Sporządzenie operatów szacunkowych nieruchomości pod opłaty planistyczne
Zamawiający: URZĄD MIASTA I GMINY W OLKUSZU, Olkusz
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Żuradzie, Olkusz (obręb Skalskie)
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Zamówienie na sporządzenie dwóch operatów szacunkowych określających wartość nieruchomości przed i po uchwaleniu MPZP (działka nr 443 w Żuradzie oraz działki 125/4 i 125/5 w Olkuszu-Skalskie). Postępowanie zakończone wynikiem (wybrano ofertę Danuty Becher). Termin realizacji: 14 dni od podpisania umowy.
Treść ogłoszenia
Sporządzenie operatów szacunkowych określających wartość rynkową prawa własności nieruchomości w celu ustalenia opłat planistycznych
Data publikacji
: 2026-08-11
Rodzaj zamówienia:
Usługi
Tryb zamówienia:
zamówienie publiczne poniżej kwoty określonej w art. 2 ust. 1 ustawy pzp
Olkusz, dnia 19.08.2026r.
KG.272.42.2026
INFORMACJA O WYNIKU POSTĘPOWANIA
W postępowaniu złożono 1 ofertę.
Do realizacji zamówienia wybrano ofertę nr 1 złożoną przez Wykonawcę
Danuta Becher DBP expert, ul. Cedrowa 27, 34-100 Gorzeń Górny.
W załączeniu Zamawiający zamieszcza protokół z przeprowadzonego postępowania.
Olkusz, dnia 11.08.2026r.
Znak sprawy: KG.272.42.2026
ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY
na
Sporządzenie operatów szacunkowych określających
wartość rynkową prawa własności nieruchomości w celu ustalenia opłat planistycznych
I. Nazwa i adres Zamawiającego:
Miasto i Gmina Olkusz, 32-300 Olkusz, Rynek 1
tel.: /032/ 6260100 fax /032/ 62601103; /032/ 6260210
II. Opis przedmiotu zamówienia
Sporządzenie:
1) Operatu szacunkowego określającego aktualną wartości nieruchomości przed i po uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego do ustalenia opłaty planistycznej (art. 36 ust.4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ) działki nr
443
położonej w
Żuradzie
,
2) Operatu szacunkowego określającego aktualną wartości nieruchomości przed i po uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego do ustalenia opłaty planistycznej (art. 36 ust.4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ) działek nr
125/4 i 125/5
położonych w
Olkuszu – obręb Skalskie
.
a) terminy wykonania zamówienia:*
- 14 dni od podpisania umowy
b) okres gwarancji: * nie dotyczy,
c) warunki płatności
* do 21
dni,
2. O udzielenie zamówienia określonego w zaproszeniu mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
Zamawiający wymaga dysponowania w szczególności co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości.
3. Cenę oferty (brutto) należy podać w formie wynagrodzenia za sporządzenie operatów, cena oferty powinna zawierać wszelkie koszty niezbędne do realizacji zamówienia.
Osoby do kontaktu : Karina Kasprzyk (tel. 032 626 01 11) – Wydział Geodezji i Gospodarki Mieniem.
III. Forma złożenia oferty
Ofertę na formularzu wraz z załącznikami należy złożyć w terminie do dnia
17.08.2026r
. w formie:
a) pisemnej (osobiście, listownie) na adres:*Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1, 32 – 300 Olkusz w zaklejanej kopercie
z dopiskiem
„Szacowanie – opłata planistyczna”
l
ub
b) w wersji elektronicznej na e-mail*:
[adres e-mail dostępny w aplikacji]
IV. Do oferty należy załączyć:
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej,
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
- podpisany załącznik 1 „
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych”.
Części zamówienia (2)
Część 1: Operat szacunkowy działki nr 443 w Żuradzie
Sporządzenie operatu określającego wartość nieruchomości przed i po uchwaleniu MPZP dla działki nr 443 w miejscowości Żuradzie.
Część 2: Operat szacunkowy działek nr 125/4 i 125/5 w Olkuszu – obręb Skalskie
Sporządzenie operatu określającego wartość nieruchomości przed i po uchwaleniu MPZP dla działek nr 125/4 i 125/5 w Olkuszu.
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.