Sprzedaż samochodu osobowego Volkswagen Golf V (przetarg pisemny)

Zamawiający: WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT INSPEKCJI HANDLOWEJ, Warszawa

Termin składania ofert w tym ogłoszeniu już minął. Strona pozostaje dostępna jako archiwum.

Termin składania ofert
Data publikacji
Rodzaj zamówienia
dostawy
Status
rozstrzygnięte

Podsumowanie

Przetarg pisemny na sprzedaż używanego samochodu osobowego Volkswagen Golf V 1.4 (2008 r., 171999 km). Pojazd niesprawny (brak uruchomienia silnika), z rdzą progów. Cena wywoławcza 6790 zł brutto. Wymagane wadium 679 zł. Oferta do 9 lipca 2025 r. do godz. 10:00. Wygrywa najwyższa cena.

Kluczowe wymagania

Treść ogłoszenia

BA.2613.1.2025Rzeszów, 24 czerwca 2025 r.OGŁOSZENIEPodkarpacki Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej ogłasza drugi pisemny przetarg publiczny na sprzedażskładnika rzeczowego majątku w postaci samochodu osobowego markiVOLKSWAGEN model: Golf V 1,4 MR’03 E4 wersja: Trendline.Nazwa i siedziba jednostki:Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Rzeszowie, ul. 8-go Marca 5,35-959 Rzeszów.Termin, miejsce oraz okres, w którym oferta jest wiążąca:Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie z opisem:„OFERTA PRZETARGOWA NA ZAKUP SAMOCHODU MARKI VOLKSWAGEN”Ofertę należy złożyć lub przesłać (liczy się data wpływu) do siedziby sprzedającego Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Rzeszowie, ul. 8-go Marca 5,35-959 Rzeszów, do dnia 9 lipca 2025 r. do godz. 1000w sekretariacie.Termin związania z ofertą: 30 dni.Miejsce i termin przeprowadzenia przetargu:Przetarg przeprowadzony zostaniew siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Rzeszowie,ul. 8-go Marca 5, 35-959 Rzeszów. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 9 lipca 2025 r. o godz. 1030przez Komisję przetargową.Rodzaj i typ sprzedawanego składnika rzeczowego majątku ruchomego:marka i rodzaj pojazdu: VOLKSWAGEN Golf V 1.4 MR’03 E4, wersja: Trendlinenr rejestracyjny: RZ 86272numer identyfikacyjny VIN: WVWZZZ1KZ8P133133data pierwszej rejestracji 2008/06/10wskazanie drogomierza: 171999 kmkolor powłoki lakierowej: szary 2-warstwowy z efektem metalicznymoznaczenie typu: 1Kdopuszczalna masa całkowita: 1740 kgrodzaj nadwozia: hatchback 5 drzwiowyjednostka napędowa: z zapłonem iskrowym (wtrysk)pojemność / moc silnika: 1390 ccm / 59kW (80KM)liczba cylindrów / układ cylindrów / liczba zaworów: 4 / rzędowy / 16rodzaj skrzyni biegów: manualnarodzaj napędu: przedni (4x2)wyposażenie: standardowedodatkowy komplet kół z ogumieniem letnim.Stan techniczny majątku ruchomego:brak możliwości uruchomienia silnika – niesprawny akumulator,próg prawy i lewy – skorodowane,punktowe odpryski powłoki lakierowej,pojazd posiada ślady długotrwałego postoju,badanie techniczne pojazdu ważne do dnia 24.06.2026 r.Miejsce i termin, w którym można obejrzeć sprzedawany składnik rzeczowy majątku ruchomego:Samochód osobowy będący przedmiotem przetargu można obejrzeć w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Rzeszowie ul. 8-go Marca 5,35-959 Rzeszów, w dni robocze od 8:00 - 14:00 od dnia ukazania się ogłoszenia do dnia 9 lipca 2025 r. po wcześniejszym uzgodnieniu terminu pod numerem telefonu 17 862 14 53 wew. 21, osoba do kontaktu – Pan Tomasz Pięta.Cena wywoławcza brutto:sprzedawanego składnika rzeczowego majątku ruchomego – 6790 zł (słownie: sześć tysięcy siedemset dziewięćdziesiąt złotych).Wysokość wadium oraz forma, termin i miejsce jego wniesienia:Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej tj. w kwocie 679 zł. Wadium należy wpłacić na rachunek bankowy sprzedającego: Narodowy Bank Polski 67 1010 1528 0016 5822 3100 0000. Kwota wadium winna być w dyspozycji WIIH (na koncie) w terminie najpóźniej w dniu 9 lipca 2025 r. do godz. 1000. Liczy się data i godzina wpływu wadium na podany rachunek bankowy, a nie data i godzina wykonania przez oferenta dyspozycji przelewu.Wymagania jakim powinna odpowiadać oferta w prowadzonym przetargu:Oferta pod rygorem nieważności powinna być sporządzona w formie pisemnej na druku załącznika nr 1 do ogłoszenia i zawierać:imię, nazwisko i adres lub nazwę (firmę) oferenta, telefon kontaktowyoferowaną cenę i warunki jej zapłaty,oświadczenie oferenta, że zapoznał się ze stanem przedmiotu przetargu lub że ponosi odpowiedzialność za skutki wynikające z rezygnacji z oględzin,dowód wniesienia wadium,oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji wzoru umowy sprzedaży,czytelny podpis [link dostępny w aplikacji]rmacje dodatkowe:Przetarg prowadzony jest na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 października 2019 r. (Dz. U. 2025 r., poz. 228) w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego Skarbu Państwa.Komisja przetargowa wybierze oferenta, który zaoferuje najwyższą cenę na sprzedawany pojazd.Warunkiem przystąpienia do przetargu jest złożenie pisemnej oferty oraz wniesienie wadium.Wadium musi być wniesione wyłącznie na konto podane w pkt. 7 ogłoszenia.Wadium złożone przez oferentów, których oferty nie zostały wybrane lub zostały odrzucone zwraca się w terminie 7 dni odpowiednio od dnia dokonania wyboru lub odrzucenia oferty.Wadium poniesione przez oferenta zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia.Wadium nie podlega zwrotowi w przypadku gdy: uczestnik przetargu, który wygrał przetarg, uchyli się od zawarcia umowy.Oferty komisja przetargowa zawiadamia niezwłocznie oferenta.Komisja przetargowa odrzuci ofertę, jeżeli:została złożona po wyznaczonym terminie, w niewłaściwym miejscu lub przez oferenta, który nie wniósł wadium,nie została zachowana forma pisemna,nie zawiera danych i dokumentów, o których mowa w pkt. 8 lub są one niekompletne, nieczytelne lub budzą inną wątpliwość, zaś złożenie wyjaśnień mogłoby prowadzić do uznania jej za nową ofertę.O odrzuceniu oferty Komisja przetargowa zawiadamia niezwłocznie oferenta.Termin zawarcia umowy sprzedaży.Data podpisania umowy kupna-sprzedaży zostanie wyznaczona po wyborze najkorzystniejszej oferty. Nabywca jest zobowiązany zapłacić cenę nabycia w terminie wyznaczonym przez sprzedającego, nie dłuższym niż 7 dni od daty zawarcia umowy sprzedaży.Wydanie przedmiotu sprzedaży nastąpi niezwłocznie po zapłaceniu przez nabywcę ceny nabycia i wpłynięcia określonej w umowie kwoty na podane wyżej konto WIIH.Wydanie przedmiotu sprzedaży następuje niezwłocznie po zapłaceniu ceny nabycia.11.Zastrzeżenie:Sprzedający zastrzega możliwość unieważnienia przetargu bez podania przyczyny oraz prawo do zamknięcia przetargu bez dokonania wyboru ofert.Sprzedającemu przysługuje prawo swobodnego wyboru oferty, jeżeli uczestnicy przetargu zaoferują taką samą cenę.Załączniki:Załącznik nr 1 - Wzór formularza ofertowego,Załącznik nr 2 – Wzór umowy,Zdjęcia samochodu,Klauzula informacyjna.Zatwierdził:Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowejmgr Jakub Czarnota

Części zamówienia (1)

  1. Część 0: Sprzedaż samochodu osobowego Volkswagen Golf V 1.4 Trendline

    Używany samochód osobowy VW Golf V, rok 2008, przebieg 171999 km. Pojazd niesprawny (brak uruchomienia silnika), z rdzą progów. Badanie techniczne ważne do 24.06.2026.

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Wróć do listy zamówień