Mobilne Usługi Podologa dla mieszkańców gminy Liszki

Zamawiający: GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LISZKACH, Piekary (województwo małopolskie)

Termin składania ofert w tym ogłoszeniu już minął. Strona pozostaje dostępna jako archiwum.

Termin składania ofert
Data publikacji
Rodzaj zamówienia
uslugi
Status
ogłoszone

Podsumowanie

Zapytanie o świadczenie mobilnych usług podologicznych (pedicure, usuwanie odcisków, pielęgnacja stóp u diabetyków itp.) dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności w gminie Liszki. Usługa realizowana w miejscu zamieszkania klienta. Wykonawca zapewnia dojazd, materiały i narzędzia. Przewidziano 160 usług (z możliwością zwiększenia o 25%).

Kluczowe wymagania

Treść ogłoszenia

Zapytanie dotyczy naboru na usługę Mobilne Usługi Podologa dla mieszkańców gminy Liszki posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności – usługa świadczona w miejscu zamieszkania w ramach projektu : FEMP.06.23-IP.01-0914/24 "Małopolskie Centra Usług Społecznych".

Znak sprawy CUS. 261.26.2026

Liszki, dnia 17.08.2026 r.

ZAPYTANIE OFERTOWE

W związku z art. 2 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 12 lipca 2026 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2026.793) i na podstawie Regulaminu udzielania zamówień publicznych w Centrum Usług Społecznych w Liszkach do kwoty 170 000 złotych.

Zapytanie dotyczy naboru na usługę Mobilne Usługi Podologa dla mieszkańców gminy Liszki posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności – usługa świadczona w miejscu zamieszkania w ramach projektu : FEMP.06.23-IP.01-0914/24 "Małopolskie Centra Usług Społecznych".

I. NAZWA I ADRES ZAMAWIAJĄCEGO ORAZ PROWADZĄCEGO ZAPYTANIE:

ZAMAWIAJĄCY:

Nazwa podmiotu: Gmina Liszki

NIP: 944-224-31-29

Adres: Gmina Liszki, ul. Mały Rynek 2, 32-060 Liszki

tel.: 12 280 62 34

e-mail:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

PROWADZĄCY POSTEPOWANIE:

Centrum Usług Społecznych w Liszkach

ul. św. Jana Kantego 5, 32-060 Liszki

tel.: 12 256 33 08

e-mail:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

II. TRYB UDZIELENIA ZAPYTANIA:

Postępowanie jest prowadzone na podstawie wewnętrznego regulaminu. Do postępowania nie mają zastosowania zapisy Ustawy Prawo zamówień publicznych.

III. WSPÓLNY SŁOWNIK (CPV);

Przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV)

98322130-6 Usługi pielęgnacji paznokci nóg.

IV. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie mobilnej usługi podologa dla mieszkańców Gminy Liszki – osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Zabiegi świadczone w ramach usługi podologicznej zostaną dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestnika po przeprowadzeniu wywiadu.

W ramach usług podologicznych przewiduje się:

LP.

OPIS USŁUGI

1.

Pedicure – skrócenie i opracowanie płytki i wałów około paznokciowych wraz z rogowaceniami na stopach.

2.

Usunięcie odcisków/modzeli.

3.

Opracowanie pęknięć pięt i/lub rozpadlin.

4.

Wycięcie wrastającego paznokcia, tamponada.

5.

Oczyszczenie paznokcia/paznokci zmienionego/ionych chorobowo lub pourazowego/ych.

6.

Pielęgnacja stopy u osoby z cukrzycą.

Wykonawca w ramach ww. wykonywanej usługi zapewni na własny koszt dojazd do miejsca zamieszkania osób korzystających z usługi, a także niezbędne narzędzia i materiały oraz kosmetyki do prawidłowego wykonywania ww. usług.

Wykaz materiałów, które Wykonawca w szczególności zapewnia w ramach umowy (w zależności od potrzeb):

- środki do dezynfekcji skóry,

- jednorazowe rękawiczki, przyłbice, okulary,

- narzędzia do pedicure i instrumenty podologiczne takie jak:

cążki do skórek,wrastających paznokci,

sondy, pęsety, cęgi, skalpele, dłuta, tarki, heblarki, ścinaki, nożyczki, pilniki, oliwki, kremy.

Do wykonywania usługi można używać tylko narzędzi sprawnych technicznie, czystych, z dezynfekowanych, sterylizowanych.

Wszystkie narzędzia wielokrotnego użytku, mogące powodować naruszenie ciągłości tkanek po każdym użyciu należy poddać dezynfekcji, myciu oraz sterylizacji.

Wykonawca zapewni prowadzenie dokumentacji wskazanej przez Zamawiającego, w sposób określony w umowie.

Wykonawca zobowiązany będzie do nawiązania kontaktu z odbiorcą usługi pomiędzy 8.00 – 20.00 od poniedziałku do soboty i ustaleniu terminu rozpoczęcia usługi nie później niż w terminie 3 dni roboczych od otrzymania Karty realizacji usług społecznych .

Czas realizacji od dnia podpisania umowy do 20.12.2027 roku (lub do wyczerpania liczby usług wskazanych przez Zamawiającego lub do wyczerpania środków wynikających z zawartej umowy).

Liczba usług do zrealizowania: 160 usług.

Zamawiający zastrzega możliwość zwiększenia liczby usług.

Planuje się, że ze wsparcia skorzysta 20 osób (każda z nich max. 8 x do 20.12.2027 r.).

Zamawiający zastrzega możliwość udzielenia zamówienia dodatkowego, nie przekraczającego 25% wartości zamówienia podstawowego (tj. 160 usług * 25%= 200 usług).

Usługi realizowane będą od poniedziałku do soboty pomiędzy 8.00 - 20.00.

Wypłata wynagrodzenia nastąpi w cyklach miesięcznych za faktycznie wykonaną usługę tj. faktyczną i udokumentowaną liczbę zrealizowanych usług.

Wykonane usługi będą dokumentowane w sposób określony przez Zamawiającego w umowie tj. : karta realizacji usługi, miesięczny raport z realizacji usług zawierający:

(imię i nazwisko uczestnika, datę i godzinę usługi, podpis osoby wykonującej usługę).

V. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

Do składania ofert zapraszamy wykonawców, którzy:

a) posiadają wykształcenie co najmniej średnie oraz ukończony kurs, szkolenie lub szkołę w specjalizacji lub zawodzie: podolog oraz minimum roczne oświadczenie na rynku pracy w wykonywaniu usług podologicznych,

b) przedmiot zamówienia wykonają osobiście; albo w przypadku podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, załączą dokumenty potwierdzające zdolność do wykonania przedmiotu zamówienia przez osoby skierowane do realizacji zamówienia wraz z podpisanym przez nich oświadczeniem, w którym wyrażają zgodę na realizację zlecenia w momencie wyboru oferty oraz potwierdzeniem gotowości do realizacji zlecenia w wymiarze i zasadach wykazanych w ofercie,

c) posiadają aktualne orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych stwierdzające zdolność do wykonywania pracy,

d) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,

e) spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności – posiadają prawo do wykonywania zawodu podologa,

f) nie są powiązani z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania osobowe lub kapitałowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:

- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej, posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji (o ile niższy próg nie wynika z przepisów prawa), pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,

- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia, lub związaniu z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli albo pozostawaniu we wspólnym pożyciu, także z zastępcą prawnym lub członkami organów zarządzających lub organów nadzorczych

- pozostawaniu w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że istnieje uzasadniona wątpliwość co do bezstronności lub niezależności w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia Konflikt interesów istnieje wówczas, gdy „bezstronne i obiektywne pełnienie funkcji podmiotu upoważnionego do działań finansowych lub innej osoby” uczestniczących w wykonaniu budżetu „jest zagrożone z uwagi na względy rodzinne, emocjonalne, sympatie polityczne lub związki z jakimkolwiek krajem, interes gospodarczy lub jakiekolwiek inne bezpośrednie lub pośrednie interesy osobiste”.

g) nie są osobą prawną, podmiotem lub organem z siedzibą w Rosji, które w ponad 50% są własnością publiczną lub są pod kontrolą publiczną (w związku z art. 5l* rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE .L Nr 229, str. 1))

h) ich dane nie figurują na liście osób i podmiotów, wobec których są stosowane środki, o których mowa w art. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. (Dz. U. z 2022 r. poz. 835).

VI. TERMIN I SPOSÓB PRZYGOTOWANIA OFERTY:

Ofertę należy złożyć na załączonym Formularz ofertowy (zał. 1) dołączając do niej wszystkie niezbędne dokumenty wymienione w pkt V niniejszego zapytania ofertowego.

Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na całość zamówienia.

Zamawiający nie przewiduje ofert częściowych/wariantowych.

Jeżeli Wykonawca nie złoży wymaganych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, złożone dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez Zamawiającego wątpliwości, Zamawiający może wezwać do ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub udzielenia wyjaśnień w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub udzielenia Oferta podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.

Ofertę należy sporządzić w języku polskim na wzorze formularza załączonego do zapytania ofertowego wraz z załącznikami.

Ofertę należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

w tytule wpisując:

„Mobilne Usługi Podologa”

lub stacjonarnie Centrum Usług Społecznych w Liszkach, ul. św. Jana Kantego 5 32-060 Liszki

Termin składania ofert upływa dnia: 31 sierpnia 2026 r. do godziny 12:00.

Stawka za 90 minut realizacji jednej usługi.

Cena w ofercie musi być wyrażona w polskich złotych (PLN) i ma być wyrażona cyfrowo (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku).

Cenę ofertową należy przedstawić jako cenę brutto.

Treść oferty musi odpowiadać treści zapytania ofertowego.

Określona w ofercie stawka za usługi obejmuje wszystkie koszty, jakie poniesie Wykonawca z tytułu realizacji przedmiotu zamówienia tj.:

1) materiały niezbędne do wykonania usługi,

2) koszt usługi,

3) dojazd,

4) uprzątnięcie miejsca po wykonaniu usługi.

Oferta powinna być podpisana przez Wykonawcę lub osobę/osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy Upoważnienie do podpisania oferty powinno być dołączone do dokumentów ofertowych.

Oferta złożona po terminie nie podlega weryfikacji przez Zamawiającego i zostaje odrzucone z powodu uchylenia formalnego.

Wykonawca może zmienić ofertę przed upływem terminu składania ofert.

Wykonawca może wycofać ofertę przed rozstrzygnięciem postępowania przez Zamawiającego.

VII. ZASTRZEŻENIA ZAMAWIAJĄCEGO:

Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które nie zostaną odrzucone przez Zamawiającego.

Jeżeli dwie lub więcej ofert uzyska taką samą punktację, wówczas Zamawiający wezwie tych Wykonawców do złożenia w wyznaczonym terminie dodatkowych ofert cenowych.

Oferty dodatkowe nie mogą zawierać ceny wyższej od ceny złożonej w ofercie pierwotnej.

Pozostałe warunki nie mogą ulec zmianie. Zamawiający dokonuje następnie wyboru tej oferty, która przedstawia niższą cenę.

Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania bez dokonywania wyboru najkorzystniejszej oferty i bez podawania przyczyny.

O unieważnieniu postępowania zamawiający informuje upubliczniając informację w Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Usług Społecznych w Liszkach , na stronie Centrum Usług Społecznych Liszki i tablicy ogłoszeń w siedzibie Centrum Usług Społecznych w Liszkach.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, jest zobowiązany do podpisania umowy, do niniejszego zapytania ofertowego w terminie wskazanym przez Zamawiającego, jednak nie później niż 7 dni kalendarzowych od dnia otrzymania powiadomienia o rozstrzygnięciu niniejszego postępowania.

Jeżeli Wykonawca uchyla się od zawarcia umowy w terminie wskazanym przez Zamawiającego, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych.

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty zostanie upubliczniona na Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Usług Społecznych w Liszkach, na stronie Centrum Usług Społecznych i na tablicy ogłoszeń Centrum Usług Społecznych w Liszkach.

VIII. OCENA OFERT:

Doświadczenie w zakresie realizacji usługi powyżej dwóch lat

– maksymalna liczba możliwych do uzyskania punktów 40.

Oferta cenowa 90 minut realizacji 1 usługi

– maksymalna liczba możliwych do uzyskania punktów 60.

Maksymalna ilość punktów za wszystkie kryteria oceny: 100 punktów

.

VIII. POSTANOWIENIA KTÓRE ZOSTANĄ WPROWADZONE DO TREŚCI ZAWIERANEJ UMOWY:

Dotyczące zakresu, terminu oraz sposobu płatności:

1) zakres przedmiotu zamówienia i terminu wykonania umowy - jak w pkt IV;

2) wynagrodzenie umowne:

− Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie za faktyczną ilość zrealizowanych usług,

− wynagrodzenie wyczerpuje wszelkie zobowiązania Zamawiającego względem Wykonawcy wynikające z realizacji zamówienia,

− wynagrodzenie rozliczane będzie miesięcznie na podstawie rachunku/faktury za faktyczną ilość zrealizowanych usług,

− termin płatności rachunku/faktury – do 14 dni od daty dostarczenia prawidłowo wystawionego rachunku/faktury Zamawiającemu.

− zapłata wynagrodzenia nastąpi przelewem na konto bankowe Wykonawcy,

− rachunki/faktury należy wystawić na poniższe dane:

Nabywca:

Gmina Liszki, Ul. Mały rynek 2, 32-060 Liszki, NIP 944 224 31 29

Odbiorca:

Centrum Usług Społecznych w Liszkach, Ul. Jana Kantego 5, 32-060 Liszki, NIP: 944 198 92 69

Faktura zostanie doręczona elektronicznie poprzez platformę KSEF, a w przypadku gdy Wykonawca nie ma takiego obowiązku albo awarii platformy KSEF – w formie papierowej na adres: Centrum Usług Społecznych w Liszkach, Ul. Jana Kantego 5, 32-060 Liszki lub drogą elektroniczną na adres e-mail:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

, z oznaczeniem nabywcy i odbiorcy, jak w zdaniu pierwszym.

− wynagrodzenie nie może ulec zmianie w czasie trwania umowy, z zastrzeżeniem, iż w przypadku ograniczenia zakresu przedmiotu umowy, wynagrodzenie zostanie stosownie pomniejszone.

IX. DODATKOWE INFORMACJE I DOKUMENTY WYMAGANE W CELU POTWIERDZENIA WARUNKÓW:

- formularz ofertowy – załącznik nr 1,

- oświadczenie o braku powiązań kapitałowych lub osobowych – załącznik nr 2,

- oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia – załącznik nr 3,

- oświadczenie potwierdzające doświadczenie zawodowe – załącznik nr 4,

- informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych dla wszystkich osób zaangażowanych w ramach projektu: FEMP.06.23-IP.01-0914/24 "Małopolskie Centra Usług Społecznych",

- kopia dokumentów potwierdzających kwalifikacje,

- w przypadku skierowania do wykonania przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę innych osób, oświadczenia tych osób, w którym wyrażają zgodę na realizację zlecenia w momencie wyboru oferty oraz potwierdzeniem gotowości do realizacji zlecenia w wymiarze wskazanym w ofercie,

- aktualne orzeczenie do celów sanitarno – epidemiologicznych stwierdzające zdolność do wykonywania pracy,

- Na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca zobowiązuje się udokumentować wymienionych poniżej dokumentów:

Oświadczenie o niekaralności,

Oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystania z pełni praw publicznych

.

X. PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH:

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Centrum Usług Społecznych w Liszkach, ul. św. Jana Kantego 5, 32-060 Liszki,

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania danych osobowych możecie Państwo skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, kontakt listowny na adres

Administratora lub email:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

.

Administrator przetwarza Państwa dane osobowe na podstawie przepisów prawa tj. ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Pzp), których wartość nie przekracza 170 tys. zł., zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c) RODO.

Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania ofertowego oraz mogą być przetwarzane w ewentualnym postępowaniu sądowym, windykacyjnym.

W związku z przetwarzaniem danych osobowych w celu, o których mowa powyżej odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być osoby lub podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora oraz podmioty uprawnione do uzyskiwania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.

Państwa dane osobowe będą przechowywane przez cały czas trwania umowy, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy obowiązującego prawa tj. zgodne z kategoriami archiwalnymi, o których mowa w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych, przez okres

5 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługują Państwu następujące uprawnienia: prawo dostępu, w tym prawo do uzyskania kopii; prawo do żądania poprawiania, sprostowania; prawo do żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych w przypadkach przewidzianych prawem, zaś nie przysługuje Państwu prawo do żądania usunięcia danych osobowych, prawo do przenoszenia danych, prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu danych osobowych, przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Podanie przez Państwa danych osobowych jest warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

Państwa dane osobowe nie będą podlegać profilowaniu oraz automatycznemu podejmowaniu decyzji, nie będą przekazywane do państwa trzeciego, ani udostępniane organizacjom międzynarodowym

Wyjaśnienia można uzyskać u osoby odpowiedzialnej merytorycznie:

Koordynator Projektu „Małopolskie Centra Usług Społecznych” ul. św. Jana Kantego 5,

32-060 Liszki, Pani Moniki Dubiel 12 – 256 10 63.

Części zamówienia (1)

  1. Część 0: Mobilne Usługi Podologa

    Świadczenie mobilnych usług podologicznych (m.in. pedicure, usuwanie odcisków, pielęgnacja stóp u diabetyków) w miejscu zamieszkania odbiorców.

    Gmina Liszki (miejsca zamieszkania osób korzystających z usługi)
Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Zobacz inne zamówienia publicznemałopolskie

Mobilne Usługi Podologa dla mieszkańców gminy Liszki — zamówienie publiczne — Zamówienia publiczne