Najem 6 lokali użytkowych przy ul. Damrota 4 w Opolu

Zamawiający: MIASTO OPOLE, Opole

Termin składania ofert w tym ogłoszeniu już minął. Strona pozostaje dostępna jako archiwum.

Termin składania ofert
Data publikacji
Rodzaj zamówienia
uslugi
Miejsce realizacji
Opole, ul. Damrota 4
Status
ogłoszone

Podsumowanie

Przetarg ustny na najem 6 lokali biurowych w Opolu (ul. Damrota 4). Lokale o powierzchni od 18 do 57 m². Stawka wywoławcza 26 zł/m² netto (suterena 6,50 zł). Wadium 500-1000 zł. Termin składania oświadczeń i wadium do 19.06.2026. Przetarg 24.06.2026. Zamawiający: Prezydent Miasta Opola.

Kluczowe wymagania

Treść ogłoszenia

I przetarg ustny nieograniczony na ustalenie miesięcznej stawki 6 lokali użytkowych przy ul. Damrota 4PREZYDENT MIASTA OPOLAogłaszaI przetarg ustny nieograniczonyna ustalenie miesięcznej stawki czynszu za najem 1 m2lokali użytkowych, położonych w Opolu przy:ul. Damrota 4/307 o pow. 57,02 m² i 12,69 m² pow. wspólnych, strefa miejska „I”Lokal składa się z 2 pomieszczeń biurowych oraz wspólnego korytarza i WC. Lokal jest wyposażony w instalację elektryczną i centralne ogrzewanie z sieci miejskiej.Oznaczenie geodezyjne: dz. nr 2392, obręb 0103 Opole, KW OP1O/00073981/7.Dotychczasowe wykorzystanie lokalu: lokal biurowy.Uwaga: W lokalu wyklucza się prowadzenie działalności związanej z usługami finansowymi (typu bank, itp.), ubezpieczeniowymi, hazardowymi oraz prowadzenia hosteli, second – handów, dyskontów oraz usług uciążliwych.Kwota wywoławcza stanowiąca miesięczną stawkę czynszu za najem 1m2lokalu użytkowego została ustalona w wysokości 26,00 zł netto + 23%VAT,wadium wynosi  1.000,00 zł.Postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 zł.Przetarg odbędzie się w dniu 24 czerwca 2026r.w Urzędzie Miasta Opola–ul. płk. Witolda Pileckiego 1 (budynek CUP) - hol – sala nr 034 ogodz. 10:00.ul. Damrota 4/308 o pow. 34,40 m² i 7,66 m² pow. wspólnych, strefa miejska „I”Lokal składa się z 1 pomieszczenia biurowego oraz wspólnego korytarza i WC. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną i centralne ogrzewanie z sieci miejskiej.Oznaczenie geodezyjne: dz. nr 2392, obręb 0103 Opole, KW OP1O/00073981/7.Dotychczasowe wykorzystanie lokalu: lokal biurowy.Uwaga: W lokalu wyklucza się prowadzenie działalności związanej z usługami finansowymi (typu bank, itp.), ubezpieczeniowymi, hazardowymi oraz prowadzenia hosteli, second – handów, dyskontów oraz usług uciążliwych.Kwota wywoławcza stanowiąca miesięczną stawkę czynszu za najem 1m2lokalu użytkowego została ustalona w wysokości 26,00 zł netto + 23%VAT,wadium wynosi 1.000,00 zł.Postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 zł.Przetarg odbędzie się w dniu 24 czerwca 2026r.w Urzędzie Miasta Opola–ul. płk. Witolda Pileckiego 1 (budynek CUP) - hol – sala nr 034 ogodz. 10:15ul. Damrota 4/309 o pow. 48.55 m² i 10,80 m² pow. wspólnych, strefa miejska „I”Lokal składa się z 1 pomieszczenia biurowego oraz wspólnego korytarza i WC. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną i centralne ogrzewanie z sieci miejskiej.Oznaczenie geodezyjne: dz. nr 2392, obręb 0103 Opole, KW OP1O/00073981/7.Dotychczasowe wykorzystanie lokalu: lokal biurowy.Uwaga: W lokalu wyklucza się prowadzenie działalności związanej z usługami finansowymi (typu bank, itp.), ubezpieczeniowymi, hazardowymi oraz prowadzenia hosteli, second – handów, dyskontów oraz usług uciążliwych.Kwota wywoławcza stanowiąca miesięczną stawkę czynszu za najem 1m2lokalu użytkowego została ustalona w wysokości 26,00 zł netto + 23%VAT,wadium wynosi1.000,00 zł.Postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 zł.Przetarg odbędzie się w dniu 24 czerwca 2026r.w Urzędzie Miasta Opola–ul. płk. Witolda Pileckiego 1 (budynek CUP) - hol – sala nr 034 ogodz. 10:30ul. Damrota 4/310 o pow. 18,42 m² i 4,10 m² pow. wspólnych, strefa miejska „I”Lokal składa się z 1 pomieszczenia biurowego oraz wspólnego korytarza i WC. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną i centralne ogrzewanie z sieci miejskiej.Oznaczenie geodezyjne: dz. nr 2392, obręb 0103 Opole, KW OP1O/00073981/7.Dotychczasowe wykorzystanie lokalu: lokal biurowy.Uwaga: W lokalu wyklucza się prowadzenie działalności związanej z usługami finansowymi (typu bank, itp.), ubezpieczeniowymi, hazardowymi oraz prowadzenia hosteli, second – handów, dyskontów oraz usług uciążliwych.Kwota wywoławcza stanowiąca miesięczną stawkę czynszu za najem 1m2lokalu użytkowego została ustalona w wysokości 26,00 zł netto + 23%VAT,wadium wynosi1.000,00 zł.Postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 zł.Przetarg odbędzie się w dniu 24 czerwca 2026r.w Urzędzie Miasta Opola–ul. płk. Witolda Pileckiego 1 (budynek CUP) - hol – sala nr 034 ogodz. 10:45ul. Damrota 4/312 o pow. 19,97 m² i 4,44 m² pow. wspólnych, strefa miejska „I”Lokal składa się z 2 pomieszczeń oraz wspólnego korytarza i WC. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną i centralne ogrzewanie z sieci miejskiej.Oznaczenie geodezyjne: dz. nr 2392, obręb 0103 Opole, KW OP1O/00073981/7.Dotychczasowe wykorzystanie lokalu: lokal biurowy.Uwaga: W lokalu wyklucza się prowadzenie działalności związanej z usługami finansowymi (typu bank, itp.), ubezpieczeniowymi, hazardowymi oraz prowadzenia hosteli, second – handów, dyskontów oraz usług uciążliwych.Kwota wywoławcza stanowiąca miesięczną stawkę czynszu za najem 1m2lokalu użytkowego została ustalona w wysokości 26,00 zł netto + 23%VAT,wadium wynosi 1.000,00 zł.Postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 zł.Przetarg odbędzie się w dniu 24 czerwca 2026r.w Urzędzie Miasta Opola–ul. płk. Witolda Pileckiego 1 (budynek CUP) - hol – sala nr 034 ogodz. 11:00ul. Damrota 4- suterena (wejście od ul. Kołłątaja) o pow. 35,85 m²strefa miejska „I”Lokal składa się z 2 pomieszczeń Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną i centralne ogrzewanie z sieci miejskiej. Lokal nie ma dostępu do sanitariatu.Oznaczenie geodezyjne: dz. nr 2392, obręb 0103 Opole, KW OP1O/00073981/7.Dotychczasowe wykorzystanie lokalu: lokal biurowy.Uwaga: W lokalu wyklucza się prowadzenie działalności związanej z usługami finansowymi (typu bank, itp.), ubezpieczeniowymi, hazardowymi oraz prowadzenia hosteli, second – handów, dyskontów oraz usług uciążliwych.Kwota wywoławcza stanowiąca miesięczną stawkę czynszu za najem 1m2lokalu użytkowego została ustalona w wysokości 6,50 zł netto + 23%VAT,wadium wynosi 500,00 zł.Postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 zł.Przetarg odbędzie się w dniu 24 czerwca 2026r.w Urzędzie Miasta Opola–ul. płk. Witolda Pileckiego 1 (budynek CUP) - hol – sala nr 034 ogodz. 11:15Przystępujący do przetargów zobowiązani są do:1. Złożenia do dnia19 czerwca 2026r.–Urząd Miasta Opola, Wydział Lokalowy,ul. płk. Witolda Pileckiego 1 (budynek CUP) - hol (stanowisko nr 37)pisemnego oświadczenia o zapoznaniu się z warunkami i przepisami prawnymi dotyczącymi przetargu oraz klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych (formularz oświadczenia, klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych, przepisy prawne dostępne są  w tut. Wydziale).2.Wniesienia do dnia19 czerwca2026r.wadium w wyżej podanych wysokościach na konto bankowe Urzędu Miasta Opola Bank Millenium S.A. Nr47 1160 2202 0000 0002 1515 3330i przedłożenie dowodu jego wpłaty w ww. miejscu i terminie (w tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko oferenta lub nazwę firmy oraz adres lokalu, będącego przedmiotem przetargu).Umowa najmu ww. lokali użytkowych zostanie zawarta na czas nieokreślony.Najemca jest obowiązany uiszczać czynsz i zaliczki miesięczne z góry bez uprzedniego wezwania na wskazany rachunek bankowy w terminie do dnia 10 każdego miesiąca kalendarzowego, za który przypada należność.Czynsz za najem podlega corocznej waloryzacji o średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem ogłoszony przez Prezesa GUS.Oprócz czynszu przyszły najemca zobowiązany będzie do płacenia podatku od nieruchomości.Lokale zostaną udostępnione do oglądania po uprzednim uzgodnieniu terminu z Miejskim Zarządem Lokali Komunalnych w Opolu z siedzibą przy ul. płk. Witolda Pileckiego 1 tel. 77/44-61-169w poniedziałek, wtorek, środę w godz. 730– 1530, czwartek w godz. 730– 1700, piątek w godz. 730– 1400.Za zachowanie terminu wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnychna ww. rachunek bankowy.Wniesione wadium nie podlega zwrotowi w przypadku, gdy oferent ustalony w przetargu jako najemca lokalu odstąpi od zawarcia umowy najmu bądź zawarcie umowy najmu nie będzie możliwe z przyczyn leżących po stronie oferenta.Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygra zalicza się na poczet przyszłego czynszu.Wadium wniesione przez pozostałych uczestników przetargu podlega zwrotowi.Zawarcie umowy najmu nastąpi nie później niż w ciągu 40 dni, licząc od daty zakończenia [link dostępny w aplikacji]RMACJE DODATKOWE:Urząd Miasta Opola Wydział Lokalowy,ul. płk. Witolda Pileckiego 1 (budynek CUP) - hol (stanowisko nr 37), tel. 77/54-11-326, 77/54-11-338w poniedziałek, wtorek, środę w godz. 730– 1530, czwartek w godz. 730– 1700, piątek w godz. 730– [link dostępny w aplikacji]rmacje o przetargach publikowane są na stronie internetowej Urzędu Miasta Opola  pod adresem:[link dostępny w aplikacji] MIASTA OPOLAzastrzega sobie prawo odwołania przetargu w części lub w całości.ZałącznikiSzukaj w kolumnieLpNazwaOpisTypRozmiarDatadataUdostdataModcreatingmodifierOpcjeLpNazwaOpisTypRozmiarDatadataUdostdataModcreatingmodifierOpcjeMetadaneInformacjeIlość odwiedzin:213Podmiot udostępniający:Urząd Miasta OpolaNazwa:I przetarg ustny nieograniczony na ustalenie miesięcznej stawki 6 lokali użytkowych przy ul. Damrota 4Typ:BrakOsoba, która wytworzyła informację:Elżbieta Nestorak DaukszaOsoba, która udostępnia informację:Elżbieta Nestorak DaukszaData wytworzenia informacji:10.06.2026 15:23:32Data udostępnienia informacji:10.06.2026 15:27:17Data ostatniej aktualizacji:11.06.2026 11:27:38Rejestr zmian

Części zamówienia (6)

  1. Część 1: Lokal użytkowy 307 (ul. Damrota 4)

    Lokal biurowy 57,02 m² + 12,69 m² wsp. na 3. piętrze. 2 pomieszczenia, korytarz, WC.

  2. Część 2: Lokal użytkowy 308 (ul. Damrota 4)

    Lokal biurowy 34,40 m² + 7,66 m² wsp. na 3. piętrze. 1 pomieszczenie, korytarz, WC.

  3. Część 3: Lokal użytkowy 309 (ul. Damrota 4)

    Lokal biurowy 48,55 m² + 10,80 m² wsp. na 3. piętrze. 1 pomieszczenie, korytarz, WC.

  4. Część 4: Lokal użytkowy 310 (ul. Damrota 4)

    Lokal biurowy 18,42 m² + 4,10 m² wsp. na 3. piętrze. 1 pomieszczenie, korytarz, WC.

  5. Część 5: Lokal użytkowy 312 (ul. Damrota 4)

    Lokal biurowy 19,97 m² + 4,44 m² wsp. na 3. piętrze. 2 pomieszczenia, korytarz, WC.

  6. Część 6: Lokal użytkowy suterena (ul. Damrota 4)

    Lokal 35,85 m² w suterenie. 2 pomieszczenia, brak dostępu do sanitariatu.

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Wróć do listy zamówień