4 / 2020. ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH W GMINIE BRZESKO W ROKU 2020.

Zamawiający: URZĄD MIEJSKI W BRZESKU, Brzesko (województwo małopolskie)

Budżet gminy Brzesko 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.

Data publikacji

Treść ogłoszenia

Przetargi,10.04.20204 / 2020. ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH W GMINIE BRZESKO W ROKU 2020.Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia Nr 2020S 092-220261 z dnia 12.05.2020r. w Dzienniku Urzędowym Unii [link dostępny w aplikacji]rmacja o udzieleniu zamówienia - przetarg Nr 4/2020.Ogłoszenie o udzieleniu zamównienia - przetarg Nr 4/[link dostępny w aplikacji]rmacja z otwarcia ofert - Przetarg Nr [link dostępny w aplikacji]rmacja o zamiarze zawarcia umowy – odbiór i zagospodarowanie odpadów [link dostępny w aplikacji]RMACJA O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWYUSŁUGI W TRYBIE Z WOLNEJ RĘKI – USŁUGIpowyżej kwot określonych w art. 11 ust. 8 upzp.Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Gminie Brzesko w roku 2020.I. NAZWA I ADRES ZAMAWIAJĄCEGO:Gmina Brzesko – Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brzeskuul. Głowackiego 51, 32-800 Brzesko, woj. małopolskie.NIP 869-10-002-648, REGON: 851661139 Teł. 14 6865172,Fax 14 6630545, e-mail: [adres e-mail dostępny w aplikacji] Adres strony internetowej: [link dostępny w aplikacji] PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I WIELKOŚCI ZAMÓWIENIACPV- 90.50.00.00-2Nazewnictwo wg CPV: Usługi związane z odpadami Przedmioty dodatkowe:CPV: 90.51.10.00-2Nazewnictwo wg CPV: Usługi wywozu odpadówCPV: 90.51.31.00-7Nazewnictwo wg CPV: Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowychCPV: 90.51.20.00-9Nazewnictwo wg CPV: Usługi transportu odpadówCPV :90.51.40.00-3Nazewnictwo wg CPV: Usługi recyclingu odpadówPrzedmiotem zamówienia jest:Realizacja usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie gminy Brzesko, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2019r, poz. 2010 z późn.zm.), zapisami Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego, przyjętego Uchwałą Nr XI/125/03 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 25 sierpnia 2003 roku w sprawie Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego na lata 2016 – 2022, zmienionej Uchwałą Nr XI/133/07 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 24 września 2007 roku, Uchwałą nr XXV/397/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 2 lipca 2012 roku oraz Uchwałą Nr XXXIV/509/17 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 27 Marca 2017 roku oraz Uchwałą Nr V/34/19 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 28 stycznia 2019 roku w sprawie zmiany Uchwały Nr XI/125/03 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 25 sierpnia 2003 roku w sprawie „Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego na lata 2016 – 2022” i przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Brzesko, przyjętego Uchwałą Nr XLIII/304/2017 Rady Miejskiej w Brzesku z dnia 25 października 2017 roku oraz przepisami Uchwały Nr XLIII/302/2017 Rady Miejskiej w Brzesku z dnia 25 października 2017 roku w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Brzesko.Odbiór odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Brzesku, znajdującego się w Brzesku, ul. Przemysłowa 11.III. SZACUNKOWA WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA:4 670.000,00 złIV.NAZWA I ADRES WYKONAWCY Z KTÓRYM ZOSTANIE ZAWARTA UMOWA:Nazwa i adres:Brzeskie Zakłady Komunalne Spółka z o.o. w Brzesku, ul. Słowackiego 1,NIP 869-000- 31-89, REGON 85003597, 32-800 Brzesko, woj. małopolskie.V. PODSTAWA PRAWNA I UZASADNIENIE WYBORU TRYBU UDZIELENIA ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ REKI:Podstawa prawna:art. 67 ust. 1 pkt 12 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2019 r, poz. 1843 z późn. zm.)oraz art. 6d ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2019r., poz. 2010 z późn. zm.).Uzasadnienie:Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki osobie prawnej, jeżeli zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 3 ust. l pkt 1 – 3a ustawy Pzp i spełnione są łącznie następujące warunki:a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej: warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób,b) ponad 90%działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a,c) w kontrolowanej osoby prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.Ponadto, zgodnie z przepisami znowelizowanej ustawy Prawo zamówień publicznych zmieniono treść ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2018 r., poz. 1454 z późn. zm.) w zakresie art. 6d ust. 1, na mocy którego dopuszczono obok trybu przetargowego możliwość udzielenia zamówienia publicznego na wykonywanie usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych w innym trybie – w tym, w trybie z wolnej ręki.W przedmiotowym zamówieniu wszystkie warunki określone w art. 67 ust. I pkt 12 ustawy Pzp zostały spełnione przez Brzeskie Zakłady Komunalne Spółkę z o.o.VI. Termin realizacji i czas trwania umowy: od01.05.2020r. – 31.12.2020r.VII.Ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy nie zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych oraz nie zostało opublikowane w Urzędzie Publikacji Unii Europejskiej.VIII.Na mini Portalu prowadzonym przez UZP wyedytowany zostanie formularz postępowania.IX .Niniejsza informacja posiada odpowiedni odnośnik w BIP._________________________________________________________________________Informacja – wolna ręka – usługiCPV- 90.50.00.00-2 – usługi związane z odpadamiZP.271.2.4.2020.ZM z dnia 9 kwietnia 2020 rokuPobierz jako PDFPowiadomieniai komunikaty#Invest inour commune BrzeskoSystemInformacji PrzestrzennejEKOinterwencjaInwestycjeGminneSystemostrzeganiaJakośćpowietrzaRodzina3+DeklaracjaCEEBE-sesjaTransmisjeGminnyBudżetBiuletynInformacji PublicznejWażne ogłoszeniaOgłoszeniaz Urzędu MiejskiegoOgłoszeniaNieruchomościOgłoszeniaPrzetargiSocial MediaEko KalendarzNa skrótyDla Klienta - onlineTransmisje Sesji RMKarty/drukiSkrzynka podawczaCyfrowa MałopolskaDla PrzedsiębiorcyPoradnikCentralna Ewidencja FirmUlgiDla TurystyPrzewodnik audioZwiedzanieNiezbędnikDla InwestoraOferta inwestycyjnaInwestycjeStrategia rozwoju

Dokumenty (6)

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

4 / 2020. ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH W GMINIE BRZESKO W ROKU 2020. — zamówienie publiczne — Zamówienia publiczne