Sporządzenie operatów szacunkowych nieruchomości (opłaty adiacenckie i odszkodowania)

Zamawiający: URZĄD MIASTA I GMINY W OLKUSZU, Olkusz

Data publikacji
Rodzaj zamówienia
uslugi
Miejsce realizacji
Olkusz i okolice (m.in. Osiek, Zedermania, Niesułowice, Kosmolów, Olewina, Witeradowo)
Status
ogłoszone

Podsumowanie

Zamówienie na sporządzenie 15 operatów szacunkowych określających wartość rynkową nieruchomości (działki w Olkuszu, Osieku, Zedermanie, Niesułowicach, Kosmolowie, Olewinie, Witeradowie) w celu ustalenia opłat adiacenckich oraz odszkodowania za przejęcie pod drogę publiczną. Postępowanie zakończone wynikiem (wybrano ofertę nr 3).

Treść ogłoszenia

Sporządzenie operatów szacunkowych określających wartość rynkową prawa własności nieruchomości w celu ustalenia opłat adiacenckich oraz odszkodowania za przejęcie z mocy prawa pod drogę publiczną

Data publikacji

: 2026-07-01

Rodzaj zamówienia:

Usługi

Tryb zamówienia:

zamówienie publiczne poniżej kwoty określonej w art. 2 ust. 1 ustawy pzp

Olkusz, dnia 08.07.2026r.

KG.272.38.2026

INFORMACJA O WYNIKU POSTĘPOWANIA

W postępowaniu złożono 3 oferty.

Do realizacji zamówienia wybrano ofertę nr 3 złożoną przez Wykonawcę

Danuta Becher DBP expert, ul. Cedrowa 27, 34-100 Gorzeń Górny.

W załączeniu Zamawiający zamieszcza protokół z przeprowadzonego postępowania.

Wydział:

Geodezji i Gospodarki Mieniem

Olkusz, dnia 01.07.2026r.

Znak sprawy: KG.272.38.2026

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY

na

1.     Sporządzenie operatów szacunkowych określających

wartość rynkową prawa własności nieruchomości w celu ustalenia opłat adiacenckich oraz odszkodowania za przejęcie z mocy prawa pod drogę publiczną:

I.  Nazwa i adres Zamawiającego:

Miasto i Gmina Olkusz, 32-300 Olkusz, Rynek 1

tel.: /032/ 6260100 fax /032/ 62601103; /032/ 6260210

II. Opis przedmiotu zamówienia

Sporządzenie:

1)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

5357,

położonej w

Olkuszu -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

2)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

5681,

położonej w

Olkuszu -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

3)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

876/5,

położonej w

Olkuszu -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

4)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

3682/3,

położonej w

Olkuszu -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

5)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

125/1,

położonej w

Olkuszu obręb Skalskie -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

6)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

419,

położonej w

Olkuszu obręb Pomorzany -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

7)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka  nr

16/2

położonej w

Osieku -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

8)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowych przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonych jako działki nr

678 i 705,

położonych w

Osieku -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

9)     Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowych przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonych jako działki nr

390 i 389,

położonych w

Osieku -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

10)   Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

334/3

położonej w

Zedermanie -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

11)   Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

1134,

położonej w

Niesułowicach -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

12)   Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po jej podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

531/1

położonej w

Kosmolowie -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

13)   Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

547/1,

położonej  w

Olewinie -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

14)   Operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości gruntowej przed i po ich podziale geodezyjnym, oznaczonej jako działka nr

174,

położonej w

Witeradowie -

celem ustalenia opłaty adiacenckiej,

15)   Operatu określającego wartość rynkową działki oznaczonej nr

174/1

położonej w

Witeradowie,

przejętej z mocy prawa pod drogę publiczną (odszkodowanie).

a) terminy wykonania zamówienia:*

-  21 dni od podpisania umowy

b) okres gwarancji: * nie dotyczy,

c) warunki płatności

* do 21

dni,

2.     O udzielenie zamówienia określonego w  zaproszeniu mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:

Zamawiający wymaga dysponowania w szczególności co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości.

3.    Cenę oferty (brutto) należy podać w formie wynagrodzenia za sporządzenie operatów, cena oferty powinna zawierać wszelkie koszty niezbędne do realizacji zamówienia.

Osoby do kontaktu : Stanisław Hrabia  (tel. 032 626 01 25) – Wydział Geodezji  i Gospodarki Mieniem.

III.  Forma złożenia oferty

Ofertę na formularzu wraz z załącznikami należy złożyć w terminie do dnia

07.07.2026r

. w formie:

a)  pisemnej (osobiście, listownie) na adres:*Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1, 32 – 300 Olkusz w zaklejanej kopercie

z dopiskiem

„Szacowanie – opłaty i odszkodowanie”

l

ub

b) w wersji elektronicznej na e-mail*:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

IV.           Do oferty należy załączyć:

-         aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej,

-      oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;

-      podpisany załącznik 1 „

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych”.

Olkusz, dnia 01.07.2026r.                                                                                                                     ……………………………..

podpis osoby uprawnionej

Części zamówienia (1)

  1. Część 0: Sporządzenie operatów szacunkowych (15 działek)

    Sporządzenie operatów szacunkowych dla 15 nieruchomości w celu ustalenia opłat adiacenckich oraz odszkodowania za przejęcie pod drogę publiczną.

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Wróć do listy zamówień

Sporządzenie operatów szacunkowych nieruchomości (opłaty adiacenckie i odszkodowania) — zamówienie publiczne — Zamówienia publiczne