Sporządzenie zmiany Uchwały Rady Miejskiej w Olkuszu w sprawie zasad sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i ogrodzeń
Zamawiający: URZĄD MIASTA I GMINY W OLKUSZU, Olkusz
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Miasto i Gmina Olkusz
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Postępowanie dotyczy zmiany uchwały regulującej zasady umieszczania w przestrzeni publicznej Miasta i Gminy Olkusz obiektów małej architektury, tablic reklamowych, urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń. Celem jest doprecyzowanie definicji oraz wydłużenie czasu na dostosowanie istniejących reklam do nowych standardów (stref A-D). Postępowanie zakończone brakiem ofert.
Kluczowe wymagania
- Brak wskazanych w dokumentach
Treść ogłoszenia
Sporządzenie projektu zmiany Uchwały Nr XXIV/308/2021 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 26 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania na terenie Miasta i Gminy Olkusz obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane (z późn. zm.).
Data publikacji
: 2026-08-11
Rodzaj zamówienia:
Usługi
Tryb zamówienia:
zamówienie publiczne poniżej kwoty określonej w art. 2 ust. 1 ustawy pzp
Olkusz, 02.09.2026 r
Znak sprawy: OBZ.271.1.22.2026
INFORMACJA O WYNIKU POSTĘPOWANIA
W postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta
W załączeniu Zamawiający zamieszcza protokół z przeprowadzonego postępowania
Olkusz, 11.08.2026 r.
Znak sprawy: OBZ.271.1.22.2026
Zaproszenie do złożenia oferty
Gmina Olkusz
zaprasza do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego na
sporządzenie projektu zmiany Uchwały Nr XXIV/308/2021 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 26 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania na terenie Miasta i Gminy Olkusz obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane (z późn. zm.).
I. Nazwa i adres Zamawiającego
Gmina Olkusz
Rynek 1
32-300 Olkusz
II. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie projektu zmiany Uchwały Nr XXIV/308/2021 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 26 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania na terenie Miasta i Gminy Olkusz obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane (z późn. zm.).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Zamówienie polega na przygotowaniu projektu zmiany obowiązującej obecnie Uchwały z przeprowadzeniem pełnej procedury opisanej w art. 37b oraz opracowaniem danych przestrzennych, o których mowa w Rozdziale 5a ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Zamawiający zakłada niewielkie korekty granic obowiązywania poszczególnych stref oraz zmiany wynikłe ze złożonych wniosków i uwag uznanych za zasadne.
Podczas sporządzania zmiany Uchwały zakłada się szerokie uspołecznienie procedury i ścisłą współpracę z Radnymi Rady Miejskiej w Olkuszu.
W ramach zamówienia przewidujemy poniższe etapy realizacji zadania:
Etap I
1) Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany uchwały krajobrazowej wraz zebraniem wniosków.
2) Analiza uwag i wniosków (kilka) złożonych w trakcie obowiązywania obecnej uchwały i przedstawienie sposobu ich rozpatrzenia.
3) Przygotowanie propozycji rozpatrzenia wniosków złożonych w trakcie procedury i zaprezentowanie rozpatrzenia zgłoszonych wniosków i uwag (w procedurze i przed procedurą) na Komisjach Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Miejskiej Rady Miejskiej w Olkuszu.
4) Przygotowanie wykazu wniosków wraz z rozstrzygnięciem i uzasadnieniem.
5) Przygotowanie projektu Uchwały uwzględniającego wnioski i uwagi uznane za zasadne oraz wskazania Zamawiającego.
6) Prezentacja projektu Uchwały przygotowanego do ustawowych opinii i uzgodnień na Komisji Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Miejskiej Rady Miejskiej w Olkuszu w celu uzyskania pozytywnej opinii Komisji.
Etap II
1) Zaopiniowanie i uzgodnienie projektu Uchwały z organami wymienionymi w art. 37b ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
2) Wprowadzenie ewentualnych zmian wynikłych z opiniowania i uzgadniania projektu i przekazanie projektu Uchwały do konsultacji społecznych wraz z propozycją ogłoszenia.
Etap III
1) Przeprowadzenie konsultacji społecznych projektu Uchwały.
2) Przygotowanie propozycji rozpatrzenia zgłoszonych uwag wraz z ich prezentacją na Komisji Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Miejskiej Rady Miejskiej w Olkuszu.
3) Przygotowanie projektu Uchwały, uwzględniającego uwagi uznane za zasadne oraz wskazań Zamawiającego, jeżeli taka sytuacja zaistnieje, wraz z przygotowaniem raportu z konsultacji społecznych i skierowanie projektu do uchwalenia.
4) Przygotowanie projektu Uchwały w edytorze aktów prawnych w formacie *.zipx (do publikacji w dzienniku urzędowym województwa).
5) Prezentacja projektu Uchwały na Komisjach Rady Miejskiej przed uchwaleniem.
6) Prezentacja projektu na sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w celu jego uchwalenia.
7) Dostosowanie posiadanych przez Zamawiającego opracowań towarzyszących uchwale krajobrazowej do nowych ustaleń Uchwały lub stworzenie nowych dokumentów o podobnej treści (Zamawiający posiada przedmiotowe opracowania jedynie w formacie „pdf”):
- „graficzne zasady lokalizacji nośników informacji w tym szyldów, tablic i innych nośników reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń”
- „broszura informacyjna”.
8) Przekazanie kompletu dokumentacji formalno-prawnej.
9) Przekazanie zatwierdzonej Uchwały, części tekstowej i graficznej wraz z opracowaniami towarzyszącymi („graficzne zasady” + „broszura informacyjna”), w formatach edytowalnych oraz w plikach tylko do odczytu (np. pdf, jpg, tif).
10) Przekazanie zatwierdzonej Uchwały (tekst + załączniki) wraz z opracowaniami towarzyszącymi („graficzne zasady” + „broszura informacyjna”) w 2 egz. w wersji papierowej.
11) Ponowienie w niezbędnym zakresie procedury w przypadku, gdy wynikać to będzie z rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody.
Obowiązki Zamawiającego:
1) Zamawiający udostępni Wykonawcy nieodpłatnie następujące materiały:
a) mapę ewidencyjną w formacie gml;
b) obowiązującą Uchwałę Nr XXIV/308/2021 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 26 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania na terenie Miasta i Gminy Olkusz obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane (z późn. zm.).
2) Zamawiający zobowiązuje się do współdziałania z Wykonawcą w celu pozyskania niezbędnych materiałów i informacji pozostających w dyspozycji innych instytucji.
3) Zamawiający poniesie koszty techniczno - operacyjne (powielania i wysyłki zawiadomień, kosztów zamieszczania w prasie i na tablicach ogłoszeń obwieszczeń i ogłoszeń, udostępnienia sali na konsultacje społeczne, związane z realizacją umowy.
III. Termin realizacji zamówienia
:
10 miesięcy od podpisania umowy.
IV. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tych warunków.
Wykonawcy ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia muszą spełnić warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) posiadania wiedzy i doświadczenia
Wykonawca zobowiązany jest wykazać, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie wykonał minimum jedno zadanie, przedmiotem którego było opracowanie uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowalnych, z jakich mogą być wykonane, o której mowa w 37a ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym lub co najmniej jedno opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który swoim zakresem obejmuje obszar śródmieścia i zawiera zapisy dotyczące stref konserwatorskich. Wymaga się aby ww. opracowania były ogłoszone w dzienniku urzędowym województwa.
Zamawiający uzna za spełnienie warunku udziału w postępowaniu w oparciu o załączony wykaz opracowań (załącznik nr 2), w którym wykonawca wykaże wykonanie ww. opracowań z podaniem numeru publikatora, wg formuły “spełnia /nie spełnia”.
2) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Wykonawca w celu potwierdzenia spełnienia ww. warunków zobowiązany jest wykazać, iż do realizacji zamówienia dysponuje osobą, która będzie pełnić funkcje głównego Projektanta i posiada wykształcenie architektoniczne (co zostanie potwierdzone kopią dyplomu lub kopią decyzji nadającej uprawnienia do projektowania w branży architektonicznej) oraz wykonała w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy:
- co najmniej jedno opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który swoim zakresem obejmuje obszar śródmieścia i zawiera zapisy dotyczące stref konserwatorskich, który został ogłoszony w dzienniku urzędowym województwa.
lub
- co najmniej jednej uchwały krajobrazowej, o której mowa w art. 37a ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, która została ogłoszona w dzienniku urzędowym województwa.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawcę uzupełnionego załącznika nr 2 i przedłożenie kopii dokumentu potwierdzającego kwalifikacje osoby wskazanej jako główny Projektant w postaci kopii dyplomu ukończenia studiów o kierunku architektonicznym lub uprawnień do projektowania w specjalności architektonicznej, wg formuły “spełnia /nie spełnia”.
V. Opis sposobu przygotowania oferty:
Wymagania podstawowe:
1) każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2) Oferta musi obejmować całość zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych i wariantowych;
3) Oferta musi być podpisana przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy (Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia).
Termin związania ofertą: do 30 dni od upływu terminu składania ofert.
Warunki płatności: przelewem w terminie min. 21 dni od daty poprawnie wystawionej faktury.
Miejsce lub sposób uzyskania dodatkowych informacji:
Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1, 32-300 Olkusz pokój 102, tel. 32 6260102, 32 6260104
;
osoba do kontaktu:
Agnieszka Kaczmarczyk, Maria Misztal.
VI. Forma złożenia oferty:
1)
Ofertę na formularzu wraz z załącznikami należy złożyć w terminie do dnia 31 sierpnia 2026 r. w formie:
a) pisemnej (osobiście, listownie) na adres: Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1, 32 – 300 Olkusz w zaklejanej kopercie z dopiskiem „
Oferta na sporządzenie projektu zmiany uchwały krajobrazowej dla Miasta i Gminy Olkusz
”
lub
b) w wersji elektronicznej na e-mail:
[adres e-mail dostępny w aplikacji]
, z tytułem wiadomości
„oferta - zmiana uchwały krajobrazowej”
2) Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
3) W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
VII. Kryteria wyboru oferty:
Zamawiający dokona oceny ważnych ofert na podstawie kryterium:
cena – 100 %
Załączniki:
Załącznik nr 1 - formularz ofertowy
Załącznik nr 2 - wykaz opracowań Wykonawcy
Załącznik nr 3 - wykaz Głównego Projektanta
Załącznik nr 4 - wzór umowy
Załącznik nr 5 - Uchwała Nr XIV/308/2021 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 26 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania na terenie Miasta i Gminy Olkusz obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane (z późn. zm.) wraz z opracowaniami towarzyszącymi.
Części zamówienia (1)
Część 0: Sporządzenie zmiany Uchwały Nr XXIV/308/2021
Prace legislacyjne mające na celu zmianę uchwały w zakresie terminów dostosowania tablic reklamowych oraz doprecyzowania definicji.
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.