Sprzedaż samochodu osobowego Kia Sportage
Zamawiający: Urząd Gminy w Gnojniku, Gnojnik (województwo małopolskie)
Budżet gminy Gnojnik 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- dostawy
- Miejsce realizacji
- Gnojnik 363, 32-864 Gnojnik (parking przed Urzędem Gminy)
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż używanego samochodu osobowego marki Kia Sportage (rok prod. 2007, SUV, niesprawny, brak aktualnego badania technicznego). Cena wywoławcza: 5200,00 zł brutto. Odbiór własny na koszt kupującego w terminie 2 dni od podpisania protokołu.
Kluczowe wymagania
- Złożenie oferty na formularzu w zamkniętej kopercie
- Cena nie może być niższa niż cena wywoławcza
- Kupujący pokrywa koszty transportu
- Odbiór pojazdu w ciągu 2 dni od podpisania protokołu
Treść ogłoszenia
<div class="news-description">
<div class="lead"></div>
<p><strong>Wójt Gminy Gnojnik<br/>
ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż składnika majątku ruchomego</strong></p>
<p>na podstawie Zarządzenia nr 93/2026 Wójta Gminy Gnojnik z dnia 10.07.2026r. w sprawie powołania Stałej Komisji Likwidacyjnej składników majątku ruchomego w Urzędzie Gminy Gnojnik, określenia trybu jej pracy i zasad likwidacji składników majątku ruchomego w Urzędzie Gminy Gnojnik.</p>
<p><strong>1. Nazwa i adres siedziby Sprzedającego</strong><br/>
Gmina Gnojnik<br/>
Gnojnik 363, 32-864 Gnojnik<br/>
NIP: 869-11-86-447</p>
<p><strong>2. Przedmiot przetargu:</strong><br/>
a) marka, model: samochód osobowy marki Kia, model Sportage<br/>
b) nr rejestracyjny KBR 08002<br/>
c) rok produkcji: 2007<br/>
d) data pierwszej rejestracji: 06.02.2008 r.<br/>
e) Nr VIN: U6YJE55258L022519<br/>
f) całkowity przebieg: 281 586 km<br/>
g) dopuszczalna masa całkowita: 2140 kg<br/>
h) rodzaj nadwozia – SUV<br/>
i) liczba miejsc: 5<br/>
j) pojemność silnika: 1975,00 cm3 i mocy 104,00 kW<br/>
k) badanie techniczne: nieaktualne<br/>
l) stan: niesprawny<br/>
m) posiada ubezpieczenie OC I NNWK w okresie od dnia 28.04.2026 r. do dnia 27.04.2027 r.</p>
<p><strong>3. Cena wywoławcza:</strong><br/>
Cena wywoławcza wynosi: 5200,00 zł brutto (słownie: pięć tysięcy dwieście 00/100 – brutto) za całość.<br/>
Cena nie obejmuje transportu z uwagi na niesprawność samochodu osobowego Kia Sportage. Powyższe koszty oraz inne związane z transportem zakupionego samochodu osobowego ponosi Kupujący.<br/>
<br/>
Przedmiot przetargu można obejrzeć na parkingu przed budynkiem Urzędu Gminy Gnojnik, Gnojnik 363, 32-864 Gnojnik w poniedziałki w godz. od 730 do 1630, we wtorki, środy i czwartki w godz. od 730 do 1530, w piątki w godz. od 730 do 1430 w dniach od 28.08.2026 r. do dnia 11.09.2026 r. Opis stanu technicznego oraz dokumentacja dotycząca stanu pojazdu będą udostępnione do wglądu osobom zainteresowanym w Urzędzie Gminy Gnojnik, pokój nr 18 w godzinach jak podano wyżej.</p>
<p><strong>4. Miejsce i termin przetargu:</strong></p>
<p>1) ofertę należy złożyć w formie pisemnej na załączonym druku „Formularz oferty”, stanowiącym załącznik do niniejszego ogłoszenia, osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Gnojnik, Gnojnik 363, 32-864 Gnojnik, pokój nr 11 lub za pośrednictwem przesyłki listownej nadanej na adres Urzędu Gminy Gnojnik, Gnojnik 363, 32-864 Gnojnik. Oferta musi być sporządzona w języku polskim oraz podpisana przez osobę upoważnioną.</p>
<p>2) termin składania ofert trwa od dnia 28.08.2026r. do dnia 11.09.2026 r.</p>
<p>3) oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane (o dacie i godzinie złożenia wniosku decyduje moment jego fizycznego wpływu do urzędu, niezależnie od tego, czy dokument zostanie dostarczony osobiście, czy drogą pocztową).</p>
<p>4) otwarcie ofert nastąpi w dniu 15.09.2026 r. o godz. 10:00 w Urzędzie Gminy w Gnojniku, Gnojnik 363, 32-864 Gnojnik w pokoju nr 18.</p>
<p><strong>5. Warunki przystąpienia do przetargu:</strong><br/>
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest złożenie pisemnej oferty w zamkniętej kopercie z opisem: „Oferta na zakup samochodu osobowego Kia Sportage. Nie otwierać przed godz. 10:00 w dniu 15.09.2026 r.” Formularz oferty stanowi załącznik to niniejszego ogłoszenia.</p>
<p><strong>6. Kryterium wyboru oferty</strong><br/>
Wybrana zostanie oferta z najwyższą ceną brutto. Cena oferty nie może być niższa niż ustalona cena wywoławcza. W przypadku zaoferowania tej samej ceny przez dwóch lub więcej oferentów, Sprzedający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia licytacji pomiędzy oferentami. O terminie licytacji oferenci zostaną powiadomieni odrębnym pismem.</p>
<p><strong>7. Termin związania ofertą wynosi 21 dni.</strong><br/>
Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.</p>
<p><strong>8. Zapłata ceny</strong><br/>
Oferent, którego oferta została wybrana, zobowiązany jest do zapłacenia pełnej ceny nabycia w ciągu 7 dni od dnia podpisania umowy sprzedaży na rachunek bankowy Sprzedającego: Bank Spółdzielczy w Brzesku oddział w Gnojniku, nr rachunku: 75 9453 0009 0020 0200 0039 0002.</p>
<p><strong>9. Wydanie samochodu osobowego</strong><br/>
Wydanie samochodu osobowego nastąpi po zaksięgowaniu na rachunku bankowym Sprzedającego pełnej ceny nabycia, na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego, podpisanego przez przedstawicieli Sprzedającego i Kupującego. Z chwilą podpisania protokołu na Kupującego przechodzą korzyści i ciężary związane z samochodem, niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia samochodu oraz ryzyko związane z jego transportem. Kupujący zobowiązany jest do odbioru zakupionego samochodu osobowego z miejsca jego postoju w terminie 2 dni od dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego</p>
<p><strong>10. Organizatorowi (Sprzedającemu) przetargu przysługuje prawo do unieważnienia przetargu na każdym etapie z przyczyn leżących po jego stronie. </strong>Organizator zastrzega sobie również możliwość zmiany warunków przetargu, w szczególności w zakresie ceny, terminu oraz sposobu odbioru samochodu zgodnie z art. 70¹ § 3 Kodeksu cywilnego.</p>
<p><strong>11. Ogłoszenie o przetargu zamieszcza się na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Gnojnik oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Gnojnik [link dostępny w aplikacji] - (aktualności - przetargi i ogłoszenia), a także w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Gnojnik - (zamówienia publiczne i ogłoszenia - ogłoszenia różne) na okres 14 dni od dnia 28 sierpnia 2026 r. do dnia 11 września 2026r.</strong></p>
<p><strong>12. Osobą upoważnionymi do kontaktu jest:</strong><br/>
Pani Aleksandra Musiał<br/>
Referent ds. gospodarki komunalnej, pokój nr 18<br/>
Urząd Gminy Gnojnik Tel. (14) 67 40 307</p>
<p>Zastępca Wójta Gminy Gnojnik<br/>
Sylwester Pabian</p>
</div>
Części zamówienia (1)
Część 0: Sprzedaż samochodu Kia Sportage
Sprzedaż samochodu osobowego marki Kia Sportage, rok produkcji 2007, SUV, stan niesprawny, brak aktualnego badania technicznego.
Dokumenty (3)
- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Formularz ofertydoc
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.