Sprzedaż 4 działek budowlanych w Lidzbarku Warmińskim (ul. Letnia)
Zamawiający: Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, Lidzbark Warmiński (województwo warmińsko-mazurskie)
Budżet gminy Lidzbark Warmiński 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- dostawy
- Miejsce realizacji
- Lidzbark Warmiński, ul. Letnia
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż 4 niezabudowanych działek budowlanych przy ul. Letniej. Działki przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną (MN). Cena wywoławcza: 101 000 - 121 600 zł + VAT. Przetarg: 28.07.2026 o 9:00. Wadium: 10-13 tys. zł. Na działkach służebność przesyłu Energa.
Treść ogłoszenia
BURMISTRZ LIDZBARKA WARMIŃSKIEGOOGŁASZAPIERWSZY PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWYCH POŁOŻONYCH NA TERENIE MIASTA LIDZBARK WARMIŃSKI1. ul. Letnia, działka nr 51/6w obrębie3o pow.1057 m2,KW nr OL1L/00014846/3.Cena wywoławcza nieruchomości – 106.000,00 zł(słownie: sto sześć tysięcy złotych 00/100).Wadium: 11.000,00 zł(słownie: jedenaście tysięcy złotych).Działka jest niezabudowana, nieogrodzona i niezagospodarowana, porośnięta trawą, krzewami i drzewami (wzdłuż wschodniej i północnej granicy działki). Na działce znajdują się niewielkie nasypy gruzu oraz posadowiony jest słup energetyczny.Kształt działki jest dość regularny, teren nachylony – obniżający się w kierunku północnym (różnica w poziomie terenu sięgająca do ok. 2,7m). Wzdłuż północnej granicy działki przebiega rów, teren jest podmokły. Przez działkę przebiega napowietrzna linia energetyczna średniego napięcia i linia kablowa niskiego napięcia. Na przedmiotowej działce oś napowietrznej linii energetycznej SN wyznacza strefę ochronną z zakazem lokalizacji zabudowy mieszkaniowej, która wynosi ok. 7,0 m po obu stronach linii SN.Przedmiotowa działka posiada dostęp do sieci wodno – kanalizacyjnej biegnącej w przyległej drodze wewnętrznej – dz. nr 3-51/7. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi ul. Letniej – działka nr 3-51/7.2.ul. Letnia, działka nr 51/13w obrębie3o pow.1215 m2,KW nr OL1L/00014846/3.Cena wywoławcza nieruchomości – 121.600,00 zł(słownie: sto dwadzieścia jeden tysięcy sześćset złotych 00/100).Wadium: 13.000,00 zł(słownie: trzynaście tysięcy złotych).Działka jest niezabudowana, nieogrodzona i niezagospodarowana, porośnięta miejscowo trawą. Na działce znajdują się nasypy gruzu oraz posadowiony jest słup energetyczny średniego napięcia oraz słup energetyczny niskiego napięcia. Ponadto na działce znajdują się nasypy kamieni i innych materiałów budowlanych wykorzystywanych na potrzeby własne Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński.Kształt działki jest dość regularny, teren płaski. Przez działkę przebiega napowietrzna linia energetyczna średniego napięcia i napowietrzna linia energetyczna niskiego napięcia oraz dwie nieczynne sieci wodociągowe. Na przedmiotowej działce oś napowietrznej linii energetycznej SN wyznacza strefę ochronną z zakazem lokalizacji zabudowy mieszkaniowej, która wynosi ok. 7,0 m po obu stronach linii SN. Przedmiotowa działka posiada dostęp do sieci wodno – kanalizacyjnej biegnącej w przyległej drodze wewnętrznej – dz. nr 3-51/7. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi ul. Letniej – działka nr 3-51/7.3.ul. Letnia, działka nr 51/14w obrębie3o pow.975 m2,KW nr OL1L/00014846/3.Cena wywoławcza nieruchomości – 101.000,00 zł(słownie: sto jeden tysięcy złotych 00/100).Wadium: 10.000,00 zł(słownie: dziesięć tysięcy złotych).Działka jest niezabudowana, nieogrodzona i niezagospodarowana, porośnięta trawą. Na działce posadowiony jest słup energetyczny. Ponadto na działce znajdują się nasypy kamieni, gruzu i innych materiałów budowlanych wykorzystywanych na potrzeby własne Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński.Kształt działki jest dość regularny, teren lekko nachylony – obniżający się w kierunku północy.Przez działkę przebiega napowietrzna linia energetyczna średniego napięcia i linia kablowa niskiego napięcia oraz dwie nieczynne sieci wodociągowe. Na przedmiotowej działce oś napowietrznej linii energetycznej SN wyznacza strefę ochronną z zakazem lokalizacji zabudowy mieszkaniowej, która wynosi ok. 7,0 m po obu stronach linii SN. Przedmiotowa działka posiada dostęp do sieci wodno – kanalizacyjnej biegnącej w przyległej drodze wewnętrznej – dz. nr 3-51/7. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi ul. Letniej – działka nr 3-51/7.4.ul. Letnia, działka nr 51/15w obrębie3o pow.1166 m2,KW nr OL1L/00014846/3.Cena wywoławcza nieruchomości – 121.000,00 zł(słownie: sto dwadzieścia jeden tysięcy złotych 00/100).Wadium: 12.000,00 zł(słownie: dwanaście tysięcy złotych).Działka jest niezabudowana, nieogrodzona i niezagospodarowana, porośnięta trawą i miejscowo drzewami, fragmentarycznie utwardzona płytami betonowymi. Na działce znajdują się niewielkie nasypy kamieni, gruzu, desek i innych materiałów budowlanych wykorzystywanych na potrzeby własne Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński.Kształt działki jest dość regularny, teren lekko nachylony – obniżający się w kierunku północy.Przez działkę przebiega napowietrzna linia energetyczna średniego napięcia i linia kablowa niskiego napięcia oraz nieczynna sieć wodociągowa. Na przedmiotowej działce oś napowietrznej linii energetycznej SN wyznacza strefę ochronną z zakazem lokalizacji zabudowy mieszkaniowej, która wynosi ok. 7,0 m po obu stronach linii SN. Przedmiotowa działka posiada dostęp do sieci wodno – kanalizacyjnej biegnącej w przyległej drodze wewnętrznej – dz. nr 3-51/7. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi ul. Letniej – działka nr 3-51/7.Na każdej z działek ustanowiona jest służebność przesyłu na rzecz ENERGA – Operator S.A.Działki przeznaczone są do sprzedaży na własność w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.Do wylicytowanej ceny doliczony zostanie podatek VAT w wysokości 23%.Nieruchomości nie są obciążone ciężarami i hipotekami, nie toczy się wobec nich postępowanie administracyjne dotyczące prawidłowości ich nabycia przez gminę.Działki w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Miasta oznaczone są symbolem (jednostka planistyczna „C”):MN.03–Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu:1) zabudowę należy realizować w liczbie nie większej niż jeden budynek mieszkalny jednolokalowy na działce budowalnej;2) dopuszcza się lokalizacje budynków gospodarczych lub garażowych na działce budowlanej;3) minimalna powierzchnia nowo wydzielanej działki budowlanej: 450 m2;4) nieprzekraczalna linia zabudowy – zgodnie z oznaczeniami na rysunku planu;5) maksymalna wysokość zabudowy: dla budynków mieszkalnych – 9,0 m , jednak nie więcej niż dwie kondygnacje nadziemne w tym poddasze użytkowe, dla pozostałych obiektów budowlanych nie więcej niż 6,0 m;6) geometria dachów: dachy dwuspadowe lub wielospadowe o symetrycznym nachyleniu połaci głównych zawartym w przedziale od 300do 450, kryte dachówką ceramiczną lub materiałem o zbliżonych walorach estetycznych;7) kolorystyka dachów: odcienie czerwieni i szarości;8) maksymalna wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki budowlanej: 0,30;9) minimalna i maksymalna intensywność zabudowy: 0,1 do 0,6;10) obowiązuje zachowanie nie mniej niż 60% powierzchni działki budowlanej jako biologicznie czynnej;11) miejsca postojowe należy realizować w granicach własnych działki, w liczbie nie mniejszej niż: 1 miejsce na każdy lokal mieszkalny;12) ustala się dopuszczalny poziom hałasu w środowisku jak dla terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną zgodnie z przepisami odrębnymi;13) w granicach terenów elementarnych zlokalizowana jest napowietrzna linia średniego napięcia wraz z wyznaczonym na rysunku planu pasem ochrony funkcyjnej w odniesieniu do której obowiązują zasady określone w § 16 pkt 8 Uchwały NR LXIII/462/2022 Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim z dnia 30 listopada 2022 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów Miasta Lidzbark Warmiński (14 terenów);14) w granicach terenu elementarnego MN.04 zlokalizowany jest gazociąg niskiego ciśnienia wraz z wyznaczoną na rysunku planu strefą kontrolowaną w odniesieniu do której obowiązują zasady określone w § 16 pkt 9 Uchwały NR LXIII/462/2022 Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim z dnia 30 listopada 2022 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów Miasta Lidzbark Warmiński (14 terenów).PRZETARG ODBĘDZIE SIĘ W DNIU28 LIPCA 2026r.O GODZ. 900W SALI KONFERENCYJNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO W LIDZBARKU WARMIŃSKIM PRZY UL. A. ŚWIĘTOCHOWSKIEGO 14W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, jeżeli w terminie do dnia22 lipca 2026 roku wpłacą wadiumna kontoUrzędu Miasta–Bank Handlowy w Warszawie S.A. Nr 35 1030 1508 0000 0008 2360 5002.Za dzień wniesienia wadium uważa się dzień wpływu na w/w rachunek.Przed otwarciem przetargu należy okazać komisji przetargowej: dowód wpłaty wadium, dokument tożsamości – w przypadku osoby fizycznej, aktualny wypis z właściwego rejestru, stosowne pełnomocnictwa oraz dokumenty tożsamości osób reprezentujących podmiot – w przypadku osób prawnych.Jeżeli uczestnik przetargu jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa sporządzonego w formie dokumentu z podpisem urzędowo poświadczonym, upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.W przypadku zamiaru nabycia nieruchomości w ramach wspólności ustawowej małżeńskiej, wadium winno być wpłacone w imieniu obojga małżonków. Do przetargu winni przystąpić oboje małżonkowie chyba, że zostanie przedłożona pisemna zgoda wyrażona przez nieobecnego współmałżonka do uczestnictwa w przetargu w jego imieniu oraz składania oświadczeń zmierzających do odpłatnego nabycia nieruchomości.Pisemna zgoda współmałżonka winna być udzielona w formie pełnomocnictwa z notarialnym poświadczeniem podpisu.W przetargu mogą uczestniczyć cudzoziemcy, którzy spełniają wymogi określone w ustawie z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (t.j. Dz. U. z 2017r., poz. 2278).Nabywcy zobowiążą się, w razie potrzeby, do przełożenia urządzeń naziemnych i podziemnych znajdujących się na tej działce na własny koszt oraz do ich udostępnienia w celu wykonania remontów i konserwacji bez roszczeń odszkodowawczych.Nabywca nieruchomości ustalony w przetargu, zobowiązany jest do przeprowadzenia własnym staraniem oraz na własny koszt prac porządkowych na nieruchomości, jeśli prace takie będą konieczne.Koszty związane z nabyciem nieruchomości, ewentualną wycinką drzew i krzewów oraz wznowieniem granic ponosi nabywca.Wadium ulega przepadkowi w razie uchylania się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy notarialnej.Burmistrz zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z uzasadnionej przyczyny.Niniejsze ogłoszenie zamieszcza się na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Lidzbarku Warmińskim, na stronach internetowych Urzędu Miejskiego:[link dostępny w aplikacji] [link dostępny w aplikacji] oraz na stronie: [link dostępny w aplikacji] informacji udziela Referat Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim ul. A. Świętochowskiego 14, pok. 102, tel. 89 767 85 13.Lidzbark Warmiński, dnia 08 czerwca 2026 roku.
Części zamówienia (4)
Część 1: Działka nr 51/6, ul. Letnia, pow. 1057 m2
Sprzedaż działki budowlanej niezabudowanej, porośniętej trawą i drzewami, z nasypami gruzu i słupem energetycznym. Dostęp do mediów i drogi.
Część 2: Działka nr 51/13, ul. Letnia, pow. 1215 m2
Sprzedaż działki budowlanej płaskiej, z nasypami gruzu/kamieni i słupami energetycznymi. Dostęp do mediów i drogi.
Część 3: Działka nr 51/14, ul. Letnia, pow. 975 m2
Sprzedaż działki budowlanej lekko nachylonej, z nasypami gruzu/kamieni i słupem energetycznym. Dostęp do mediów i drogi.
Część 4: Działka nr 51/15, ul. Letnia, pow. 1166 m2
Sprzedaż działki budowlanej lekko nachylonej, fragmentarycznie utwardzonej, z nasypami i słupami energetycznymi. Dostęp do mediów i drogi.
Dokumenty (2)
- Baza noclegowapdf
- Hotele, Hostele, Pensjonatypdf
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.