Sporządzenie zmiany Uchwały Rady Miejskiej w Olkuszu w sprawie zasad sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i ogrodzeń
Zamawiający: URZĄD MIASTA I GMINY W OLKUSZU, Olkusz
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Miasto i Gmina Olkusz
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Postępowanie dotyczy zmiany uchwały regulującej zasady umieszczania w przestrzeni publicznej Miasta i Gminy Olkusz obiektów małej architektury, tablic reklamowych, urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń. Celem jest doprecyzowanie definicji oraz wydłużenie czasu na dostosowanie istniejących reklam do nowych stref (A, B, C, D). Postępowanie zakończone brakiem ofert.
Kluczowe wymagania
- Brak wskazanych w dokumentach
Treść ogłoszenia
sporządzenie projektu zmiany Uchwały Nr XXIV/308/2021 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 26 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania na terenie Miasta i Gminy Olkusz obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane (z późn. zm.).
Data publikacji
: 2026-07-06
Rodzaj zamówienia:
Usługi
Tryb zamówienia:
zamówienie publiczne poniżej kwoty określonej w art. 2 ust. 1 ustawy pzp
Olkusz, 31.07.2026 r
Znak sprawy: OBZ.271.1.18.2026
INFORMACJA O WYNIKU POSTĘPOWANIA
W postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta
W załączeniu Zamawiający zamieszcza protokół z przeprowadzonego postępowania
Olkusz, 6 lipca 2026 r.
Wydział Urbanistyki i Ochrony Zabytków
Znak sprawy: OBZ.271.1.18.2026
Zamawiający zamieszcza opracowania towarzyszące, o których mowa w załączniku nr 5
Olkusz, 6 lipca 2026 r.
Wydział Urbanistyki i Ochrony Zabytków
Znak sprawy: OBZ.271.1.18.2026
Zaproszenie do złożenia oferty
Gmina Olkusz
zaprasza do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego na
sporządzenie projektu zmiany Uchwały Nr XXIV/308/2021 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 26 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania na terenie Miasta i Gminy Olkusz obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane (z późn. zm.).
I. Nazwa i adres Zamawiającego
Gmina Olkusz
Rynek 1
32-300 Olkusz
II. Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie projektu zmiany Uchwały Nr XXIV/308/2021 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 26 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania na terenie Miasta i Gminy Olkusz obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane (z późn. zm.).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Zamówienie polega na przygotowaniu projektu zmiany obowiązującej obecnie Uchwały z przeprowadzeniem pełnej procedury opisanej w art. 37b oraz opracowaniem danych przestrzennych, o których mowa w Rozdziale 5a ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Zamawiający zakłada niewielkie korekty granic obowiązywania poszczególnych stref oraz zmiany wynikłe ze złożonych wniosków i uwag uznanych za zasadne.
Podczas sporządzania zmiany Uchwały zakłada się szerokie uspołecznienie procedury i ścisłą współpracę z Radnymi Rady Miejskiej w Olkuszu.
W ramach zamówienia przewidujemy poniższe etapy realizacji zadania:
Etap I
1) Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany uchwały krajobrazowej wraz zebraniem wniosków.
2) Analiza uwag i wniosków (kilka) złożonych w trakcie obowiązywania obecnej uchwały i przedstawienie sposobu ich rozpatrzenia.
3) Przygotowanie propozycji rozpatrzenia wniosków złożonych w trakcie procedury i zaprezentowanie rozpatrzenia zgłoszonych wniosków i uwag (w procedurze i przed procedurą) na Komisjach Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Miejskiej Rady Miejskiej w Olkuszu.
4) Przygotowanie wykazu wniosków wraz z rozstrzygnięciem i uzasadnieniem.
5) Przygotowanie projektu Uchwały uwzględniającego wnioski i uwagi uznane za zasadne oraz wskazania Zamawiającego.
6) Prezentacja projektu Uchwały przygotowanego do ustawowych opinii i uzgodnień na Komisji Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Miejskiej Rady Miejskiej w Olkuszu w celu uzyskania pozytywnej opinii Komisji.
Etap II
1) Zaopiniowanie i uzgodnienie projektu Uchwały z organami wymienionymi w art. 37b ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
2) Wprowadzenie ewentualnych zmian wynikłych z opiniowania i uzgadniania projektu i przekazanie projektu Uchwały do konsultacji społecznych wraz z propozycją ogłoszenia.
Etap III
1) Przeprowadzenie konsultacji społecznych projektu Uchwały.
2) Przygotowanie propozycji rozpatrzenia zgłoszonych uwag wraz z ich prezentacją na Komisji Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Miejskiej Rady Miejskiej w Olkuszu.
3) Przygotowanie projektu Uchwały, uwzględniającego uwagi uznane za zasadne oraz wskazań Zamawiającego, jeżeli taka sytuacja zaistnieje, wraz z przygotowaniem raportu z konsultacji społecznych i skierowanie projektu do uchwalenia.
4) Przygotowanie projektu Uchwały w edytorze aktów prawnych w formacie *.zipx (do publikacji w dzienniku urzędowym województwa).
5) Prezentacja projektu Uchwały na Komisjach Rady Miejskiej przed uchwaleniem.
6) Prezentacja projektu na sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w celu jego uchwalenia.
7) Dostosowanie posiadanych przez Zamawiającego opracowań towarzyszących uchwale krajobrazowej do nowych ustaleń Uchwały lub stworzenie nowych dokumentów o podobnej treści (Zamawiający posiada przedmiotowe opracowania jedynie w formacie „pdf”):
- „graficzne zasady lokalizacji nośników informacji w tym szyldów, tablic i innych nośników reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń”
- „broszura informacyjna”.
8) Przekazanie kompletu dokumentacji formalno-prawnej.
9) Przekazanie zatwierdzonej Uchwały, części tekstowej i graficznej wraz z opracowaniami towarzyszącymi („graficzne zasady” + „broszura informacyjna”), w formatach edytowalnych oraz w plikach tylko do odczytu (np. pdf, jpg, tif).
10) Przekazanie zatwierdzonej Uchwały (tekst + załączniki) wraz z opracowaniami towarzyszącymi („graficzne zasady” + „broszura informacyjna”) w 2 egz. w wersji papierowej.
11) Ponowienie w niezbędnym zakresie procedury w przypadku, gdy wynikać to będzie z rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody.
Obowiązki Zamawiającego:
1) Zamawiający udostępni Wykonawcy nieodpłatnie następujące materiały:
a) mapę ewidencyjną w formacie gml;
b) obowiązującą Uchwałę Nr XXIV/308/2021 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 26 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania na terenie Miasta i Gminy Olkusz obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane (z późn. zm.).
2) Zamawiający zobowiązuje się do współdziałania z Wykonawcą w celu pozyskania niezbędnych materiałów i informacji pozostających w dyspozycji innych instytucji.
3) Zamawiający poniesie koszty techniczno - operacyjne (powielania i wysyłki zawiadomień, kosztów zamieszczania w prasie i na tablicach ogłoszeń obwieszczeń i ogłoszeń, udostępnienia sali na konsultacje społeczne, związane z realizacją umowy.
III. Termin realizacji zamówienia
:
10 miesięcy od podpisania umowy.
IV. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tych warunków.
Wykonawcy ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia muszą spełnić warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) posiadania wiedzy i doświadczenia
Wykonawca zobowiązany jest wykazać, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie wykonał minimum jedno zadanie, przedmiotem którego było opracowanie uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowalnych, z jakich mogą być wykonane, o której mowa w 37a ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym lub co najmniej jedno opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który swoim zakresem obejmuje obszar śródmieścia i zawiera zapisy dotyczące stref konserwatorskich. Wymaga się aby ww. opracowania były ogłoszone w dzienniku urzędowym województwa.
Zamawiający uzna za spełnienie warunku udziału w postępowaniu w oparciu o załączony wykaz opracowań (załącznik nr 2), w którym wykonawca wykaże wykonanie ww. opracowań z podaniem numeru publikatora, wg formuły “spełnia /nie spełnia”.
2) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Wykonawca w celu potwierdzenia spełnienia ww. warunków zobowiązany jest wykazać, iż do realizacji zamówienia dysponuje osobą, która będzie pełnić funkcje głównego Projektanta i posiada wykształcenie architektoniczne (co zostanie potwierdzone kopią dyplomu lub kopią decyzji nadającej uprawnienia do projektowania w branży architektonicznej) oraz wykonała w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy:
- co najmniej jedno opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który swoim zakresem obejmuje obszar śródmieścia i zawiera zapisy dotyczące stref konserwatorskich, który został ogłoszony w dzienniku urzędowym województwa.
lub
- co najmniej jednej uchwały krajobrazowej, o której mowa w art. 37a ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, która została ogłoszona w dzienniku urzędowym województwa.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawcę uzupełnionego załącznika nr 2 i przedłożenie kopii dokumentu potwierdzającego kwalifikacje osoby wskazanej jako główny Projektant w postaci kopii dyplomu ukończenia studiów o kierunku architektonicznym lub uprawnień do projektowania w specjalności architektonicznej, wg formuły “spełnia /nie spełnia”.
V. Opis sposobu przygotowania oferty:
Wymagania podstawowe:
1) każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2) Oferta musi obejmować całość zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych i wariantowych;
3) Oferta musi być podpisana przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy (Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia).
Termin związania ofertą: do 30 dni od upływu terminu składania ofert.
3. Warunki płatności:
przelewem w terminie min. 21 dni od daty poprawnie wystawionej faktury.
4. Miejsce lub sposób uzyskania dodatkowych informacji:
Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1, 32-300 Olkusz pokój 102, tel. 32 6260102, 32 6260104
;
osoba do kontaktu:
Agnieszka Kaczmarczyk, Maria Misztal.
VI. Forma złożenia oferty:
1. Ofertę powinna być złożona w formie pisemnej w zamkniętej kopercie z dopiskiem
„
Oferta na sporządzenie projektu zmiany uchwały krajobrazowej dla Miasta i Gminy Olkusz
”.
2. Ofertę wraz z załącznikami można przesłać za pośrednictwem poczty, kuriera lub też dostarczyć osobiście na adres Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1, 32-300 Olkusz, w terminie do dnia
20.07.2026 r.
Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
4. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
VII. Kryteria wyboru oferty:
Zamawiający dokona oceny ważnych ofert na podstawie kryterium:
cena – 100 %
Załączniki:
Załącznik nr 1 - formularz ofertowy
Załącznik nr 2 - wykaz opracowań Wykonawcy
Załącznik nr 3 - wykaz Głównego Projektanta
Załącznik nr 4 - wzór umowy
Załącznik nr 5 - Uchwała Nr XIV/308/2021 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 26 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania na terenie Miasta i Gminy Olkusz obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane (z późn. zm.) wraz z opracowaniami towarzyszącymi.
Części zamówienia (1)
Część 0: Sporządzenie zmiany Uchwały Nr XXIV/308/2021 Rady Miejskiej w Olkuszu
Usługa polegająca na przygotowaniu zmiany uchwały dotyczącej zasad sytuowania obiektów małej architektury, reklam i ogrodzeń.
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.