Burmistrz Kolbuszowej ogłasza I publiczny przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości własności Gminy Kolbuszowa. Przedmiotem przetargu jest niezabudowana nieruchomość gruntowa położona w Kolbuszowej przy ulicy Tulipanowej, oznaczona nr ew. działki 48/266 o powierzchni 0,1056 ha, objęta KW TB1K/00002360/8

Zamawiający: Urząd Miejski w Kolbuszowej, Kolbuszowa (województwo podkarpackie)

Budżet gminy Kolbuszowa 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.

Data publikacji

Treść ogłoszenia

30

lip  2026

Burmistrz Kolbuszowej ogłasza I publiczny przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości własności Gminy Kolbuszowa. Przedmiotem przetargu jest niezabudowana nieruchomość gruntowa położona w Kolbuszowej przy ulicy Tulipanowej, oznaczona nr ew. działki 48/266 o powierzchni 0,1056 ha, objęta KW TB1K/00002360/8

Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Kolbuszowej ogłasza I publiczny przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości własności Gminy Kolbuszowa.

Przedmiotem przetargu jest:

Niezabudowana nieruchomość gruntowa położona

w Kolbuszowej przy ulicy Tulipanowej

, oznaczona

nr ew. działki 48/266

o powierzchni

0,1056

ha

, objęta KW TB1K/00002360/8.

Przedmiotowa nieruchomość zlokalizowana jest w peryferyjnej strefie miasta Kolbuszowa w obszarze mieszkaniowym. Teren działki jest lekko pochyły, w całości pokryty trawą. Kształt działki regularny, zbliżony do prostokąta.

Dojazd do nieruchomości odbywa się od wschodu projektowaną ul. Tulipanową. Nieruchomość nie posiada uzbrojenia w urządzenia infrastruktury technicznej.

Bezpośrednie otoczenie działki stanowią nieruchomości gruntowe niezabudowane oraz droga dojazdowa. W bliskim i dalszym sąsiedztwie zlokalizowane są obiekty handlowo-usługowe, kościół, zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz park miejski.

Zgodnie z zapisem w ewidencji gruntów i budynków działka nr 48/266 o powierzchni 0,1056 ha stanowi użytek pastwiska trwałe –

PsIV

. Przedmiotowy teren nie stanowi gruntu pokrytego śródlądowymi wodami stojącymi w rozumieniu art. 23 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2025 r. poz. 960 t.j.).

Dla działki nie został wyznaczony obszar rewitalizacji ani utworzona Specjalna Strefa Rewitalizacji w rozumieniu ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2024 r. poz. 278 t.j.).

Teren, na którym położona jest nieruchomość objęty jest ustaleniami Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego teren położony w rejonie ulic Obrońców Pokoju i św. Brata Alberta w Kolbuszowej - etap I, zatwierdzonego uchwałą Rady Miejskiej w Kolbuszowej Nr LII/490/22 z dnia 24 listopada 2022 r. Zgodnie z ustaleniami ww. planu przedmiotowa działka leży

w terenie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej

- oznaczenie na rysunku planu symbolem

27MN

. Dokładny opis przeznaczenia wg symbolu oznaczonego na planie można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej pok. nr 25 lub na stronie internetowej Gminy Kolbuszowa

[link dostępny w aplikacji]

.

Nieruchomość wolna jest od obciążeń i zobowiązań wobec osób trzecich - brak wpisów dotyczących przedmiotowej nieruchomości w księdze wieczystej.

Nabywca przejmuje nieruchomość w stanie istniejącym. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za wady ukryte nieruchomości.

Przed przystąpieniem do przetargu należy zapoznać się z dokumentacją dotyczącą nieruchomości oraz regulaminem przetargu. Przystąpienie do przetargu oznacza, że uczestnikowi przetargu znany jest stan prawny i faktyczny nieruchomości oraz, że przyjmuje warunki przetargu bez zastrzeżeń.

Cena

wywoławcza nieruchomości wynosi: 164 380,00 złotych (brutto, w tym podatek VAT 23%).

Wadium wynosi: 32 876,00 złotych.

Sprzedaż przedmiotowej nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23%.

Przetarg odbędzie się w dniu 2 września 2026 r. w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej przy ul. Obrońców Pokoju 21 w sali nr 1 o godz. 9:30.

Przetarg prowadzony będzie według zasad ustalonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2021 r. poz. 2213 t.j.).

Warunkiem przystąpienia do przetargu przez osoby fizyczne i prawne jest wpłacenie

wadium w pieniądzu

najpóźniej

do dnia 27 sierpnia 2026

r.

na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej w Banku Spółdzielczym w Kolbuszowej Nr 20 9180 0008 2001 0001 7792 0001.

Wpłata wadium winna zawierać oznaczenie numeru działki, której wpłata dotyczy

. Za datę wpłacenia wadium uważa się wpływ wymaganej kwoty na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

Uczestnik przetargu przed otwarciem przetargu zobowiązany jest do przedłożenia komisji przetargowej dowodu wniesienia wadium, dowodu tożsamości oraz pisemnego oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem przetargu i informacjami o nieruchomości będącej przedmiotem przetargu.

W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba prawna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny

wypis z Krajowego Rejestru Sądowego,

a osoba prowadząca działalność gospodarczą

zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.

Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału

pełnomocnictwa

upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.

W przypadku zamiaru nabycia nieruchomości w ramach wspólnoty ustawowej małżeńskiej, wadium powinno być wpłacone wspólnie przez oboje małżonków i do przetargu winni przystąpić wspólnie oboje małżonkowie chyba, że zostanie przedłożone przez jedno z nich stosowne pełnomocnictwo.

W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz. U. z 2017 r. poz. 2278 t.j.) do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.

Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje, co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej. O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu z tym, że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.

Zastrzega się prawo odstąpienia od przetargu i jego unieważnienia w uzasadnionych przypadkach i z tego tytułu nie przysługuje żadne roszczenie przeciwko sprzedającemu.

Wadium zwraca się w terminie do trzech dni po zakończeniu przetargu, z wyjątkiem wadium wpłaconego przez uczestnika, który przetarg wygrał z zaliczeniem na poczet ceny nabycia. Cena nabycia nieruchomości nie podlega rozłożeniu na raty.

Osobom, które nie wygrały przetargu, wadium zwraca się niezwłocznie po odwołaniu albo zamknięciu przetargu, jednak nie później niż przed upływem trzech dni od dnia odpowiednio: odwołania przetargu, zamknięcia przetargu, unieważnienia przetargu lub zakończenia przetargu wynikiem negatywnym.

Nabywca nieruchomości ponosi koszty zawarcia umowy notarialnej oraz opłat sądowych.

Szczegółowe informacje o przetargu i jego przedmiocie można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej, ul. Obrońców Pokoju 21, 36-100 Kolbuszowa, w pokoju nr 14 codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8

00

-15

00

oraz telefonicznie pod nr 17 22 71 333.

Organizator przetargu zawiadomi nabywcę nieruchomości o terminie zawarcia umowy notarialnej w terminie 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. W przypadku nie przystąpienia nabywcy do zawarcia umowy notarialnej, tj. niestawienia się w miejscu i terminie podanym w zawiadomieniu lub braku wpłaty ceny nieruchomości do dnia zawarcia umowy Burmistrz Kolbuszowej może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

Ogłoszenie o przetargu podano na stronach internetowych:

[link dostępny w aplikacji]

,

[link dostępny w aplikacji]

,

jak również wywieszono na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej przy ulicy Obrońców Pokoju 21, 36-100 Kolbuszowa, a także wyciąg z ogłoszenia ukazał się w prasie - [link dostępny w aplikacji].

Burmistrz Kolbuszowej

Grzegorz Romaniuk

Ogłoszenie o przetargu (1,82 MB)

Regulamin I przetargu ustnego nieograniczonego (922,18 kB)

Autor:

Agnieszka Dworak

Data wytworzenia informacji:

b/d

Opublikował:

Błażej Matejek

Administrator

e-mail: [adres e-mail dostępny w aplikacji]

Data publikacji:

2026-07-30

Wyświetl historię zmian

Data zmiany

Opublikował

Autor

Data wytw. informacji

2026-07-30 13:27

Błażej Matejek

Agnieszka Dworak

-

wersja do druku bieżącego artykułu

pobierz artykuł jako pdf

Dokumenty (2)

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Wróć do listy zamówień

Burmistrz Kolbuszowej ogłasza I publiczny przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości własności Gminy Kolbuszowa. Przedmiotem przetargu jest niezabudowana nieruchomość gruntowa położona w Kolbuszowej przy ulicy Tulipanowej, oznaczona nr ew. działki 48/266 o powierzchni 0,1056 ha, objęta KW TB1K/00002360/8 — zamówienie publiczne — Zamówienia publiczne