Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zmiany sposobu użytkowania kurnika w miejscowości Huta Radoryska
Zamawiający: URZĄD GMINY KRZYWDA, Krzywda (województwo lubelskie)
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Huta Radoryska, działka nr ew. 645, obręb Huta Radoryska, gmina Krzywda
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Wszczęcie postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na zmianie sposobu użytkowania obiektu budowlanego (kurnika). Planowany chów brojlerów kurzych ma wynosić 273,84 DJP, co kwalifikuje inwestycję jako przedsięwzięcie mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko.
Treść ogłoszenia
tytuł: Obwieszczenie zawiadomienie stron o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na zmianie sposobu użytkowania obiektu budowlanego- kurnika w miejscowości Huta Radoryska planowanego na działce o Nr ew. geodezyjnej 645, obręb Huta Radoryska, gmina Krzywda.
znak: ZPI.6220.9.2.2026
data utworzenia: 2026-08-27
obowiązujący: 2026-08-27 - 2026-09-17
opis: OBWIESZCZENIE
o wszczęciu postępowania
Wójt Gminy Krzywda na podstawie art. 49, art. 61
§ 1 i § 4 ustawy
z dnia Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1691, zwana dalej „K.p.a”) w związku z art. 73 ust. 1, art.74 ust. 3
ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 670, zwanej dalej „ustawą ooś”),
zawiadamia
strony postępowania
że na wniosek pełnomocnika osoby fizycznej zostało wszczęte
postępowanie w sprawie wydania
decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia
polegającego na
zmianie sposobu użytkowania obiektu budowlanego- kurnika w miejscowości Huta Radoryska
planowanego na działce o Nr ew. geodezyjnej
645,
obręb
Huta Radoryska
,
gmina Krzywda
.
Mając na względzie, iż planowane przedsięwzięcie zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 51 lit.b Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. poz. 1839 z późn. zm.), zalicza się do przedsięwzięć
mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, w rozumieniu ustawy ooś jako
„chów lub hodowla b)zwierząt innych niż wymienione w lit. a w liczbie nie mniejszej niż 210 DJP-
przy czym za liczbę DJP przyjmuje się maksymalną możliwą obsadę zwierząt
”.
Planowany chów brojlerów kurzych będzie wynosił 273,84 DJP.
Zgodnie z art. 49 § 2 K.p.a zawiadomienie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia publicznego ogłoszenia.
Obwieszczenie umieszcza się na tablicy ogłoszeń: Urzędu Gminy Krzywda, ul. Żelechowska 24 B, tablicy ogłoszeń w m. Huta Radoryska (w miejscu planowanego przedsięwzięcia) oraz pod adresem
[link dostępny w aplikacji]
Wójt Gminy Krzywda
/-/ Wojciech Czerniec
plik: Plik źródłowy
114 KB
pobrano: 3 razy
Części zamówienia (1)
Część 0: Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego - kurnik
Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowej dla planowanego chowu brojlerów kurzych (273,84 DJP) na działce nr 645 w miejscowości Huta Radoryska.
Dokumenty (2)
- Plik źródłowypdf
- zpi_6220_9_2_2026_str.pdf?download=1pdf
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.