeznaczone na budowę budynków mieszkalnych i gospodarczych lub garaży w zabudowie jednorodzinnej. Wodociąg, kanalizacja i linia niskiego napięcia w pobliżu (ul. Polna).45 468Ustalają uczestnicy przetargu, jednakże postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem do pełnych dziesiątek złotych.4 6001965105245 6664 6001966105945 9724 6001967106745 9364 6001968107446 7554 7001961108045 7204 6001969108945 3334 600Pierwszy przetarg odbył się: 30.04.2024r., drugi – 08.07.2024r., trzeci – 16.09.2024r., czwarty – 25.11.2024 r., piąty – 28.02.2025 r., szósty – 25.08.2025r., siódmy – 24.11.2025r. Cena nieruchomości nie zawiera kosztów ewentualnego wznowienia punktów granicznych (granice ww. nieruchomości po podziale są zastabilizowane betonowymi znakami granicznymi). Do wylicytowanej ceny nieruchomości zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23% oraz koszty przygotowania nieruchomości do zbycia w kwocie – 1252,09 zł.Przetarg odbędzie się dnia30 MARCA 2026r. (poniedziałek)w Urzędzie Gminy w Dubiczach Cerkiewnych, pok. nr 8:działka nr 1963 o godzinie 10.00, działka nr 1964 o godzinie 10.30, działka nr 1965 o godzinie 11.00, działka nr 1966 o godzinie 11.30, działka nr 1967 o godzinie 12.00 , działka nr 1968 o godzinie 12.30, działka nr 1961 o godzinie 13.00, działka nr 1969 o godzinie 13.30Warunkiem przystąpienia do przetargu jestwpłacenie wadium w pieniądzuw ww. wysokości najpóźniej w dniu24 marca 2026r.na rachunek bankowy Urzędu Gminy wBS Hajnówka nr 08 8071 0006 0018 8519 2000 0070 (depozyt) -decydująca jest data zaksięgowania wpłaty na rachunku Urzędu Gminy- tytułem: wadium na przetarg, sprzedaż działki Dubicze Cerk. nr ...Warunkiem nabycia nieruchomości jest zgłoszenie postąpienia w wysokości j. w. Sprzedaż działki nastąpi w formie aktu notarialnego po wpłaceniu całości ceny najpóźniej na dzień przed zawarciem aktu notarialnego.Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który przetarg wygra, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. W przypadku uchylenia się uczestnika, który przetarg wygra od zawarcia umowy wadium ulega przepadkowi na rzecz organizatora przetargu. Pozostałym uczestnikom przetargu, wadium zwraca się niezwłocznie (do 3 dni od dnia przetargu) przelewem.Uczestnicy przystępujący do przetargu zobowiązani są do przedłożenia komisji przetargowej dowodu wpłaty wadium i dokumentu stwierdzającego tożsamość lub pełnomocnictwo uprawniające do występowania w imieniu osoby fizycznej. Organizator przetargu zastrzega sobie prawo do unieważnienia przetargu w przypadku zaistnienia uzasadnionych przyczyn. Niniejsze ogłoszenie stanowi zaproszenie dla osób zainteresowanych do wzięcia udziału w przetargu. Więcej informacji na [link dostępny w aplikacji]lub w Urzędzie Gminy w Dubiczach Cerkiewnych, pok. nr 8, tel. (085) 682 79 88.Wójt Gminy Dubicze CerkiewneLeon MałaszewskiDubicze Cerkiewne dn. 18.02.2026r.ogłoszenie VIII przetarg sprzedaż nieruchomości Dubicze Akacjowa
Części zamówienia (8)
Część 1: Działka nr 1964
Działka niezabudowana, ok. 45468 m2, przeznaczenie na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.
Część 2: Działka nr 1965
Działka niezabudowana, ok. 45666 m2, przeznaczenie na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.
Część 3: Działka nr 1966
Działka niezabudowana, ok. 45972 m2, przeznaczenie na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.
Część 4: Działka nr 1967
Działka niezabudowana, ok. 45936 m2, przeznaczenie na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.
Część 5: Działka nr 1968
Działka niezabudowana, ok. 46755 m2, przeznaczenie na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.
Część 6: Działka nr 1961
Działka niezabudowana, ok. 45720 m2, przeznaczenie na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.
Część 7: Działka nr 1969
Działka niezabudowana, ok. 45333 m2, przeznaczenie na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.
Część 8: Działka nr 1963
Działka niezabudowana, ok. 45468 m2, przeznaczenie na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.
Dokumenty (1)
- ogłoszenie VIII przetarg sprzedaż nieruchomości Dubicze Akacjowaapplication/pdf
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.