Sprzedaż samochodu służbowego KIA Sportage
Zamawiający: URZĄD MIEJSKI DĄBROWA BIAŁOSTOCKA, Dąbrowa Białostocka (województwo podlaskie)
Termin składania ofert w tym ogłoszeniu już minął. Strona pozostaje dostępna jako archiwum.
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- dostawy
- Miejsce realizacji
- Dąbrowa Białostocka, ul. Solidarności 1
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Gmina Dąbrowa Białostocka ogłasza drugi przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego KIA Sportage (2020, 195 700 km). Przedmiotem jest konkretny pojazd z VIN. Kryterium wyboru: najwyższa cena. Cena wywoławcza: 62 000 zł brutto. Wymagane wadium: 6 550 zł. Oferta pisemna do 29.05.2026 r. do godz. 10:00. Oględziny możliwe 18-22.05.2026.
Treść ogłoszenia
Załącznik Nr 1do Zarządzenie 20/26 Burmistrza Dąbrowy Białostockiej z dnia 14.04.2026 r. w sprawie ogłoszenia przetargu na sprzedaż samochodu służbowego KIA Sportage.Znak sprawy OR.2613.1(2).2026Burmistrz Dąbrowy Białostockiejogłasza drugi pisemny przetarg nieograniczonyna sprzedaż samochodu służbowego1.Nazwa Sprzedającego:Gmina Dąbrowa Białostockaul. Solidarności 116-200 Dąbrowa BiałostockaTel. 85 7121 1002.Przedmiot zamówienia:1) Marka/model: KIA Sportage 1.6 T-GDI MR’19 E6d2) Rodzaj pojazdu: samochód terenowy3) Nr VIN: U5YPH816AML9862724) Rok produkcji: 20205) Rodzaj paliwa: benzyna6) Pojemność silnika: 1591 ccm / 130kW (177KM)7) Przebieg całkowity: 195 700 km8) Kolor: niebieski9) Data ważności badania technicznego: 29.12.202610) Nr rejestracyjny: BSK 0123311)Pierwsza rejestracja: 29.12.20203. Opis przedmiotu zamówienia:Pojazd w stanie technicznym dobrym, systematycznie serwisowany w autoryzowanym serwisie KIA z udokumentowaną historią, posiadający aktualne badania techniczne. Na wyposażeniu posiada opony zimowe. Samochód ma przejechane na chwilę obecną 195 700 km.4.Tryb przetargu:Oferta pod rygorem nieważności, powinna być sporządzona w formie pisemnej (przetarg ma charakter publiczny i prowadzony jest w formie pisemnej) i musi zawierać następujące dane oferenta:1) Imię i nazwisko lub nazwę firmy;2) Adres siedziby oferenta;3) Oferowaną cenę nabycia;4) Datę sporządzenia oferty;5) Oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami przetargu i przedmiotem sprzedaży oraz, że przyjmuje warunki bez zastrzeżeń;6) Data oraz podpis oferenta lub osób go reprezentujących.5.Cena wywoławcza samochodu i wadium:Cena wywoławcza samochodu wynosi: 62 000,00 zł brutto(słownie: sześćdziesiąt dwa tysiące, 00/100 zł). Kryterium wyboru oferty stanowi najwyższa cena. Prawo zakupu nabywa uczestnik przetargu, który złoży we wskazanym terminie pisemną ofertę oraz wpłaci wadium w wysokości 6 550 zł na konto Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej nr 59 8093 0000 0039 2134 2000 0050 z dopiskiem „Przetarg – sprzedaż samochodu służbowego KIA Sportage” w terminiedo dnia 29.05.2026 r. do godz. 1000. Wadium wpłacone przez oferentów, których oferty nie zostaną wybrane lub zostaną odrzucone, zostanie zwrócone na wskazany przez oferenta rachunek bankowy niezwłocznie po dokonaniu wyboru oferty i podpisaniu umowy kupna-sprzedaży z osobą, która złoży najkorzystniejszą ofertę.Wadium nie podlega zwrotowi w przypadku gdy uczestnik, który wygrał przetarg, uchylił się od zawarcia umowy kupna–sprzedaży samochodu (do 7 dni od rozstrzygnięcia przetargu). Wadium wpłacone przez Nabywcę zostanie zaliczone na poczet ceny.6.Termin, miejsce i tryb złożenia oferty:Ofertę w formie pisemnej należy złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Oferta na zakup samochodu służbowego KIA Sportage” w Sekretariacie Urzędu Miejskiego /pok. 19/ osobiście lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej, ul. Solidarności 1, 16-200 Dąbrowa Białostocka w terminiedo dnia 29.05.2026 r. do godz. 1000. Za dzień złożenia oferty uważa się dzień wpłynięcia oferty do Urzędu Miejskiego.Komisja przetargowa odrzuci ofertę jeżeli:1) została złożona po wyznaczonym terminie, w niewłaściwym miejscu lub przez oferenta, który nie wniósł wadium,2) nie zawiera danych i dokumentów, zgodnie z wzorem formularza ofertowego lub są one niekompletne, nieczytelne lub budzą inne wątpliwości, zaś złożenie wyjaśnień mogłoby prowadzić do uznania jej za nową ofertę. O odrzuceniu oferty komisja przetargowa zawiadamia niezwłocznie oferenta.Oferta złożona po terminie zostanie zwrócona oferentowi bez otwierania. Oferent może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną ofertę przed upływem terminu na jej składanie.7.Miejsce i termin przeprowadzenia przetargu:Komisja przetargowa dokona otwarcia ofert w dniu29.05.2026 r. o godz. 1015w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej. Komisja przetargowa wybierze oferenta, którego oferta będzie spełniać wymagania określone w punkcie 4 niniejszego ogłoszenia i który zaoferuje najwyższą cenę za pojazd będący przedmiotem przetargu. W przypadku złożenia równorzędnych ofert o najwyższej wartości, komisja przetargowa w dniu przeprowadzenia przetargu przeprowadzi licytację z kwotą postąpienia nie niższą niż 200,00 zł.8.Miejsce i termin, w którym można obejrzeć przedmiot przetargu:Oględzin pojazdu można dokonać w dniach 18-22.05.2026 r. po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem tel. 85 7121 100, na placu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej, ul. Solidarności 1.9 . Informacje dodatkowe:1) Wydanie przedmiotu sprzedaży nabywcy nastąpi niezwłocznie po dokonaniu wpłaty na konto należnej kwoty oraz po podpisaniu umowy kupna–sprzedaży (w ciągu 7 dni od rozstrzygnięcia przetargu).2) Wraz z pojazdem nabywca otrzyma fakturę oraz niezbędne dokumenty związane z pojazdem.3) Ewentualne koszty transportu i ubezpieczenia na czas transportu ponosi Nabywca.4) Gmina nie bierze odpowiedzialności za wady ukryte pojazdu.5) Ogłoszenie o przetargu oraz zdjęcia pojazdu zostały opublikowane na stronie Urzędu Miejskiego:[link dostępny w aplikacji] zakładce „Ogłoszenia, obwieszczenia i komunikaty”.0. Osobami uprawnionymi do kontaktów jest:Anna Brańska – Podinspektor w Referacie OrganizacyjnymW załączeniu:1. Formularz oferty2. Wzór umowy3. Ocena techniczna rzeczoznawcy
Części zamówienia (1)
Część 0: Sprzedaż samochodu osobowego KIA Sportage
Sprzedaż jednego samochodu osobowego KIA Sportage 1.6 T-GDI, rok 2020, przebieg 195 700 km, stan dobry.
Dokumenty (4)
- FORMULARZ OFERTOWY.docx
- OCENA TECHNICZNA RZECZOZNAWCY.pdf
- WZÓR UMOWY_UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY.docx
- 2-3.pdf
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.