II ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej w Stradomii Wierzchniej
Zamawiający: CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH W SYCOWIE, Syców (województwo dolnośląskie)
Budżet gminy Syców 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.
Termin składania ofert w tym ogłoszeniu już minął. Strona pozostaje dostępna jako archiwum.
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Przetarg na sprzedaż działki nr 858/7 o powierzchni 0,0690 ha w miejscowości Stradomia Wierzchnia (gmina Syców). Nieruchomość niezabudowana, w sąsiedztwie Zalewu Stradomia, bez bezpośrednich mediów (sieć wod-kan w pobliżu). Przeznaczenie: zabudowa letniskowa, rekreacja, usługi turystyczne/sportowe. Cena wywoławcza: 69 000 zł netto + 23% VAT.
Kluczowe wymagania
- Wniesienie wadium w kwocie 7 000,00 zł do 28 lipca 2026 r.
- Przedłożenie potwierdzenia wniesienia wadium
- Dokument tożsamości lub aktualny odpis z rejestru (dla firm, max 2 miesiące)
- Zgoda współmałżonka (przy wspólności majątkowej)
- Pełnomocnictwo notarialne (jeśli dotyczy)
- Zgodność z ustawą o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (jeśli dotyczy)
Treść ogłoszenia
Burmistrz Miasta i Gminy SycówogłaszaII ustny przetarg nieograniczonyna sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej wStradomii Wierzchniej(gmina Syców).Przedmiot przetarguDziałka nr:858/7Powierzchnia:0,0690 haKsięga wieczysta:WR1E/00072281/2Obręb:Stradomia WierzchniaOpis nieruchomościNieruchomość położona jest w atrakcyjnej lokalizacji, w sąsiedztwieZalewu Stradomia. Działka jest niezabudowana, nieogrodzona i nieutwardzona, porośnięta dziką roślinnością.Bezpośrednio przy działce nie znajdują się media, natomiast w pobliżu przebiega sieć wodno-kanalizacyjna.Nieruchomość jest wolna od obciążeń i zobowiązań.Pierwszy przetarg odbył się 25 maja 2026 r.Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennegoDziałka przeznaczona jest pod:zabudowę mieszkaniową letniskową,rekreację indywidualną,usługi turystyki,usługi sportu i rekreacji.Przeznaczenie wynika z uchwały Nr XX/142/2025 Rady Miejskiej w Sycowie z dnia 25 września 2025 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów położonych w obrębach Syców, Stradomia Wierzchnia, Ślizów i Zawada.Cena wywoławcza69 000,00 zł nettoDo ceny uzyskanej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.Termin i miejsce przetargu4 sierpnia 2026 r. (wtorek), godz. 10:00Urząd Miasta i Gminy w Sycowieul. Mickiewicza 1pokój nr 57Wadium7 000,00 złTermin wpłaty wadium:do 28 lipca 2026 r.Wpłaty należy dokonać na rachunek:Bank Spółdzielczy Namysłów Filia Syców94 8890 0001 0936 2035 2009 0004Wadium zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia osobie, która wygra przetarg. Pozostałym uczestnikom zostanie zwrócone najpóźniej w ciągu 3 dni od dnia przetargu.Nabywca zobowiązany będzie do zapłaty wylicytowanej ceny wraz z należnym podatkiem VAT oraz kosztami notarialnymi, a następnie do zawarcia umowy sprzedaży w terminie wyznaczonym przez sprzedającego.W przypadku niestawienia się osoby wygrywającej przetarg do podpisania aktu notarialnego bez usprawiedliwienia, sprzedający odstąpi od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.Dokumenty wymagane przed przystąpieniem do przetarguUczestnicy przetargu zobowiązani są przedłożyć:potwierdzenie wniesienia wadium,dokument tożsamości lub aktualny odpis z właściwego rejestru (dla przedsiębiorców),dokumenty wymagane ustawą o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (jeżeli dotyczy),pisemną zgodę współmałżonka - w przypadku wspólności majątkowej i udziału jednego z małżonków,pełnomocnictwo notarialne - jeśli uczestnik działa przez peł[link dostępny w aplikacji]rmacje dodatkowePrzed przystąpieniem do przetargu zaleca się dokonanie oględzin nieruchomości w terenie.Minimalne postąpienie wynosi1% ceny wywoławczej(po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek złotych).Burmistrz Miasta i Gminy Syców zastrzega sobie prawo odwołania lub unieważnienia przetargu w przypadku zaistnienia uzasadnionych przyczyn.KontaktSzczegółowych informacji udziela:Urząd Miasta i Gminy w Sycowieul. Mickiewicza 1, pokoje38 i 38atel. 62 785 51 28tel. 62 606 69 86Syców, 30 czerwca 2026 r.
Części zamówienia (1)
Część 0: Sprzedaż działki nr 858/7 w Stradomii Wierzchniej
Sprzedaż niezabudowanej działki o powierzchni 0,0690 ha w miejscowości Stradomia Wierzchnia.
Dokumenty (4)
- Ogłoszenie działki StradomiapdfOgłoszenie działki Stradomia
- Mapa StradomiaimageMapa Stradomia
- Stradomia Wierz.dz 858 7imageStradomia Wierz.dz 858 7
- Stradomia Wierz.dz 858 dojazdimageStradomia Wierz.dz 858 dojazd
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.