Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zmiany sposobu użytkowania kurnika w miejscowości Huta Radoryska
Zamawiający: URZĄD GMINY KRZYWDA, Krzywda (województwo lubelskie)
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Huta Radoryska, gmina Krzywda
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na zmianie sposobu użytkowania obiektu budowlanego (kurnika) w miejscowości Huta Radoryska (działka nr 645, obręb Huta Radoryska). Planowany chów brojlerów kurzych ma wynosić 273,84 DJP.
Treść ogłoszenia
tytuł: Obwieszczenie Wójta Gminy Krzywda o podaniu do publicznej wiadomości informacji o rozpoczęciu procedury udziału społeczeństwa w postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na zmianie sposobu użytkowania obiektu budowlanego- kurnika w miejscowości Huta Radoryska planowanego na działce o Nr ew. geodezyjnej 645, obręb Huta Radoryska, gmina Krzywda.
znak: ZPI.6220.9.1.2026
data utworzenia: 2026-08-27
obowiązujący: 2026-08-27 - 2026-09-17
opis: OBWIESZCZENIE
o wszczęciu postępowania
Wójt Gminy Krzywda na podstawie art. 30, art. 33 ust. 1 i 2, art. 33a, art. 79 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 670), zwanej dalej „ustawą ooś”,
zawiadamia społeczeństwo
że na wniosek pełnomocnika osoby fizycznej zostało wszczęte
postępowanie w sprawie wydania
decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na
zmianie sposobu użytkowania obiektu budowlanego- kurnika w miejscowości Huta Radoryska
planowanego na działce o Nr ew. geodezyjnej
645,
obręb
Huta Radoryska
,
gmina Krzywda
.
Mając na względzie, iż planowane przedsięwzięcie zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 51 lit.b Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. poz. 1839 z późn. zm.), zalicza się do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, w rozumieniu ustawy ooś jako „chów lub hodowla b)zwierząt innych niż wymienione w lit. a w liczbie nie mniejszej niż 210 DJP-przy czym za liczbę DJP przyjmuje się maksymalną możliwą obsadę zwierząt”. Planowany chów brojlerów kurzych będzie wynosił 273,84 DJP.
Organem właściwym do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest Wójt Gminy Krzywda, zaś organami biorącymi udział w ocenie oddziaływania na środowisko, właściwymi do wydania opinii i dokonania uzgodnień są: Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łukowie, Dyrektor Zarządu Zlewni w Zamościu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz Marszałek Województwa Lubelskiego.
Jednocześnie zawiadamiam wszystkich zainteresowanych o możliwości zapoznania się z dokumentacją sprawy, składania wniosków w formie pisemnej, elektronicznej i ustnej w Urzędzie Gminy Krzywda, ul. Żelechowska 24 B, 21-470 Krzywda, w pokoju Nr 14, w godzinach i w dni pracy Urzędu, pocztą elektroniczną na adres
[adres e-mail dostępny w aplikacji]
lub na adres eDoręczeń AE:PL-44893-96867-JECFE-12
Złożone uwagi i wnioski zostaną rozpatrzone przez Wójta Gminy Krzywda przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Wójt Gminy Krzywda
/-/ Wojciech Czerniec
plik: Plik źródłowy
128 KB
pobrano: 4 razy
Części zamówienia (1)
Część 0: Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego - kurnik
Zmiana sposobu użytkowania kurnika w miejscowości Huta Radoryska (działka nr 645).
Dokumenty (2)
- Plik źródłowypdf
- zpi_6220_9_1_2026_spol.pdf?download=1pdf
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.