Sprzedaż dwóch działek budowlanych w Lidzbarku Warmińskim (ul. K. Kurpińskiego)

Zamawiający: Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, Lidzbark Warmiński (województwo warmińsko-mazurskie)

Budżet gminy Lidzbark Warmiński 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.

Data publikacji
Rodzaj zamówienia
dostawy
Miejsce realizacji
Lidzbark Warmiński, ul. Karola Kurpińskiego
Status
ogłoszone

Podsumowanie

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż dwóch niezabudowanych działek budowlanych przy ul. Karola Kurpińskiego. Działki przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniowo-usługową (F3MNU). Cena wywoławcza: 173 tys. zł i 142 tys. zł + VAT. Przetarg 23.07.2026 o 9:00. Wymagane wadium. Działki nieuzbrojone, ale Gmina planuje podłączenie do mediów do końca 2026 r.

Treść ogłoszenia

BURMISTRZ LIDZBARKA WARMIŃSKIEGOOGŁASZAPIERWSZY PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWYCH POŁOŻONYCH NA TERENIE MIASTA LIDZBARK WARMIŃSKIul.Karola Kurpińskiego, działka oznaczona w obrębie9numerem217/5o pow.1765m2,KW nr OL1L/00014969/1.Cena wywoławcza nieruchomości –173.000,00 zł(słownie: sto siedemdziesiąt trzy tysiące złotych 00/100).Wadium: 18.000,00 zł(słownie: osiemnaście tysięcy złotych 00/100).Teren jest niezabudowany, niezagospodarowany i nieogrodzony. Grunt w całości porośnięty jest roślinnością trawiastą. Kształt działki jest regularny, ukształtowanie poziome o lekkim nachyleniu w kierunku zachodnim (różnica w poziomie terenu sięgająca do ok. 1 m). Działka jest nieuzbrojona. Odległość od sieci elektroenergetycznej, wodociągowej i gazowej wynosi około 110 m, a od kanalizacji sanitarnej około 100m. Działka posiada dostęp do drogi publicznej ul. K. Kurpińskiego (dz. 9-145/2) przez działkę gminną nr 9-217/13. Wskazane drogi  prowadzące do nieruchomości nie są przejezdne – porośnięte są samosiewem drzew.2.ul.Karola Kurpińskiego, działka oznaczona w obrębie9numerem217/17o pow.1338 m2,KW nr OL1L/00014969/1.Cena wywoławcza nieruchomości – 142.000,00 zł(słownie: sto czterdzieści dwa tysiące złotych 00/100).Wadium: 15.000,00 zł(słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100).Teren jest niezabudowany, niezagospodarowany i nieogrodzony. Grunt w całości porośnięty jest roślinnością trawiastą. Kształt działki jest regularny, ukształtowanie poziome o lekkim nachyleniu w kierunku południowym (różnica w poziomie terenu sięgająca do ok. 2 m). Działka jest nieuzbrojona. Odległość od sieci elektroenergetycznej, wodociągowej i gazowej wynosi 100m, a od kanalizacji sanitarnej 80m. Działka posiada dostęp do drogi publicznej ul. K. Kurpińskiego (dz. 9-145/2) przez działkę gminną nr 9-217/13. Wskazane drogi  prowadzące do nieruchomości nie są przejezdne – porośnięte są  samosiewem drzew.Gmina Miejska Lidzbark Warmiński planuje uzbroić działki w sieć wodociągową i kanalizacyjną do końca 2026r.W związku z faktem, że sprzedawane działki nie są uzbrojone zgodnie z art. 145  ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U z 2026r., poz. 399) Burmistrz może, w drodze decyzji, ustalić opłatę adiacencką po stworzeniu warunków do podłączenia nieruchomości do poszczególnych urządzeń infrastruktury technicznej albo po stworzeniu warunków do korzystania z wybudowanej drogi.Nieruchomości nie są obciążone ciężarami i hipotekami, nie toczy się wobec nich postępowanie administracyjne dotyczące prawidłowości ich nabycia przez gminę.Do wylicytowanej ceny doliczony zostanie podatek VAT w wysokości 23%.Działki przeznaczone są do sprzedaży na własność w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działki oznaczone są symbolem:F3MNU –Teren zabudowy mieszkalno – usługowej o wysokości do 3-ch kondygnacji łącznie z poddaszem użytkowym. Dachy wysokie o kącie nachylenia połaci dachowych 40º(±5º), krytych dachówką ceramiczną bądź materiałem zbliżonym do niej wyglądem i kolorem. Główny układ kalenic równoległy do pokazanej na rysunku planu linii zabudowy dla danej działki budowlanej. Dopuszcza się lokalizację budynku gospodarczego lub garażu dla celów utrzymania działki i parkowania samochodów. Łączna powierzchnia zabudowy nie może być większa niż 20% ogólnej powierzchni działki a powierzchnia biologicznie czynna nie mniejsza jak 60% powierzchni działki.PRZETARG ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 23 LIPCA 2026r. O GODZ. 900W SALI KONFERENCYJNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO W LIDZBARKU WARMIŃSKIM PRZY UL. A. ŚWIĘTOCHOWSKIEGO 14W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, jeżeli w terminie do dnia17 lipca 2026 roku wpłacą wadiumna kontoUrzędu Miasta–Bank Handlowy w Warszawie S.A. Nr 35 1030 1508 0000 0008 2360 5002.Za dzień wniesienia wadium uważa się dzień wpływu na w/w rachunek.Przed otwarciem przetargu należy okazać komisji przetargowej: dowód wpłaty wadium, dokument tożsamości – w przypadku osoby fizycznej, aktualny wypis z właściwego rejestru, stosowne pełnomocnictwa oraz dokumenty tożsamości osób reprezentujących podmiot – w przypadku osób prawnych.Jeżeli uczestnik przetargu jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa sporządzonego w formie dokumentu z podpisem urzędowo poświadczonym, upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.W przypadku zamiaru nabycia nieruchomości w ramach wspólności ustawowej małżeńskiej, wadium winno być wpłacone w imieniu obojga małżonków. Do przetargu winni przystąpić oboje małżonkowie chyba, że zostanie przedłożona pisemna zgoda wyrażona przez nieobecnego współmałżonka do uczestnictwa w przetargu w jego imieniu oraz składania oświadczeń zmierzających do odpłatnego nabycia nieruchomości.Pisemna zgoda współmałżonka winna być udzielona w formie pełnomocnictwa z notarialnym poświadczeniem podpisu.Nabywcy zobowiążą się, w razie potrzeby, do przełożenia urządzeń naziemnych i podziemnych znajdujących się na tej działce na własny koszt oraz do ich udostępnienia w celu wykonania remontów i konserwacji bez roszczeń odszkodowawczych.Koszty związane z nabyciem nieruchomości, ewentualną wycinką drzew i krzewów oraz wznowieniem granic ponosi nabywca.Nabywca nieruchomości ustalony w przetargu, zobowiązany jest do przeprowadzenia własnym staraniem oraz na własny koszt prac porządkowych na nieruchomości, jeśli prace takie będą konieczne.Wadium ulega przepadkowi w razie uchylania się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy notarialnej.Burmistrz zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z uzasadnionej przyczyny.Niniejsze ogłoszenie zamieszcza się na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Lidzbarku Warmińskim, na stronach internetowych Urzędu Miejskiego:[link dostępny w aplikacji] [link dostępny w aplikacji] oraz na stronie: [link dostępny w aplikacji] informacji udziela Referat Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim ul. A. Świętochowskiego 14, pok. 102, tel. 89 767 85 13.Lidzbark Warmiński, dnia 17 czerwca 2026 roku.

Części zamówienia (1)

  1. Część 0: Sprzedaż nieruchomości gruntowych (2 działki)

    Dwie działki budowlane w Lidzbarku Warmińskim, ul. K. Kurpińskiego, obręb 9, nr 217/5 i 217/17.

Dokumenty (2)

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Zobacz inne zamówienia publicznewarmińsko-mazurskie