Odbudowa drogi dojazdowej do pól (I etap) - Trębowiec

Zamawiający: Urząd Gminy Mirzec, Mirzec Stary (województwo świętokrzyskie)

Budżet gminy Mirzec 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.

Termin składania ofert w tym ogłoszeniu już minął. Strona pozostaje dostępna jako archiwum.

Termin składania ofert
Data publikacji
Rodzaj zamówienia
roboty_budowlane
Miejsce realizacji
działka nr 859/2, obręb geodezyjny 0015 Trębowiec, sołectwo Trębowiec, Gmina Mirzec
Status
ogłoszone

Podsumowanie

Małe zamówienie (poniżej 170 tys. zł) na odbudowę drogi dojazdowej w Trębowcu (Gmina Mirzec). Przedmiot to 400 mb drogi z kruszywa. Tryb: zapytanie ofertowe (rozpoznanie cenowe), kryterium: cena. Wymagane referencje min. 40 tys. zł i odpis z rejestru. Termin realizacji do 30.09.2026, oferta do 30.06.2026.

Treść ogłoszenia

Znak: IN.271.32.2026.SP             Mirzec, dnia 23.06.2026 r.ZAPYTANIE OFERTOWEo wartości netto poniżej 170 000 złotych (art. 2 ust. 1 pkt 1 uPzp)Gmina Mirzec zaprasza do składania ofert cenowych na realizacje zadania pn:„Odbudowa drogi dojazdowej do pól położonej na działce nr 859/2 w sołectwie Trębowiec od granicy z sołectwem Tychów Nowy w kierunku Mirzec-Czerwona (I etap)”I. Opis przedmiotu zamówienia:Przedmiotem zamówienia jest realizacja zdania inwestycyjnego pn. „Odbudowa drogi dojazdowej do pól położonej na działce nr 859/2 w sołectwie Trębowiec od granicy z sołectwem Tychów Nowy w kierunku Mirzec-Czerwona (I etap)” na odcinku o długości 400 mb w granicach pasa drogowego na działce ewid. nr 859/2 obręb geodezyjny 0015 Trębowiec, obejmujący:– roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa drogi w terenie równinnym – 0,4 km– usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) o grubości do 15 cm za pomocą spycharekna powierzchni 1 120,00 m2;– roboty ziemne wykonywane koparkami podsiębiernymi o pojemności łyżki 0.40 m3w gruncie kat. I-II z transportem urobku samochodami samowyładowczymi na odległość do 5 km – 332,00 m3;– mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, mechanicznie, grunt kategorii I-IV – 1200,00 m2;– wykonanie warstwy odsączającej z piasku w korycie lub na całej szerokości drogi, wykonanie i zagęszczenie mechaniczne o gr. warstwy 10 cm po zagęszczeniu – 1200,00 m2;– podbudowa z kruszywa naturalnego 0-63,5 mm grubości 15 cm (warstwa dolna) po zagęszczeniu – 1200,0 m2;– wykonanie nawierzchni z kruszywa 0-31,5 mm grubości 8 cm po zagęszczeniu – 1200,00 m2;– obustronne wykonanie poboczy z kruszywa łamanego 0-31,5 mm warstwa górna o gr. 8 cm po zagęszczeniu na łącznej powierzchni – 400,00 m2.Zakres robót zawiera załącznik nr 4 do zapytania ofertowego – Przedmiar robót.Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Świętokrzyskiego dla zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych.II. Opis sposobu przygotowania oferty:Oferta winna być  sporządzona na formularzu oferty stanowiący załącznik nr 1 w formie  pisemnej, w języku polskim, oraz powinna zawierać nazwę i adres Wykonawcy.Oferta powinna być:opatrzona pieczątką firmowąposiadać datę sporządzeniazawierać adres lub siedzibę Wykonawcy, numer telefonu, NIPposiadać wartość (cena) wykonania zamówienia.III. Warunki udziału w zapytaniu cenowym:Posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności –  Zamawiający uzna spełnienie tegoż warunku poprzez złożenie aktualnego odpisu/wydruku z właściwego rejestru wystawionego nie wcześniej niż 6 m-cy przed terminem składania ofert.Posiadanie poświadczenia lub referencji potwierdzających wykonywanie co najmniej jednej roboty o podobnym zakresie jak przedmiot zamówienia (prace związane z remontem, przebudową, budową drogi) na kwotę brutto min. 40 000,00 zł.IV. Do oferty Wykonawca zobowiązuje się ponadto do przedłożenia:Formularz ofertowy.Parafowany projekt umowy.Posiadane referencje dla co najmniej jednego zadania o zbliżonym zakresie robót.Kosztorys ofertowy sporządzony na podstawie przedmiarów robót.Oświadczenie o braku powiązań kapitałowych.Oświadczenie o prowadzonej działalności gospodarczej.Oświadczenie Wykonawcy na podstawie art.  7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.Odpisu z właściwego rejestru.V. Termin wykonania:Zamawiający wymaga aby cały przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie do –30.09.2026 r.VI. Miejsce wykonania robót– Gmina Mirzec – droga dojazdowa do gruntów rolnych – dz. nr ewid. gr. 859/2 obręb geodezyjny 0015 Trębowiec.VII. Termin i miejsce składania ofert/otwarcie ofert.Zamawiający prosi o przedłożenie oferty cenowej w terminie do dnia 30.06.2026 r. godzina 10:00 w Urzędzie Gminy w Mircu, Mirzec Stary 9, 27-220 Mirzec – sekretariat (pokój 220) – ofertę należy złożyć w trwale zamkniętym opakowaniu z opisem – Oferta na wykonanie zadania, pn.„Odbudowa drogi dojazdowej do pól położonej na działce nr 859/2 w sołectwie Trębowiec od granicy z sołectwem Tychów Nowy w kierunku Mirzec-Czerwona (I etap)”.VIII. Kontakt z Zamawiającym.Osobą ze strony Zamawiającego upoważnioną do kontaktowania się z wykonawcami jest: Ryszard Nowak – Kierownik Referatu Inwestycji UG Mirzec oraz Sławomir Płaneta – Z-ca Kierownika Referatu Inwestycji UG MirzecIX. Kryterium wyboru oferty : cena 100%Zamawiający dokona wyboru oferty najkorzystniejszej z najniższą ceną wykonania zadań.Niekompletne oferty bez podpisu, ceny, braku poświadczeń (referencji), oświadczeń (zał. nr 2,5 i 6), kosztorysu ofertowego – będą odrzucane.Oferty złożone po terminie nie będą brały udziału w postępowaniu.X. Tryb udzielania zamówienia:1.  Zapytanie cenowe traktujemy jako rozeznanie cenowe dla udzielenia zamówienia w oparciu  o art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. (Dz. U. z 2026 r. poz. 793).2.  Zamówienie udzielone będzie zgodnie zasadą konkurencyjności i nie podlega przepisom Prawo zamówień publicznych. Do prowadzonego postępowania nie przysługują wykonawcy środki ochrony prawnej (protest, odwołanie, skarga).3.  Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty zostanie zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego.4.  Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana zostanie powiadomiony pisemnie lub telefonicznie o wyborze jego oferty oraz o terminie podpisania umowy.5.  Do prowadzonego postępowania nie przysługują wykonawcy środki ochrony prawnej (protest, odwołanie, skarga)XI. Okres rękojmi i gwarancji:W przypadku wybrania przez Zamawiającego oferty jako najkorzystniejszej Wykonawca udzieli 36 miesięcy gwarancji i 60 miesięcy rękojmi za wady.Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia lub ograniczenia zakresu rzeczowego robót zapytania ofertowego na realizację zadania pn.:„Odbudowa drogi dojazdowej do pól położonej na działce nr 859/2 w sołectwie Trębowiec od granicy z sołectwem Tychów Nowy w kierunku Mirzec-Czerwona (I etap)”w przypadku posiadania niewystarczającej ilości środków finansowych dla realizacji zadania lub bez podania przyczyny.Załączniki do zapytania:Załącznik nr 1 – Formularz ofertowyZałącznik nr 2 – Oświadczenie o prowadzonej dzielności gospodarczejZałącznik nr 3 – Projekt umowyZałącznik nr 4 –  Przedmiar robótZałącznik nr 5 – Oświadczenie o braku powiązań kapitałowychZałącznik nr 6 – Oświadczenie Wykonawcy na podstawie art.  7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.Wójt Gminy Mirzec/-/ Mirosław SewerynZałącznik nr 1 – Formularz ofertowydoc, Dodano: 23/06/2026 o 13:17PobierzZałącznik nr 2 – Oświadczenie o prowadzonej działalności gospodarczejdocx, Dodano: 23/06/2026 o 13:17PobierzZałącznik nr 3 – Projekt umowydoc, Dodano: 23/06/2026 o 13:17PobierzZałącznik nr 4 – Przedmiar robótxls, Dodano: 23/06/2026 o 13:17PobierzZałącznik nr 5 – Oświadczenie o braku powiązańdocx, Dodano: 23/06/2026 o 13:17PobierzZałącznik nr 6 – Oświadczenie Wykonawcy na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 rdocx, Dodano: 23/06/2026 o 13:17Pobierz

Części zamówienia (1)

  1. Część 0: Odbudowa drogi dojazdowej do pól (I etap)

    Realizacja robót drogowych na odcinku 400 mb, obejmująca roboty ziemne, podbudowę i nawierzchnię z kruszywa.

Dokumenty (8)

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Zobacz inne zamówienia publiczneświętokrzyskie

Odbudowa drogi dojazdowej do pól (I etap) - Trębowiec — zamówienie publiczne — Zamówienia publiczne