Mobilne Usługi Fryzjerskie dla mieszkańców gminy Liszki
Zamawiający: GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LISZKACH, Piekary (województwo małopolskie)
Termin składania ofert w tym ogłoszeniu już minął. Strona pozostaje dostępna jako archiwum.
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Gmina Liszki (miejsca zamieszkania odbiorców)
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Zapytanie ofertowe na świadczenie mobilnych usług fryzjerskich (strzyżenie, modelowanie, mycie) dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności w miejscu zamieszkania na terenie gminy Liszki. Realizacja w ramach projektu „Małopolskie Centra Usług Społecznych”. Zamawiający przewiduje 120 usług (pakiet 6 wizyt dla 20 osób) z możliwością zwiększenia o 25%. Rozliczenie za godzinę zegarową.
Kluczowe wymagania
- Doświadczenie w realizacji usługi w zawodzie fryzjer (potwierdzone dokumentami)
- Aktualne badanie sanitarno-epidemiologiczne
- Dokumenty potwierdzające status organizacji pozarządowej lub podmiotu ekonomii społecznej
- Oświadczenie o niekaralności
- Oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych
Treść ogłoszenia
Zapytanie ofertowe – Nabór na usługę: ,,Mobilnego Usługi Fryzjerskie dla mieszkańców gminy Liszki posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności – usługa świadczona w miejscu zamieszkania w ramach projektu : FEMP.06.23-IP.01-0914/24 "Małopolskie Centra Usług Społecznych"
Znak sprawy CUS. 261.25.2026
Liszki, dnia 05.08.2026 r.
ZAPYTANIE OFERTOWE
dla zadania pn.:
Nabór na usługę: ,,Mobilnego Usługi Fryzjerskie dla mieszkańców gminy Liszki posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności – usługa świadczona w miejscu zamieszkania w ramach projektu : FEMP.06.23-IP.01-0914/24 "Małopolskie Centra Usług Społecznych".
I. TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Niniejsze zamówienie publiczne nie podlega przepisom Ustawy z dnia 11 września 2029 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.2023, poz. 1605), z uwagi na wartość zamówienia, która jest niższa niż progi kwotowe dla zamówień klasycznych i organizowania konkursów przez zamawiających publicznych, określone w art. 2 ust. 1 pkt 1) w/w Ustawy.
Zamówienie jest realizowane w trybie Zapytania ofertowego, zgodnie z postanowieniami obowiązującego u Zamawiającego ,,Regulaminu udzielania zamówień publicznych nie będących zamówieniami sektorowymi, do których nie stosuje się Ustawy Prawo zamówień Publicznych do kwoty 170 000 zł w Centrum Usług Społecznych w Liszkach.”
II. ZAMAWIAJĄCY:
Centrum Usług Społecznych w Liszkach,
ul. św. Jana Kantego 5,
32-060 Liszki zaprasza do złożenia oferty:
III. PRZEDMIOT ZAPYTANIA:
Kody CPV
główny: 98320000-2 Usługi fryzjerskie oraz dotyczące pielęgnacji urody
85000000-9 Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
Grupa docelowa
: mieszkańcy Gminy Liszki - osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności
Usługi będą świadczone w granicach administracyjnych Gminy Liszki w miejscu zamieszkania odbiorcy.
Szczegółowy opis usługi :
1) strzyżenie damskie/męskie,
2) strzyżenie damskie/męskie z modelowaniem,
3) mycie/zwilżenie włosów przed strzyżeniem/modelowaniem
4) uprzątnięcie miejsca po wykonaniu usługi.
Warunki udziału w postępowaniu:
1. Wykonawca ma obowiązek w ramach wynagrodzenia umownego do zapewnienia, co najmniej:
1) przenośna myjka do włosów,
2) peleryna fryzjerska/kołnierz fryzjerski,
3) grzebienie/szczotki,
4) nożyczki,
5) maszynka do golenia,
6) kosmetyki pielęgnacyjne/stylizacyjne: szampon, odżywka, maska, żel, pianka, lakier itp.
7) suszarka, lokówka, prostownica,
8) lusterko przenośne,
9) spryskiwacz z wodą,
10) ręczniki jednorazowe, i inne wykorzystywane w tego typu usługach.
2. Wykonawca zobowiązany jest przy realizacji niniejszej umowy stosować wyłącznie narzędzi sprawnych technicznie, czystych, zdezynfekowanych, sterylizowanych, zgodnie z wymaganiami przepisów powszechnie obowiązujących. Odbiorca usługi ma obowiązek zapewnić dostęp do ciepłej i zimnej bieżącej wody.
4. Czas realizacji od dnia podpisania umowy do 20.12.2027 roku (lub do wyczerpania liczby usług wskazanych przez Zamawiającego lub do wyczerpania środków wynikających z zawartej umowy).
5. Liczba usług do zrealizowania:
120 usług.
Zamawiający zastrzega możliwość zwiększenia liczby usług.
Planuje się, że ze wsparcia skorzysta
20 osób (1 usługa to pakiet 6 wizyt do wykorzystania w okresie od 01.09.2026 r. do 20.12.2027 r.).
6. Zamawiający zastrzega możliwość udzielenia zamówienia dodatkowego, nie przekraczającego
25% wartości zamówienia podstawowego (tj. 100 usług * 25%= 125 usług).
9. Usługi realizowane będą od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 20.00.
7. Wypłata wynagrodzenia nastąpi w cyklach miesięcznych za faktycznie wykonaną usługę
tj. faktyczną i udokumentowaną liczbę zrealizowanych usług.
8. Wykonane usługi będą dokumentowane w sposób określony przez Zamawiającego w Umowie stanowiącej
Załącznik nr 2 wraz z załącznikami
IV. TERMIN I SPOSÓB PRZYGOTOWANIA OFERTY:
Ofertę należy złożyć na załączonym Formularz ofertowy
Załącznik nr 1.
Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na całość zamówienia.
Zamawiający nie przewiduje ofert częściowych/wariantowych.
Ofertę należy sporządzić w języku polskim na wzorze formularza załączonego
do zapytania ofertowego wraz z załącznikami.
Ofertę należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail:
[adres e-mail dostępny w aplikacji]
w tytule wpisując:
„Mobilne Usługi Fryzjerskie”
lub stacjonarnie Centrum Usług Społecznych w Liszkach, ul. św. Jana Kantego 5 32-060 Liszki
Termin składania ofert upływa dnia:
19 sierpnia 2026 r. do godziny 12:00.
Stawka za 1 godzinę zegarową realizacji przedmiotu zlecenia
Cena w ofercie musi być wyrażona w polskich złotych (PLN) i ma być wyrażona
cyfrowo (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku).
Cenę ofertową należy przedstawić jako cenę brutto.
Treść oferty musi odpowiadać treści zapytania ofertowego.
Określona w ofercie stawka za usługi obejmuje wszystkie elementy tj.:
1) materiały niezbędne do wykonania usługi,
2) koszt usługi,
3) dojazd,
4) uprzątnięcie miejsca po wykonaniu usługi.
Oferta powinna być podpisana przez osobę/osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji określoną w krajowym rejestrze sądowym lub innym dokumencie właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez osobę umocowaną przez osobę uprawnioną.
Oferta złożona po terminie nie podlega weryfikacji przez Zamawiającego i zostaje odrzucona z powodu uchylenia formalnego.
Wykonawca może zmienić ofertę przed upływem terminu składania ofert.
Wykonawca może wycofać ofertę przed rozstrzygnięciem postępowania przez Zamawiającego.
V. ZASTRZEŻENIA ZAMAWIAJĄCEGO:
1 . Jeżeli dwie lub więcej ofert uzyska taką samą punktację, wówczas Zamawiający wezwie tych Wykonawców do złożenia w wyznaczonym terminie dodatkowych ofert cenowych. Oferty dodatkowe nie mogą zawierać ceny wyższej od ceny złożonej w ofercie pierwotnej. Pozostałe warunki nie mogą ulec zmianie. Zamawiający dokonuje następnie wyboru tej oferty, która przedstawia niższą cenę. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania bez dokonywania wyboru najkorzystniejszej oferty i bez podawania przyczyny.
2. O unieważnieniu postępowania zamawiający informuje upubliczniając informację w Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Usług Społecznych w Liszkach , na stronie Centrum Usług Społecznych Liszki i tablicy ogłoszeń w siedzibie Centrum Usług Społecznych w Liszkach.
3. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, jest zobowiązany do podpisania umowy, do niniejszego zapytania ofertowego w terminie wskazanym przez Zamawiającego, jednak nie później niż 7 dni kalendarzowych od dnia otrzymania powiadomienia o rozstrzygnięciu niniejszego postępowania.
4. Jeżeli Wykonawca uchyla się od zawarcia umowy w terminie wskazanym przez Zamawiającego, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych.
5. Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty zostanie upubliczniona na Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Usług Społecznych w Liszkach, na stronie Centrum Usług Społecznych i na tablicy ogłoszeń Centrum Usług Społecznych.
VI. OCENA OFERT:
Doświadczenie w zakresie realizacji usługi powyżej dwóch lat – maksymalna liczba możliwych do uzyskania punktów 40.
Oferta cenowa godziny zegarowej realizacji usługi – maksymalna liczba możliwych do uzyskania punktów 60.
Maksymalna ilość punktów za wszystkie kryteria oceny: 100 punktów
.
VII. DODATKOWE INFORMACJE:
1. Do Formularza Ofertowego (zał. Nr 1) należy dołączyć następujące dokumenty:
1) Kserokopię dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie w realizacji usługi
w zawodzie fryzjer
2) Aktualne badanie sanitarno-epidemiologiczne stwierdzające zdolność do pracy.
3) Dokumenty potwierdzające status organizacji pozarządowej lub innego podmiotu ekonomii społecznej.
4) Na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca zobowiązuje się udokumentować wymienionych poniżej dokumentów:
-Oświadczenie o niekaralności,
-Oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystania z pełni praw publicznych
.
Wyjaśnienia można uzyskać u osoby odpowiedzialnej merytorycznie:
Koordynator Projektu „Małopolskie Centra Usług Społecznych” ul. św. Jana Kantego 5,
32-060 Liszki Pani Monika Dubiel
[adres e-mail dostępny w aplikacji]
tel.: 12-256 10 63 .
Załączniki:
Formularz oferty
Wzór umowy wraz z załącznikami
Części zamówienia (1)
Część 0: Mobilne Usługi Fryzjerskie
Mobilne usługi fryzjerskie (strzyżenie, modelowanie, mycie) świadczone w miejscu zamieszkania osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.