Dzierżawa stanowisk handlowych pod handel kwiatami i zniczami (Dzień Wszystkich Świętych)
Zamawiający: Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, Lidzbark Warmiński (województwo warmińsko-mazurskie)
Budżet gminy Lidzbark Warmiński 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Lidzbark Warmiński, okolice cmentarza komunalnego (ul. Mikołaja Kopernika oraz ul. Ignacego Krasickiego)
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę stanowisk handlowych w Lidzbarku Warmińskim w celu sprzedaży zniczy i kwiatów. Przewidziano 6 stanowisk o różnej powierzchni (9-12 m2) w dwóch lokalizacjach przy cmentarzu. Dzierżawa na okres od 28.10.2026 do 02.11.2026 r. Wymagane wadium w formie wpłaty na konto.
Kluczowe wymagania
- Wniesienie wadium: 30,00 zł netto za jedno stanowisko na jeden dzień
- Wadium musi zawierać opis: ulica, nr stanowiska i dzień dzierżawy
- Termin wniesienia wadium: do 25.09.2026 r.
- Obecność na przetargu: dowód wpłaty wadium i dokument tożsamości
- Podmioty prawne: aktualny wypis z rejestru i pełnomocnictwa
Treść ogłoszenia
BURMISTRZ LIDZBARKA WARMIŃSKIEGOOGŁASZAPIERWSZY USTNY PRZETARG NIEOGRANICZONY NA DZIERŻAWĘ CZĘŚCI DZIAŁEK GRUNTU (STANOWISK HANDLOWYCH) POŁOŻONYCH NA TERENIE MIASTA LIDZBARKA WARMIŃSKIEGOZ PRZEZNACZENIEM NA HANDEL OKOLICZNOŚCIOWY ZNICZAMI I KWIATAMI W ZWIĄZKU Z DNIEM WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.OKREŚLENIE TERENU DZIERŻAWY.1)Część działki gruntu oznaczonej w obrębie 10 numerem ewidencyjnym 26/1, KW nr OL1L/00020888/4 położonej przy ul. Mikołaja Kopernika, podzielonej na następujące stanowiska:– stanowisko nr 1 o powierzchni 12m2– cena wywoławcza za jeden dzień dzierżawy: 300,00zł netto.– stanowisko nr 2 o powierzchni 12m2– cena wywoławcza za jeden dzień dzierżawy: 300,00zł netto.-stanowisko nr 3 o powierzchni 12m2– cena wywoławcza za jeden dzień dzierżawy: 300,00zł netto.Przeznaczenie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego: KD.01 – teren istniejącej ulicy, pełniącej aktualnie fragment drogi krajowej Nr. 51.2) Część działki gruntu oznaczonej w obrębie 10 numerem ewidencyjnym 30, KW nr OL1L/00015053/4 położonej przy ul. Ignacego Krasickiego, podzielonej na następujące stanowiska:-stanowisko nr 3 o powierzchni 9m2– cena wywoławcza za jeden dzień dzierżawy: 225,00zł netto.3)Część działek gruntu oznaczonych w obrębie 10 numerami ewidencyjnymi 30, KW nr OL1L/00015053/4 oraz 48/1, KW nr OL1L/00028417/8 położonych przy ul. Ignacego Krasickiego, podzielonych na następujące stanowiska:– stanowisko nr 4 o powierzchni 12m2– cena wywoławcza za jeden dzień dzierżawy: 300,00zł netto.– stanowisko nr 5 o powierzchni 12m2– cena wywoławcza za jeden dzień dzierżawy: 300,00zł netto.– stanowisko nr 6 o powierzchni 12m2– cena wywoławcza za jeden dzień dzierżawy: 300,00zł netto.Przeznaczenie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dz. nr 10-30: KD.03 – teren istniejącej ulicy zbiorczej.Przeznaczenie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dz. nr 10-48/1: E89U – teren istniejącej i projektowanej usługi związanej z funkcją cmentarza.2. OPIS NIERUCHOMOŚCI I PRZEZNACZENIE.Wymienione w pkt 1 stanowiska znajdują się w bliskim sąsiedztwie cmentarza komunalnego przy ul. Mikołaja Kopernika oraz Ignacego Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim.Cel dzierżawy – handel okolicznościowy (działalność związana z handlem kwiatami i zniczami).3. FORMA PRZETARGU, WARUNKI DZIERŻAWY, WYSOKOŚĆ OPŁAT, INFORMACJE DODATKOWE1)Przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę części działek gruntu (stanowisk handlowych) położonych na terenie miasta Lidzbarka Warmińskiego.PRZETARG ODBĘDZIE SIĘ W DNIU01 PAŹDZIERNIKA 2026ROKU O GODZ. 900W SALI KONFERENCYJNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO W LIDZBARKU WARMIŃSKIM PRZY ULICY A. ŚWIĘTOCHOWSKIEGO 14.Wymienione w pkt 1 stanowiska handlowe mogą być wydzierżawione na czas określony od dnia 28.10.2026 roku do dnia 02.11.2026 roku. Uczestnik przetargu określa dzień/dni, które chce wydzierżawić.Przed otwarciem przetargu uczestnicy przetargu zobowiązani są okazać komisji przetargowej: dowód wpłaty wadium i dowody tożsamości, a osoby inne niż osoby fizyczne dodatkowo muszą przedłożyć aktualny wypis z właściwego rejestru oraz stosowne pełnomocnictwa.2)Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesieniewadium w wysokości 30,00zł(słownie:trzydzieści złotych 00/100)na jedno stanowisko, na jeden dzieńwrazz podaniem ulicy oraz numeru stanowiska i dnia, na który ma być wydzierżawione stanowiskona konto Urzędu Miasta Lidzbarka Warmińskiego – Bank Handlowy w Warszawie S.A. nr 35 1030 1508 0000 0008 2360 5002w terminie do dnia 25 września 2026 roku. Za termin wniesienia wadium uważa się dzień wpływu na w/w rachunek. Dopuszcza się wniesienie wadium na więcej niż jeden dzień i jedno stanowisko.3)Wadium ulega przepadkowi w razie uchylania się uczestnika, który wygrał przetarg od zawarcia umowy dzierżawy. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zwraca się niezwłocznie po zamknięciu przetargu, jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia zamknięcia przetargu. Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny dzierżawy nieruchomości.4)Z uczestnikiem, który przetarg wygrał zostanie zawarta umowa dzierżawy. Cena osiągnięta w przetargu jest opłatą za 1 dzień z tytułu dzierżawy, do której doliczony zostanie podatek VAT w wysokości 23%.5)W przypadku rezygnacji uczestnika, który zaoferował najwyższą cenę, z podpisania umowy dzierżawy, teren może być wydzierżawiony dla kolejnego uczestnika, który zaoferował najwyższą cenę lub w przypadku braku takich uczestników, stanowisko handlowe może być wydzierżawione za cenę nie niższą niż cena wywoławcza + 23% VAT. Wadium wpłacone przez uczestnika, który zrezygnuje nie podlega zwrotowi.6)W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i osoby prawne, które dopuszcza ustawa o gospodarce nieruchomościami . Osoby występujące w imieniu firm i spółek, przystępujące do przetargu muszą posiadać ważne pełnomocnictwa.7)Nieruchomość wolna jest od obciążeń i innych zobowiązań.8)Czynsz dzierżawny płatny jest w dniu podpisania umowy dzierżawy.9)Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z uzasadnionej przyczyny.10)Podpisanie umów dzierżawy na stanowiska handlowe odbędzie się w dniu 22 października 2026 roku w godzinach 800-1500w Referacie Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego, ul. A. Świętochowskiego 14, pok. nr 101, I piętro.W przypadku rezygnacji lub niestawienia się w ustalonym terminie do podpisania umowy, uczestnik, który przetarg wygrał zapłaci karę w wysokości:– rezygnacja w dniu podpisania umowy – 100% zaoferowanej ceny– rezygnacja 1 dzień przed podpisaniem umowy – 100% zaoferowanej ceny– rezygnacja 2 dni przed podpisaniem umowy – 90% zaoferowanej ceny– rezygnacja 3 dni przed podpisaniem umowy – 80% zaoferowanej ceny– rezygnacja 4 dni przed podpisaniem umowy – 70% zaoferowanej ceny– rezygnacja 5 dni przed podpisaniem umowy – 60% zaoferowanej ceny– rezygnacja 6 dni przed podpisaniem umowy – 50% zaoferowanej ceny11)Szczegółowych informacji udziela Referat Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim, tel. (89) 767 85 13.12)Niniejsze ogłoszenie zamieszcza się na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Lidzbarku Warmińskim, nastronie internetowej Urzędu Miejskiego:[link dostępny w aplikacji] [link dostępny w aplikacji] oraz na stronie: [link dostępny w aplikacji] Warmiński, dnia 27 sierpnia 2026 roku.
Części zamówienia (3)
Część 1: Stanowiska przy ul. Mikołaja Kopernika
Dzierżawa 3 stanowisk handlowych o powierzchni 12 m2 każde.
Część 2: Stanowisko przy ul. Ignacego Krasickiego (9m2)
Dzierżawa 1 stanowiska handlowego o powierzchni 9 m2.
Część 3: Stanowiska przy ul. Ignacego Krasickiego (12m2)
Dzierżawa 3 stanowisk handlowych o powierzchni 12 m2 każde.
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.