Sprzedaż ciągnika rolniczego New Holland T5060
Zamawiający: GMINA WRÓBLEW, Wróblew (województwo łódzkie)
Budżet gminy Wróblew 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.
Termin składania ofert w tym ogłoszeniu już minął. Strona pozostaje dostępna jako archiwum.
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- dostawy
- Miejsce realizacji
- Wróblew 15, 98-285 Wróblew
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Przetarg nieograniczony na sprzedaż jednego ciągnika New Holland T5060 (2014 r.). Cena wywoławcza 89 893,00 zł brutto. Wymagane wadium 8 989,00 zł. Oferta do 03.07.2026 do godz. 9:00. Wygrywa najwyższa cena.
Kluczowe wymagania
- Wadium: 8 989,00 zł (do 29.06.2026)
- Oferta zawiera cenę brutto
- Oświadczenie o zapoznaniu się ze stanem technicznym
- Akceptacja wzoru umowy
Treść ogłoszenia
OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY CIĄGNIKA ROLNICZEGO MARKI NEW HOLLAND
Wójt Gminy Wróblew
działając w imieniu
Gminy Wróblew
informuje o ogłoszeniu czwartego pisemnego przetargu publicznego, zwanego dalej „przetargiem” na sprzedaż ciągnika rolniczego, marki New Holland.
1. Nazwa i siedziba sprzedającego:
Urząd Gminy Wróblew
Wróblew 15
98-285 Wróblew
tel. (43) 828 66 00
strona internetowa: [link dostępny w aplikacji]
e-mail: [adres e-mail dostępny w aplikacji]
2. Przedmiot przetargu:
• rodzaj mienia – ciągnik rolniczy
• marka – New Holland
• model – T5060 6.8t
• wersja – 1D/E/F 501/205 08
• rok produkcji – 2014
• VIN: ZEJH07146
• Nr rejestracyjny: ESI C11H
• czas pracy silnika – 9418 mtg
• dopuszczalna masa całkowita – 6800 kg
• rozstaw osi – 2314 mm
• jednostka napędowa – z zapłonem samoczynnym
• pojemność / moc silnika – 4485 ccm / 78kW (106KM)
• liczba cylindrów – 4 rzędowy
• rodzaj skrzyni biegów - automatyczna
• ilość – 1szt.
Pełny opis przedmiotu sprzedaży tj. Opinia Nr: 99/07/2025/B z dn. 10.07.2025 r.
3. Warunki przystąpienia do przetargu:
a)
Wniesienie wadium w wysokości 8 989,00 zł (słownie: osiem tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt dziewięć złotych 00/100)
do dnia 29 czerwca 2026 r. włącznie;
b) Wadium wnosi się wyłącznie w PLN, numer konta Gminy Wróblew 78 9267 0006 0040 1461 2000 0010;
c) Wadium złożone przez oferentów, których oferty nie zostaną wybrane lub zostaną odrzucone zwraca się w terminie 7 dni od dnia dokonania wyboru lub odrzucenia oferty;
d) Wadium złożone przez nabywcę ciągnika zalicza się na poczet ceny;
e) Wadium nie podlega zwrotowi w przypadku, gdy oferent, który wygrał przetarg, uchyli się od zawarcia umowy sprzedaży.
4. Cena wywoławcza:
Cenę wywoławczą ustalono na kwotę brutto
89 893,00 zł
(słownie: osiemdziesiąt dziewięć tysięcy osiemset dziewięćdziesiąt trzy złote 00/100).
5. Miejsce, termin, sposób złożenia i otwarcia oferty:
Oferta wraz z wymaganymi dokumentami powinna być złożona w zamkniętej kopercie i zaadresowana: Urząd Gminy Wróblew, Wróblew 15, 98-285 Wróblew z dopiskiem
„Zakup ciągnika rolniczego, marki New Holland”
.
Oferty pisemne należy składać w dni robocze w godz. 7.30 – 15.30, nie później jednak niż do dnia 03 lipca 2026 r. do godz. 9.00 w sekretariacie Urzędu lub przesłać pocztą na adres Urzędu (o zakwalifikowaniu oferty w przetargu decyduje data wpływu do Urzędu).
Otwarcie ofert przez komisję przetargową nastąpi w dniu
03 lipca 2026 r. o godz. 9.30
w Urzędzie Gminy Wróblew, Wróblew 15, sala konferencyjna – pokój nr 17.
Oferty złożone po tej dacie nie będą rozpatrywane. W przypadku złożenia kilku ofert o jednakowej najwyższej cenie, komisja przetargowa postanawia o kontynuowaniu przetargu w formie aukcji między tymi ofertami. Komisja zawiadomi oferentów o dodatkowym terminie i miejscu przeprowadzenia aukcji zgodnie z zapisami Regulaminu stanowiącego załącznik do ogłoszenia.
6. Wymagania, jakim powinna odpowiadać oferta w prowadzonym przetargu:
Oferta pisemna złożona w toku przetargu powinna zawierać:
a) Imię, nazwisko, adres lub nazwę (firmy) i siedzibę oferenta;
b) Ofertowaną cenę brutto;
c) Oświadczenie oferenta, że zapoznał się ze stanem technicznym przedmiotu przetargu;
d) Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji wzoru umowy kupna/sprzedaży.
Wzór formularza ofertowego oraz wzór umowy w załączeniu.
7. Odrzucenie oferty nastąpi, jeżeli:
a) Została złożona po wyznaczonym terminie lub w niewłaściwym miejscu;
b) Nie zawiera danych i/lub dokumentów, o których mowa w treści ogłoszenia lub są one niekompletne, nieczytelne lub budzą inne wątpliwości, zaś złożenie wyjaśnień mogłoby prowadzić do uznania jej za nową ofertę;
c) Nie zostało wniesione wadium.
Komisja informuje o odrzuceniu oferty i zwraca wpłacone wadium.
8. Oglądanie przedmiotu sprzedaży:
Ciągnik będący przedmiotem przetargu można obejrzeć po uprzednim telefonicznym skontaktowaniu się z Panem Sławomirem Zarembą tel. 607 688 204.
9. Urząd Gminy Wróblew zastrzega sobie prawo do zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek oferty, bez podania przyczyn.
10. Inne informacje:
a) Komisja przetargowa wybierze oferenta, który zaoferuje najwyższą cenę za ciągnik;
b) Zawarcie umowy sprzedaży nastąpi po wyborze przez komisję przetargową najkorzystniejszej oferty;
c) Wydanie przedmiotu sprzedaży nastąpi niezwłocznie po wpłaceniu przez kupującego ceny nabycia i podpisaniu umowy.
Złożenie jednej ważnej oferty wystarcza do przeprowadzenia przetargu.
Załączniki:
- załącznik Nr 1 –
oświadczenie
- załącznik Nr 2 –
oferta
- załącznik Nr 3 –
wzór umowy
- załącznik Nr 4 –
Regulamin przetargu na sprzedaż mienia ruchomego
-
Opinia nr: 99/07/2025/B
Tomasz Woźniak
Wójt Gminy Wróblew
Wróblew, dn. 16 czerwca 2026 r.
Części zamówienia (1)
Część 0: Ciągnik rolniczy New Holland T5060
Sprzedaż jednego ciągnika rolniczego New Holland T5060, rok produkcji 2014, przebieg 9418 mtg.
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.