Najem lokali użytkowych: Opole, ul. Przemysłowa 12/A i Staromiejska 14/1A
Zamawiający: MIASTO OPOLE, Opole
Termin składania ofert w tym ogłoszeniu już minął. Strona pozostaje dostępna jako archiwum.
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Opole, ul. Przemysłowa 12/A oraz ul. Staromiejska 14/1A
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Przetarg ustny na ustalenie stawki czynszu za najem dwóch lokali usługowych w Opolu. Lokale o łącznej powierzchni ok. 146 m2. Stawka wywoławcza 19,50 zł/m2 netto. Przetargi: 30.06.2026 (10:15 i 10:30). Wadium 2000 zł. Umowa na czas nieokreślony.
Kluczowe wymagania
- Wniesienie wadium 2000 zł do 25.06.2026
- Złożenie oświadczenia o zapoznaniu się z warunkami do 25.06.2026
- Zakaz działalności: banki, ubezpieczenia, hazard, hostele, second-hand, dyskonty, usługi uciążliwe
Treść ogłoszenia
I Przetarg ustny nieograniczony na ustalenie stawki czynszu za 1 m2 lokali użytkowych - Przemyslowa 12/A oraz Staroiejska 14/1APREZYDENT MIASTA OPOLAogłaszaI przetarg ustny nieograniczonyna ustalenie miesięcznej stawki czynszu za najem 1 m2lokali użytkowych, położonych w Opolu przy:1.ul. Przemysłowej 12/A o pow. 107,21 m² (74,75 m² na parterze i 32,46 m² na poziomie piwnicy), strefa miejska „II”Lokal składa się z 6 pomieszczeń na parterze i 4 na poziomie piwnicy. Lokal jest wyposażony w instalację wodociągową, kanalizacyjną i elektryczną. W lokalu jest ogrzewanie etażowe węglowe z piecem w piwnicy.Oznaczenie geodezyjne: dz. nr 27/20, obręb 0103 Opole, KW OP1O/00082947/3.Dotychczasowe wykorzystanie lokalu: lokal usługowy (sklep).Uwaga: W lokalu wyklucza się prowadzenie działalności związanej z usługami finansowymi (typu bank, itp.), ubezpieczeniowymi, hazardowymi oraz prowadzenia hosteli, second – handów, dyskontów oraz usług uciążliwych.Kwota wywoławcza stanowiąca miesięczną stawkę czynszu za najem 1m2lokalu użytkowego została ustalona w wysokości 19,50 zł netto + 23%VAT,wadium wynosi 2.000,00 zł.Przetarg odbędzie się w dniu 30 czerwca 2026r.w Urzędzie Miasta Opola–ul. płk. Witolda Pileckiego 1 (budynek CUP) - hol – sala nr 034 ogodz. 10:15.2.ul. Staromiejskiej 14/1A o pow. 39,33 m, strefa miejska „II”Lokal składa się z sali sprzedaży i magazynu; WC znajduje się na I piętrze budynku. Lokal jest w dostatecznym stanie technicznym, wyposażony w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną. Ogrzewanie pochodzi z klimatyzacji.Oznaczenia geodezyjne: dz. nr 21/17, obręb 0103 Opole, KW OP1O/0073797/0.Dotychczasowe wykorzystanie lokalu: lokal usługowy (sklep).Uwaga: W lokalu wyklucza się prowadzenie działalności związanej z usługami finansowymi (typu bank, itp.), ubezpieczeniowymi, hazardowymi oraz prowadzenia hosteli, second – handów, dyskontów oraz usług uciążliwych.Kwota wywoławcza stanowiąca miesięczną stawkę czynszu za najem 1m2lokalu użytkowego została ustalona w wysokości 19,50 zł netto + 23%VAT,wadium wynosi 2.000,00 zł.Przetarg odbędzie się w dniu 30 czerwca 2026r.w Urzędzie Miasta Opola–ul. płk. Witolda Pileckiego 1 (budynek CUP) - hol – sala nr 034 ogodz. 10:30.Przystępujący do przetargów zobowiązani są do:1. Złożenia do dnia25 czerwca 2026r.–Urząd Miasta Opola, Wydział Lokalowy,ul. płk. Witolda Pileckiego 1 (budynek CUP) - hol (stanowisko nr 37)pisemnego oświadczenia o zapoznaniu się z warunkami i przepisami prawnymi dotyczącymi przetargu oraz klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych (formularz oświadczenia, klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych, przepisy prawne dostępne są w tut. Wydziale).2.Wniesienia do dnia25 czerwca 2026r.wadium w wyżej podanej wysokości na konto bankowe Urzędu Miasta Opola Bank Millenium S.A. nr 47 1160 2202 0000 0002 1515 3330 i przedłożenie dowodu jego wpłaty w ww. miejscu i terminie.Za zachowanie terminu wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na ww. rachunek bankowy.Umowa najmu ww. lokali użytkowych zostanie zawarta na czas nieokreślony.Najemca jest obowiązany uiszczać czynsz i zaliczki miesięczne z góry bez uprzedniego wezwania na wskazany rachunek bankowy w terminie do dnia 10 każdego miesiąca kalendarzowego, za który przypada należność.Czynsz za najem podlega corocznej waloryzacji o średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem ogłoszony przez Prezesa GUS.Oprócz czynszu przyszły najemca zobowiązany będzie do płacenia podatku od nieruchomości.Zgodnie z„Regulaminem przeprowadzania przetargów i rokowań na ustalenie miesięcznej stawki czynszu za najem 1m2lokali użytkowych i garaży stanowiących własność Gminy Opole lub własność Skarbu Państwa”, stanowiącym załącznik do Zarządzenia Nr OR.I.0050.241.2025 Prezydenta Miasta Opola z dnia 3 kwietnia 2025 r. uzyskaną w przetargu bądź rokowaniach kwotę stanowiącą miesięczną stawkę czynszu z 1 m² powierzchni danego lokalu użytkowego obniża się o 65% w przypadku pomieszczeń piwnicznych i strychowych wchodzących w skład tego lokalu użytkowego i stanowiących jego integralną część.Lokale zostaną udostępnione do oglądania po uprzednim uzgodnieniu terminu z Miejskim Zarządem Lokali Komunalnych w Opolu z siedzibą przy ul. płk. Witolda Pileckiego 1tel. 77/44-61-169w poniedziałek, wtorek, środę w godz. 730– 1530, czwartekw godz. 730– 1700, piątek w godz. 730– 1400.Wniesione wadium nie podlega zwrotowi w przypadku, gdy oferent ustalony w przetargu jako najemca lokalu odstąpi od zawarcia umowy najmu bądź zawarcie umowy najmu nie będzie możliwe z przyczyn leżących po stronie oferenta.Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygra zalicza się na poczet przyszłego czynszu.Wadium wniesione przez pozostałych uczestników przetargu podlega zwrotowi.Zawarcie umowy najmu nastąpi nie później niż w ciągu 40 dni, licząc od daty zakończenia [link dostępny w aplikacji]RMACJE DODATKOWE:Urząd Miasta Opola Wydział Lokalowy,ul. płk. Witolda Pileckiego 1 (budynek CUP) - hol (stanowisko nr 37), tel. 77/54-11-326, 77/54-11-338w poniedziałek, wtorek, środę w godz. 730– 1530, czwartek w godz. 730– 1700, piątek w godz. 730– [link dostępny w aplikacji]rmacje o przetargach publikowane są na stronie internetowej Urzędu Miasta Opolapod adresem:[link dostępny w aplikacji] MIASTA OPOLAzastrzega sobie prawo odwołania przetargu w częścilub w całości.ZałącznikiSzukaj w kolumnieLpNazwaOpisTypRozmiarDatadataUdostdataModcreatingmodifierOpcjeLpNazwaOpisTypRozmiarDatadataUdostdataModcreatingmodifierOpcjeMetadaneInformacjeIlość odwiedzin:68Podmiot udostępniający:Urząd Miasta OpolaNazwa:I Przetarg ustny nieograniczony na ustalenie stawki czynszu za 1 m2 lokali użytkowych - Przemyslowa 12/A oraz Staroiejska 14/1ATyp:BrakOsoba, która wytworzyła informację:Elżbieta Nestorak DaukszaOsoba, która udostępnia informację:Elżbieta Nestorak DaukszaData wytworzenia informacji:10.06.2026 11:35:08Data udostępnienia informacji:10.06.2026 12:14:11Data ostatniej aktualizacji:10.06.2026 12:16:20Rejestr zmian
Części zamówienia (2)
Część 1: Lokal użytkowy ul. Przemysłowa 12/A
Lokal usługowy 107,21 m2 (parter i piwnica). Ogrzewanie węglowe. Wykluczone: banki, hazard, dyskonty.
Część 2: Lokal użytkowy ul. Staromiejska 14/1A
Lokal usługowy 39,33 m2 (sala sprzedaży i magazyn). Klimatyzacja. Wykluczone: banki, hazard, dyskonty.
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.