Publikacja artykułu w gazecie lokalnej (projekt LIFE DREAM CITIES)

Zamawiający: URZĄD MIASTA I GMINY W OLKUSZU, Olkusz

Termin składania ofert
Data publikacji
Rodzaj zamówienia
uslugi
Miejsce realizacji
Miasto i Gmina Olkusz
Status
ogłoszone

Podsumowanie

Zamówienie na publikację jednego artykułu (format 1/2 strony) w bezpłatnej gazecie lokalnej o nakładzie min. 20 000 egzemplarzy, dystrybuowanej na terenie Olkusza. Zamawiający dostarcza treść i grafiki, wykonawca odpowiada za opracowanie graficzne w kolorze. Artykuł musi pojawić się w wersji drukowanej oraz elektronicznej na stronie gazety. Kryterium wyboru: cena.

Kluczowe wymagania

Treść ogłoszenia

Publikacja jednego artykułu w gazecie lokalnej jako element kampanii promocyjnej projektu LIFE DREAM CITIES

Data publikacji

: 2026-08-21

Rodzaj zamówienia:

Usługi

Tryb zamówienia:

zamówienie publiczne poniżej kwoty określonej w art. 2 ust. 1 ustawy pzp

Olkusz, dnia 27.08.2026r.

SE.602.10.8.2026.AKr

INFORMACJA O WYNIKU POSTĘPOWANIA

W postępowaniu złożono 1 ofertę.

Do realizacji zamówienia wybrano ofertę nr 1 złożoną przez Wykonawcę

Wydawnictwo Neon sp. z o.o. ul. Marcina Bylicy 1/301, 32-300 Olkusz

.

W załączeniu Zamawiający zamieszcza dokumentację z przeprowadzonego postępowania.

SE.602.10.8.2026.AKr

Olkusz, 20.08.2026 r.

Zaproszenie do złożenia oferty

Nazwa i adres Zamawiającego

Gmina Olkusz

Rynek 1

32-300 Olkusz

NIP: 6371998042

2.   Nazwa zadania

Gmina Olkusz zaprasza do złożenia oferty cenowej na realizację zamówienia pn.:

„Publikacja jednego artykułu w gazecie lokalnej jako element kampanii promocyjnej projektu LIFE DREAM CITIES”

w ramach projektu LIFE DREAM CITIES „Projektowanie i realizacja wzorcowej adaptacji wśród miast średniej wielkości – Małopolska gotowa na adaptację” (101158113 — LIFE23-CCA-PL-LIFE DREAM CITIES).

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na publikacji jednego artykułu o tematyce związanej projektem LIFE DREAM CITIES.

Parametry:

1)     Format artykułu – ½ strony gazety.

2)     Treść artykułu oraz grafiki (logo projektu oraz ilustrację) dostarcza Zamawiający.

3)     Opracowanie graficzne artykułu leży po stronie Wykonawcy.

4)     Artykuł powinien ukazać się na stronie redakcyjnej gazety.

5)     Opracowanie graficzne powinno być wykonane w kolorze. Obejmuje ono zastosowanie logotypów projektu oraz jednej ilustracji, którą dostarczy Zamawiający.

6)     Projekt graficzny będzie uzgadniany z Zamawiającym. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłaszania uwag i dokonywania korekt projektu graficznego przed jego publikacją.

7)     Przed skierowaniem przedmiotu zamówienia do publikacji konieczne jest przesłanie projektu graficznego na adres e-mail:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

i uzyskanie akceptacji Zamawiającego.

8)     Gazeta, w której zamieszczony zostanie przedmiot zamówienia, musi być dostępna dla czytelników bezpłatnie, posiadać nakład jednego wydania wynoszący minimum 20 000 egzemplarzy i być dystrybuowana co najmniej na terenie Miasta i Gminy Olkusz.

9)     Jednocześnie przedmiot zamówienia musi być opublikowany w wersji elektronicznej gazety na stronie internetowej Wykonawcy.

Sposób przygotowania i złożenia oferty

1)     Ofertę należy złożyć na przygotowanym formularzu ofertowym (wzór formularza ofertowego stanowi załącznik nr 1 do zaproszenia do złożenia oferty) do dnia:

26.08.2026

r.

2)     Ofertę należy złożyć w wersji elektronicznej na adres:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

3)     Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

4)     W toku badania ofert i oceny Zamawiający może żądać od oferentów wyjaśnień dotyczących złożonych ofert.

Ocena oferty

1)     Zamawiający dokona oceny ważnych ofert na podstawie następujących kryteriów:

Cena – 100%.

2)     Zamawiający wybierze ofertę z najniższą ceną, pod warunkiem, że zaoferowana cena nie przekracza kwoty, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.

6.     Informacje dotyczące wyboru najkorzystniejszej oferty:

Zamawiający poinformuje Oferentów o wyborze najkorzystniejszej oferty drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w ofercie.

Termin realizacji

Publikacja artykułu nastąpi nie później niż do dnia 11.09.2026 r., w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.

Warunki płatności

1)       Fakturę należy wystawić w następujący sposób:

a)   od dnia 01.02.2026 r. dla wszystkich czynnych podatników VAT, z wyłączeniem stosujących zwolnienia podmiotowe oraz wykonujących czynności wyłącznie zwolnione przedmiotowo z VAT:

·       Wykonawca zobowiązany jest do udokumentowania sprzedaży za pomocą faktury ustrukturyzowanej w rozumieniu art. 2 pkt 32a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Obowiązek wystawienia faktury ustrukturyzowanej powstaje z dniem 1 lutego/1kwietnia 2026 r.

·       W treści faktury w części Podmiot_2 (dane nabywcy) należy wskazać następujące dane: Gmina Olkusz, Rynek 1, 32-300 Olkusz NIP: 6371998042. Ponadto w części Podmiot_3 (dodatkowy podmiot na fakturze), należy wskazać pole Rola 8 (odbiorca JST) oraz następujące dane: Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1, 32-300 Olkusz NIP 6370110882 (dane jednostki z numerem NIP).

·       Wykonawca jest zobowiązany przesłać wizualizację faktury ustrukturyzowanej opatrzoną kodem QR z numerem KSeF faktury na adres email:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

. Dodatkowo w treści wizualizacji lub w treści maila należy wskazać numer KSeF faktury.

·       W przypadku awarii KSeF ogłoszonej w BIP MF zobowiązany jest do przesłania faktury wystawionej w trybie OFFLINE, zawierającej dwa kody QR na adres e-mail wskazany powyżej.

2)       Zapłata za wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpi na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę po wykonaniu i przyjęciu przedmiotu zamówienia, potwierdzonym protokołem odbioru zaakceptowanym przez Zamawiającego, w formie przelewu bankowego na rachunek Wykonawcy, w terminie do 14 dni od dnia otrzymania prawidłowo wystawionej faktury.

Dodatkowe informacje

Osoba do kontaktu w sprawie zapytania - Anna Krokosz, tel. 32 626 01 67

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

10.  Klauzula informacyjna

1.       Zgodnie z art. 13 i 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r.  w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane dalej RODO), informuję, że: Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu jest Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1, 32-300 Olkusz.

2.       W Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu wyznaczony został Inspektor Ochrony Danych, z którym można skontaktować się telefonicznie 32 6260209 lub drogą elektroniczną pod adresem e-mail:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

.

3.       Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, realizacji zawartych przez Administratora umów, na podstawie udzielonej przez Panią/Pana zgody – w zakresie i celu określonym w treści zgody.

4.       W związku z przetwarzaniem danych w celach, o których mowa w punkcie 3 odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa oraz inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Gminą Olkusz przetwarzają dane osobowe dla których Administratorem jest Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

5.       Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w punkcie 3, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.

6.       W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługują Pani/Panu następujące uprawnienia:

a.       prawo dostępu do danych osobowych, w tym prawo do uzyskania kopii tych danych;

b.      prawo do żądania sprostowania (poprawiania) danych osobowych – w przypadku, gdy dane są nieprawidłowe lub niekompletne;

c.       prawo do żądania usunięcia danych osobowych (tzw. prawo do bycia zapomnianym), w przypadku, gdy:

i.     dane nie są już niezbędne do celów, dla których były zebrane lub w inny sposób przetwarzane,

ii.     osoba, której dane dotyczą, wniosła sprzeciw wobec przetwarzania danych osobowych,

iii.     osoba, której dane dotyczą wycofała zgodę na przetwarzanie danych osobowych, która jest podstawą przetwarzania danych i nie ma innej podstawy prawnej przetwarzania danych,

iv.     dane osobowe przetwarzane są niezgodnie z prawem,

v.     dane osobowe muszą być usunięte w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisów prawa;

d.      prawo do żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych – w przypadku, gdy:

i.     osoba, której dane dotyczą kwestionuje prawidłowość danych osobowych,

ii.     przetwarzanie danych jest niezgodne z prawem, a osoba, której dane dotyczą, sprzeciwia się usunięciu danych, żądając w zamian ich ograniczenia,

iii.     Administrator nie potrzebuje już danych dla swoich celów, ale osoba, której dane dotyczą, potrzebuje ich do ustalenia, obrony lub dochodzenia roszczeń,

iv.     osoba, której dane dotyczą, wniosła sprzeciw wobec przetwarzania danych, do czasu ustalenia czy prawnie uzasadnione podstawy po stronie administratora są nadrzędne wobec podstawy sprzeciwu;

e.       prawo do przenoszenia danych – w przypadku, gdy łącznie spełnione są następujące przesłanki:

i.     przetwarzanie danych odbywa się na podstawie umowy zawartej z osobą, której dane dotyczą lub na podstawie zgody wyrażonej przez tą osobę;

ii.     przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany;

f.        prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych – w przypadku, gdy łącznie spełnione są następujące przesłanki:

i.     zaistnieją przyczyny związane z Pani/Pana szczególną sytuacją, w przypadku przetwarzania danych na podstawie zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej przez Administratora,

ii.     przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą jest dzieckiem.

7.       W przypadku, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie to nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.

8.       Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe, w sytuacji, gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa lub zawarta między stronami umowa, w pozostałym zakresie przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych odbywa się na podstawie Pani/Pana dobrowolnej zgody.

9.       Pani/Pana dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

Załącznik:

Formularz ofertowy

Części zamówienia (1)

  1. Część 0: Publikacja jednego artykułu w gazecie lokalnej

    Usługa publikacji artykułu (1/2 strony) w kolorowej gazecie lokalnej z nakładem min. 20 000 egz.

Dokumenty (2)

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Wróć do listy zamówień