Sporządzenie operatów szacunkowych nieruchomości (sprzedaż, nabycie, opłaty adiacenckie)
Zamawiający: URZĄD MIASTA I GMINY W OLKUSZU, Olkusz
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Gmina Olkusz i ościenne miejscowości (Osiek, Olkusz, Braciejówka, Niesułów, Zimnodół, Kosmolów, Sieniczno, Zawada)
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Zamówienie na sporządzenie 17 operatów szacunkowych nieruchomości w celu ustalenia ich wartości rynkowej (sprzedaż, nabycie, opłaty adiacencienne) na terenie gminy Olkusz i okolic. Postępowanie zakończone – wybrano ofertę Danuty Becher DBP expert za 6 120,00 zł brutto.
Kluczowe wymagania
- Posiadanie co najmniej jednej osoby z uprawnieniami zawodowymi w zakresie szacowania nieruchomości
- Odpis z rejestru lub CEIDG
- Oświadczenie o posiadaniu uprawnień przez osoby wykonujące zamówienie
- Podpisany załącznik dotyczący przetwarzania danych osobowych
Treść ogłoszenia
Sporządzenie operatów szacunkowych określających wartość rynkową prawa własności nieruchomości w celu sprzedaży, nabycia oraz ustalenia opłat adiacenckich
Data publikacji
: 2026-08-24
Rodzaj zamówienia:
Usługi
Tryb zamówienia:
zamówienie publiczne poniżej kwoty określonej w art. 2 ust. 1 ustawy pzp
Wydział:
Geodezji i Gospodarki Mieniem
Olkusz, dnia 02.09.2026r.
KG.272.43.2026
INFORMACJA O WYNIKU POSTĘPOWANIA
W postępowaniu złożono 1 ofertę.
Do realizacji zamówienia wybrano ofertę nr 1 złożoną przez Wykonawcę
Danuta Becher DBP expert, ul. Cedrowa 27, 34-100 Gorzeń Górny.
W załączeniu Zamawiający zamieszcza protokół z przeprowadzonego postępowania.
Wydział:
Geodezji i Gospodarki Mieniem
Olkusz, dnia 24.08.2026r.
Znak sprawy: KG.272.43.2026
ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY
na
1.
Sporządzenie operatów szacunkowych określających
wartość rynkową prawa własności nieruchomości w celu sprzedaży, nabycia oraz ustalenia opłat adiacenckich
I. Nazwa i adres Zamawiającego:
Miasto i Gmina Olkusz, 32-300 Olkusz, Rynek 1
tel.: /032/ 6260100 fax /032/ 62601103; /032/ 6260210
II. Opis przedmiotu zamówienia
Sporządzenie:
1) Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowych przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działki nr
303/2 i 304,
położonych w
Osieku -
celem ustalenia opłaty adiacenckiej,
2) Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowych przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działki nr
90/6 i 91/6,
położonych w
Olkuszu obręb Pomorzany -
celem ustalenia opłaty adiacenckiej,
3) Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr
971,
położonej w
Braciejówce -
celem ustalenia opłaty adiacenckiej,
4) Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr
1128,
położonej w
Niesułowicach -
celem ustalenia opłaty adiacenckiej,
5) Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowych przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działki nr
25/1, 25/2 i 25/4,
położonych w
Braciejówce -
celem ustalenia opłaty adiacenckiej,
6) Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr
95/2,
położonej w
Zimnodole -
celem ustalenia opłaty adiacenckiej,
7) Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr
740/1
położonej w
Kosmolowie -
celem ustalenia opłaty adiacenckiej,
8) Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonych jako działka nr
3269,
położonej w
Olkuszu -
celem ustalenia opłaty adiacenckiej,
9) Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonych jako działka nr
440,
położonej w
Olkuszu obręb Pomorzany -
celem ustalenia opłaty adiacenckiej,
10) Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr
131/1
położonej w
Sienicznie -
celem ustalenia opłaty adiacenckiej,
11) Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr
113/2,
położonej w
Zawadzie -
celem ustalenia opłaty adiacenckiej,
12) Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr
31
położonej w
Zimnodole
-
celem ustalenia opłaty adiacenckiej,
13) Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr
198/3,
położonej w
Osieku -
celem ustalenia opłaty adiacenckiej,
14) Operatu szacunkowego określającego aktualną wartość rynkową nieruchomości, ozn. jako działka o nr
2560/9
położonej w
Olkuszu,
przeznaczonej do sprzedaży,
15) Operatu szacunkowego określającego aktualną wartość rynkową nieruchomości, ozn. jako działka o nr
3009/1
położonej w
Olkuszu,
przeznaczonej do sprzedaży,
16) Operatu szacunkowego określającego aktualną wartość rynkową nieruchomości, ozn. jako działka o nr
1794/19
położonej w
Olkuszu,
przeznaczonej do sprzedaży,
17) Operatu określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej niezabudowanej, oznaczonej jako działka nr
1913/5,
położonej w
Olkuszu,
w celu ustalenia ceny jej nabycia.
a) terminy wykonania zamówienia:*
- 21 dni od podpisania umowy
b) okres gwarancji: * nie dotyczy,
c) warunki płatności
* do 21
dni,
2. O udzielenie zamówienia określonego w zaproszeniu mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
Zamawiający wymaga dysponowania w szczególności co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości.
3. Cenę oferty (brutto) należy podać w formie wynagrodzenia za sporządzenie operatów, cena oferty powinna zawierać wszelkie koszty niezbędne do realizacji zamówienia.
4. Osoby do kontaktu : Stanisław Hrabia (tel. 032 626 01 11), Celina Kocjan (tel. 032 626 01 09)– Wydział Geodezji i Gospodarki Mieniem.
III. Forma złożenia oferty
Ofertę na formularzu wraz z załącznikami należy złożyć w terminie do dnia
31.08.2026r
. w formie:
a) pisemnej (osobiście, listownie) na adres:*Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1, 32 – 300 Olkusz w zaklejanej kopercie
z dopiskiem
„Szacowanie – sprzedaż, nabycie i opłata planistyczna”
l
ub
b) w wersji elektronicznej na e-mail*:
[adres e-mail dostępny w aplikacji]
IV. Do oferty należy załączyć:
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej,
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
- podpisany załącznik 1 „
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych”.
Olkusz, dnia 24.08.2026r.
Części zamówienia (1)
Część 0: Sporządzenie operatów szacunkowych (wszystkie pozycje)
Sporządzenie 17 operatów szacunkowych określających wartość rynkową nieruchomości gruntowych (podział geodezyjny, sprzedaż, nabycie, opłaty adiacenckie).
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.