Sporządzenie operatów szacunkowych nieruchomości (sprzedaż, nabycie, opłaty adiacenckie)

Zamawiający: URZĄD MIASTA I GMINY W OLKUSZU, Olkusz

Data publikacji
Rodzaj zamówienia
uslugi
Miejsce realizacji
Gmina Olkusz i ościenne miejscowości (Osiek, Olkusz, Braciejówka, Niesułów, Zimnodół, Kosmolów, Sieniczno, Zawada)
Status
ogłoszone

Podsumowanie

Zamówienie na sporządzenie 17 operatów szacunkowych nieruchomości w celu ustalenia ich wartości rynkowej (sprzedaż, nabycie, opłaty adiacencienne) na terenie gminy Olkusz i okolic. Postępowanie zakończone – wybrano ofertę Danuty Becher DBP expert za 6 120,00 zł brutto.

Kluczowe wymagania

Treść ogłoszenia

Sporządzenie operatów szacunkowych określających wartość rynkową prawa własności nieruchomości w celu sprzedaży, nabycia oraz ustalenia opłat adiacenckich

Data publikacji

: 2026-08-24

Rodzaj zamówienia:

Usługi

Tryb zamówienia:

zamówienie publiczne poniżej kwoty określonej w art. 2 ust. 1 ustawy pzp

Wydział:

Geodezji i Gospodarki Mieniem

Olkusz, dnia 02.09.2026r.

KG.272.43.2026

INFORMACJA O WYNIKU POSTĘPOWANIA

W postępowaniu złożono 1 ofertę.

Do realizacji zamówienia wybrano ofertę nr 1 złożoną przez Wykonawcę

Danuta Becher DBP expert, ul. Cedrowa 27, 34-100 Gorzeń Górny.

W załączeniu Zamawiający zamieszcza protokół z przeprowadzonego postępowania.

Wydział:

Geodezji i Gospodarki Mieniem

Olkusz, dnia 24.08.2026r.

Znak sprawy: KG.272.43.2026

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY

na

1.

Sporządzenie operatów szacunkowych określających

wartość rynkową prawa własności nieruchomości w celu sprzedaży, nabycia oraz ustalenia opłat adiacenckich

I.  Nazwa i adres Zamawiającego:

Miasto i Gmina Olkusz, 32-300 Olkusz, Rynek 1

tel.: /032/ 6260100 fax /032/ 62601103; /032/ 6260210

II. Opis przedmiotu zamówienia

Sporządzenie:

1)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowych przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działki nr

303/2 i 304,

położonych w

Osieku -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

2)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowych przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działki nr

90/6 i 91/6,

położonych w

Olkuszu obręb Pomorzany -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

3)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

971,

położonej w

Braciejówce -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

4)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

1128,

położonej w

Niesułowicach -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

5)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowych przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działki nr

25/1, 25/2 i 25/4,

położonych w

Braciejówce -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

6)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

95/2,

położonej w

Zimnodole -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

7)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

740/1

położonej w

Kosmolowie -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

8)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonych jako działka nr

3269,

położonej w

Olkuszu -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

9)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonych jako działka nr

440,

położonej w

Olkuszu obręb Pomorzany -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

10)   Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

131/1

położonej w

Sienicznie -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

11)   Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

113/2,

położonej w

Zawadzie -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

12)   Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

31

położonej w

Zimnodole

-

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

13)   Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka   nr

198/3,

położonej  w

Osieku -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

14)   Operatu szacunkowego określającego aktualną wartość rynkową nieruchomości, ozn. jako działka o nr

2560/9

położonej w

Olkuszu,

przeznaczonej do sprzedaży,

15)   Operatu szacunkowego określającego aktualną wartość rynkową nieruchomości, ozn. jako działka o nr

3009/1

położonej w

Olkuszu,

przeznaczonej do sprzedaży,

16)   Operatu szacunkowego określającego aktualną wartość rynkową nieruchomości, ozn. jako działka o nr

1794/19

położonej w

Olkuszu,

przeznaczonej do sprzedaży,

17)      Operatu określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej niezabudowanej, oznaczonej jako działka nr

1913/5,

położonej w

Olkuszu,

w celu ustalenia ceny jej nabycia.

a) terminy wykonania zamówienia:*

-  21 dni od podpisania umowy

b) okres gwarancji: * nie dotyczy,

c) warunki płatności

* do 21

dni,

2.     O udzielenie zamówienia określonego w  zaproszeniu mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:

Zamawiający wymaga dysponowania w szczególności co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości.

3.    Cenę oferty (brutto) należy podać w formie wynagrodzenia za sporządzenie operatów, cena oferty powinna zawierać wszelkie koszty niezbędne do realizacji zamówienia.

4.    Osoby do kontaktu : Stanisław Hrabia  (tel. 032 626 01 11), Celina Kocjan (tel. 032 626 01 09)– Wydział Geodezji  i Gospodarki Mieniem.

III.  Forma złożenia oferty

Ofertę na formularzu wraz z załącznikami należy złożyć w terminie do dnia

31.08.2026r

. w formie:

a)  pisemnej (osobiście, listownie) na adres:*Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1, 32 – 300 Olkusz w zaklejanej kopercie

z dopiskiem

„Szacowanie – sprzedaż, nabycie i opłata planistyczna”

l

ub

b) w wersji elektronicznej na e-mail*:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

IV.           Do oferty należy załączyć:

-         aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej,

-      oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;

-      podpisany załącznik 1 „

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych”.

Olkusz, dnia 24.08.2026r.

Części zamówienia (1)

  1. Część 0: Sporządzenie operatów szacunkowych (wszystkie pozycje)

    Sporządzenie 17 operatów szacunkowych określających wartość rynkową nieruchomości gruntowych (podział geodezyjny, sprzedaż, nabycie, opłaty adiacenckie).

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Wróć do listy zamówień

Sporządzenie operatów szacunkowych nieruchomości (sprzedaż, nabycie, opłaty adiacenckie) — zamówienie publiczne — Zamówienia publiczne