Szkolenie: Stylizacja rzęs - Basic Lashes + Wet Look
Zamawiający: POWIATOWY URZĄD PRACY
Termin składania ofert w tym ogłoszeniu już minął. Strona pozostaje dostępna jako archiwum.
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Mława (lokalizacja wykonawcy)
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Organizacja szkolenia z zakresu stylizacji rzęs (metoda 1:1 oraz efekt Wet Look) dla jednej osoby bezrobotnej. Zakres obejmuje teorię, praktykę na modelce oraz zapewnienie pełnego zaplecza technicznego (łóżko, lampa, materiały jednorazowe, rzęsy, kleje) oraz cateringu. Realizacja w lipcu-sierpniu 2026 r.
Kluczowe wymagania
- Wpis do rejestru podmiotów zapewniających usługi rozwojowe (RPAP)
- Doświadczenie: przeszkolenie min. 20 osób w danym zakresie w ciągu ostatnich 3 lat
- Zapewnienie min. 2 instruktorów
- Zapewnienie zaplecza technicznego i materiałów do stylizacji
- Zapewnienie cateringu (min. 5 zł/dzień/osoba)
Treść ogłoszenia
Ogłoszenie o zamówieniu na usługi-Stylizacja rzęs - Basic Lashes + Wet Look
Ogłoszenie o zamówieniu na usługi społeczne- usługa szkoleniowa
Powiatowy Urząd Pracy w Mławie, wypełniając obowiązek wynikający z ustawy z dnia 20 marca 2025r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia (DZ.U z 2025r. poz. 620), Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 24 października 2025r. w sprawie sposobu i trybu realizacji przez starostę pomocy bezrobotnym i poszukującym pracy w nabywaniu wiedzy, umiejętności i kwalifikacji (Dz. U 2025 poz. 1499) oraz Regulaminu udzielania zamówień publicznych o wartości szacunkowej nieprzekraczającej kwoty 170 000 tysięcy złotych z dnia 05.01.2026r., zaprasza do składania ofert, których przedmiotem jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie:
„Stylizacja rzęs - Basic Lashes + Wet Look
”
- kurs
dla 1 osoby bezrobotnej zarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mławie.
Szkolenie będzie finansowane ze środków Funduszu Pracy
Planowany termin organizacji szkolenia: lipiec - sierpień 2026r.
Celem szkolenia jest kompleksowe, teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestnika szkolenia do samodzielnego, profesjonalnego i w pełni bezpiecznego świadczenia usług stylizacji rzęs metodą klasyczną 1:1 z techniką tworzenia wyrazistego „mokrego” efektu Wet Look.
Szkolenie ma na celu wykształcenie u kursanta umiejętności rygorystycznego przestrzegania zasad higieny i BHP, precyzyjnego doboru stylizacji do indywidualnych cech budowy oka klienta, a także najwyższych standardów obsługi.
Uczestnik szkolenia powinien poznać budowę rzęs naturalnych, cykl ich wzrostu, zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz znać przeciwskazania w stylizacji rzęs. Kursant zapozna się i będzie potrafił definiować działanie produktów chemicznych używanych podczas zabiegu, oraz zasady doboru odpowiedniej stylizacji do kształtu oka. Kursant pozna zasady prawidłowego przygotowania stanowiska pracy oraz odpowiedniego przygotowania klienta na zabieg przedłużania rzęs. Samodzielnie i bezpiecznie z wykorzystaniem zasad BHP i niezbędnej higieny będzie wykonywał aplikację rzęs metodą 1:1 oraz techniką Wet Look. Podczas zabiegu kursant w sposób profesjonalny będzie potrafił się komunikować z klientem oraz będzie wiedział jak zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo. Wszystkie czynności będą wykonywane z zachowaniem wszystkich niezbędnych zasad higieny i BHP.
Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem wewnętrznym ze zdobytej wiedzy teoretycznej i praktycznej.
Osoba szkolona otrzyma zaświadczenia wg wzoru (Załącznik 8 do formularza), po ukończeniu szkolenia oraz pozytywnym wyniku egzaminu wewnętrznego.
W koszcie szkolenia nie należy uwzględnić kosztów badań lekarskich, kosztów egzaminów/testów kwalifikacyjnych zewnętrznych przeprowadzanych przez jednostki certyfikujące.
Liczba godzin: max. do 25 godzin szkolenia.
Liczba godzin szkolenia powinna wynosić przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
Szkolenie powinno odbywać się od poniedziałku do piątku, w godz. nie wcześniej niż od 8
00
i nie później niż do 16
00
. Dopuszcza się prowadzenie zajęć praktycznych do godziny 18
00
Miejsce szkolenia: Mława,
przy czym Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia szkolenia w miejscu zaproponowanym przez wykonawcę, pod warunkiem zapewnienia zakwaterowania i całodziennego wyżywienia (trzy posiłki dziennie) uczestnikom szkolenia, na czas trwania tych zajęć lub zapewnienia przez Wykonawcę dojazdu dla uczestników szkolenia, na te zajęcia i z powrotem, gdzie łączny czas dojazdu do miejsca szkolenia i z powrotem nie przekroczy 3 godziny - wówczas wykonawca zapewnieni catering podczas trwania zajęć.
Na potrzeby szkolenia należy dysponować bazą lokalową spełniającą wymogi bhp i p.poż, z dostępem do toalet, sprzętem niezbędnym do prowadzenia zajęć, tablicą do pisania, zapewnić odrębne stanowisko wyposażone w pomoce dydaktyczne umożliwiające prawidłową realizację szkolenia, to jest indywidualnym stanowiskiem pracy umożliwiającym wykonanie stylizacji rzęs
metodą 1:1 oraz efektu Wet Look. Wykonawca zapewni łóżko kosmetyczne, lampę zabiegową, pęsety, rzęsy o różnych parametrach, kleje, preparaty do przygotowania rzęs naturalnych, akcesoria jednorazowe oraz pozostałe materiały niezbędne do wykonania stylizacji.
W części praktycznej uczestnik szkolenia wykonuje zabiegi na modelce zgodnie z organizacją szkolenia. Część dydaktyczna oraz egzamin wewnętrzny z efektów uczenia zostaną zaplanowane w sposób umożliwiający osiągnięcie i weryfikację efektów uczenia się.
Uczestnik szkolenia powinien mieć zapewniony catering podczas zajęć (min. 5 zł dziennie na osobę).
Wykonawca szkolenia zobowiązany będzie powiadomić na piśmie Zamawiającego w przypadku podjęcia zatrudnienia przez kursanta, gdyż wówczas Zamawiający obejmie kursanta ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie będzie obejmowało uczestnika szkolenia, któremu nie będzie przysługiwało stypendium oraz który w trakcie szkolenia podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą i będzie kontynuować szkolenie. Informacje o takiej sytuacji Wykonawca niezwłocznie przekaże na piśmie Zamawiającemu.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość
negocjowania ceny z Wykonawcą
, który złoży ważną najkorzystniejszą ofertę w przypadku, gdy cena tej oferty przekracza budżet, którym dysponuje Zamawiający.
Warunki jakie powinni spełniać Wykonawcy ubiegający się o realizację szkolenia:
O wykonanie szkolenia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
Posiadają uprawnienia do wykonania określonej działalności lub czynności. Przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania wpisu do rejestru podmiotów, które zapewniają należyte świadczenie usług doradczych i szkoleniowych, zwanych dalej „usługami rozwojowymi” o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 9 listopada 2000r o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Wykonawca figuruje w wyżej wymienionym rejestrze - potwierdzenie wpisu
Posiadają niezbędną wiedzą i doświadczenie w okresie ostatnich trzech lat przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeszkolili co najmniej
2
0
osób w zakresie objętym przedmiotem zapytania.
Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym, oraz osobą/osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tzn. co najmniej
1
wykładowcą/instruktorem realizującym program szkolenia oraz posiadają powierzchnię biurową - 1 stanowisko biurko/krzesło do prowadzenia zajęć teoretycznych, a także łóżko kosmetyczne, lampę zabiegową, pęsety, rzęsy o różnych parametrach, kleje, preparaty do przygotowania rzęs naturalnych, akcesoria jednorazowe oraz pozostałe materiały niezbędne do wykonania stylizacji.
Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie szkolenia.
Nie wspierają ani bezpośrednio, ani pośrednio:
agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r. lub poważnych naruszeń praw człowieka lub represji wobec społeczeństwa obywatelskiego i opozycji demokratycznej lub których działalność stanowi inne poważne zagrożenie dla demokracji lub praworządności w Federacji Rosyjskiej lub na Białorusi,
nie są też bezpośrednio związani z takimi osobami lub podmiotami, w szczególności ze względu na powiązania o charakterze osobistym, organizacyjnym, gospodarczym lub finansowym, nie wykorzystam też w tym celu dysponowanych przeze mnie środków finansowych, funduszy lub zasobów gospodarczych. W związku z powyższym nie podlegam sankcjom z tym związanym.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie w oparciu o złożone przez Wykonawców dokumenty, potwierdzenia kwalifikacji oraz oświadczenia.
Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunki wykonawca spełnił.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Wykonawcy, którzy nie wykażą spełnienia warunków udziału w postępowaniu, podlegać będą wykluczeniu udziału w postępowaniu.
Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Kryteria oceny ofert:
Przy wyborze ofert zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami:
koszty szkolenia- cena szkolenia 65%
jakość oferowanego programu szkolenia, w tym wykorzystywanie aktualnych materiałów zawodoznawczych, w szczególności rekomendowanych przez ministra właściwego do spraw pracy, lub zgodność z zestawami efektów uczenia się wyodrębnionymi w ramach kwalifikacji wpisanych do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji, 15%
dostosowanie kwalifikacji i doświadczenie kadry dydaktycznej do zakresu szkolenia 10%
dostosowanie wyposażenia dydaktycznego i pomieszczeń do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia 5%
certyfikaty jakości usług posiadanie przez instytucję szkoleniową
5%
1 Kryterium cenowe będzie obliczane wg wzoru:
Cena = (najniższa cena oferowana: cena oferty badanej) x 65%.
Kryterium podlega ocenie od 0-65%.
Cena powinna zawierać koszty:
- szkolenia teoretycznego,
- szkolenia praktycznego,
- egzaminu wewnętrznego przeprowadzonego u wykonawcy,
- materiałów szkoleniowych dla uczestnika kursu,
- inne zgodne z warunkami Zamawiającego,
Ad. 2 Przy ocenie jakość oferowanego programu szkolenia pod uwagę będzie brany program szkolenia w tym wykorzystywanie aktualnych materiałów zawodoznawczych, w szczególności rekomendowanych przez ministra właściwego do spraw pracy, lub zgodność z zestawami efektów uczenia się wyodrębnionymi w ramach kwalifikacji wpisanych do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji lub zgodność programu ustalonego w odrębnych przepisach dotyczących organizacji szkoleń ( dotyczy szkoleń np. z zakresu spawania, prawa jazdy, operatorów sprzętu budowlanego i drogowego, wózków jezdniowych, kursy w zakresie przewozu osób i rzeczy itp.)
Zamawiający bierze pod uwagę również zgodność z wymaganiem określonym przez Urząd Pracy zawartym w ogłoszeniu o zamówieniu na usługi szkoleniowe.
Podstawą oceny będą informacje zamieszczone w ofercie szkoleniowej.
Za kryterium powyższe Zamawiający przyzna 0-10 pkt.
Dodatkowe punkty można uzyskać między innymi za rozszerzenie programu między innymi za wprowadzenie innowacyjnych form szkolenia.
Taką innowacyjną formą np. będzie możliwość indywidualnych konsultacji. Wówczas Zamawiający przyzna łącznie 15 pkt. (Tabela Nr 1)
W celu możliwości dokonania oceny w tym kryterium z treści oferty musi wynikać, czy program szkolenia jest zgodny aktualnymi materiałami zawodoznawczymi, w szczególności rekomendowanymi przez ministra właściwego do spraw pracy, lub zgodny z zestawami efektów uczenia się wyodrębnionymi w ramach kwalifikacji wpisanych do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji, lub czy jest zgodny z wymaganiem określonym przez Urząd Pracy w ogłoszeniu o zamówieniu na usługi szkolenia.
W załączonej tabeli należy wskazać zgodność bądź brak zgodności.
Ad.3 Przy ocenie kryterium dostosowanie kwalifikacji i doświadczenie kadry dydaktycznej do zakresu szkolenia zamawiający przyzna od 0-10 pkt.
Podstawą oceny będzie sporządzony przez instytucję szkoleniową wykaz osób biorących udział w realizacji szkolenia oraz posiadane przez nich:
- poziom i kierunek wykształcenia,
- kwalifikacje,
- uprawnienia oraz doświadczenie zawodowe zgodne z kierunkiem szkolenia.
Wykonawcom, którzy posiadają kadrę dydaktyczną - w tym min. 1 z wykształceniem wyższym i który posiada uprawnienia zgodne z kierunkiem szkolenia, a który w okresie ostatnich 3 lat przeprowadził, co najmniej
6 szkoleń
o tematyce objętej przedmiotem zapytania Zamawiający
przyzna 10 pkt
.
Wykonawcom, którzy posiadają kadrę dydaktyczną - w tym min. 1 z wykształceniem wyższym i który posiada uprawnienia zgodne z kierunkiem szkolenia, a który w okresie ostatnich 3 lat przeprowadził, co najmniej
4 szkolenia
o tematyce objętej przedmiotem zapytania Zamawiający
przyzna 5 pkt
. (Tabela Nr 2)
W celu możliwości dokonania oceny w tym kryterium należy przedstawić wykaz kadry dydaktycznej z podaniem wykształcenia wykładowców oraz liczby przeprowadzonych przez nich szkoleń tematyce objętej przedmiotem szkolenia.
Ad. 4 Przy ocenie kryterium dostosowanie wyposażenia i pomieszczeń do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków do realizacji szkolenia, jakie zapewnia instytucja szkoleniowa do realizacji kursu, Zamawiający przyzna 0-5 pkt.
Gdy Wykonawca będzie dysponował na potrzeby szkolenia bazą lokalową spełniającą wymogi bhp i p.poż, z dostępem do toalet, sprzętem multimedialnym do prowadzenia zajęć, tablicą do pisania, zapewni min. 1 odrębne stanowisko do prowadzenia zajęć teoretycznych, a także zapewni
łóżko kosmetyczne, lampę zabiegową, pęsety, rzęsy o różnych parametrach, kleje, preparaty do przygotowania rzęs naturalnych, akcesoria jednorazowe oraz pozostałe materiały niezbędne do wykonania stylizacji
Zamawiający przyzna wówczas 5
(Tabela Nr 3)
Wykonanie zajęć praktycznych szkolenia obejmuje naukę praktyczną i zabiegi na modelce zgodnie z organizacją szkolenia i harmonogramem oraz obowiązującymi wytycznymi zawartymi w stosownych przepisach dotyczących zasad higieny i BHP.
Ad. 5 Przy ocenie kryterium posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług Zamawiający przyzna 5 punktów każdemu z Wykonawców, który dołączy aktualny na termin składania ofert certyfikat jakości usług.
Certyfikat jakości usług może dotyczyć zarówno kierunku szkolenia na które Wykonawca złoży ofertę, jak również Wykonawcy jako instytucji szkoleniowej świadczącej usługi szkoleniowe.
Pod uwagę będą brane formy certyfikatów, w tym między innymi:
- akredytacja kuratora oświaty,
- certyfikat systemu zarządzania jakością kształcenia/szkolenia wydany na podstawie międzynarodowych norm ISO,
- atesty oraz certyfikaty zgodne tematycznie z zakresem szkolenia.
O jakości oferowanych usług świadczą następujące dokumenty:
- certyfikaty jakości usług bezpośrednio dotyczące lub nawiązujące do kierunku szkolenia stanowiącego przedmiot zamówienia,
- akredytacja Ministerstwa Edukacji Narodowej (wydana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 grudnia 2003r. w sprawie akredytacji
placówek i ośrodków prowadzących kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych),
- certyfikaty poświadczające spełnianie norm ISO,
W przypadku wykazania
certyfikatów, kopie dokumentów należy dołączyć
do oferty.
Brak powyższych spowoduje nie przyznanie punktów.
Do oferty Wykonawca dołącza także:
- dokument lub dokumenty,
z których wynika uprawnienie Wykonawcy do podpisania oferty
,
- program szkolenia w ujęciu godzinowym (
godziny zegarowe i dydaktyczne
) z informacją o formie jego ukończenia,
- informację na temat możliwości i pomocy oferowanej przez jednostkę szkoleniową w uzyskaniu kwalifikacji i uprawnień po szkoleniu, pomoc w organizacji egzaminu zewnętrznego,
Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert
Ofertę należy przesłać/złożyć w zamkniętej kopercie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mławie przy ulicy Wyspiańskiego 7- Recepcja, w terminie najpóźniej do dnia 27.07.2026r., do godz. 12
00
Kopertę należy zaadresować jak niżej:
Oferta na przeprowadzenie szkolenia:
„Stylizacja rzęs - Basic Lashes + Wet Look
”,
Nie otwierać przed dniem 27.07.2025r. do godziny 12
15
.
Koperta powinna być opatrzona także
nazwą i adresem Wykonawcy.
Konsekwencje złożenia oferty niezgodnie z w/w opisem ponosi Wykonawca.
Wykonawca na życzenie otrzyma pisemne potwierdzenie złożenia oferty wraz z numerem, jakim oznakowana została oferta.
Oferta złożona po terminie zostanie niezwłocznie zwrócona Wykonawcy bez otwierania.
Otwarcie ofert nastąpi w dniu 27.07.2026r., w siedzibie zamawiającego przy ul. Wyspiańskiego 7 pok. nr 101 niezwłocznie po upływie terminu składania ofert w postępowaniu, tj. o godzinie 12
15
.
Wykonawcy mogą uczestniczyć w procedurze otwarcia ofert. W przypadku nieobecności Wykonawcy na jego życzenie Zamawiający prześle potwierdzenie złożenia oferty wraz z numerem, jakim oznakowana została oferta oraz protokół z sesji otwarcia.
Załączniki :
Formularz ofertowy,
DYREKTOR
Mława, dn. 20.07.2026r.
Powiatowego Urzędu Pracy
kategoria:
Powiązane pliki
[1]
format
Nazwa pliku
Data publikacji
Rozmiar
Pobierz
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU NA USŁUGI SPOŁECZNE.pdf
2026-07-20
4.74MB
pobierz
plik: OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU NA USŁUGI SPOŁECZNE.pdf
Drukuj
Rejestr zmian
Podmiot udostępniający informację:
Powiatowy Urząd Pracy w Mławie
Pierwsza publikacja:
Bińkiewicz Oktawian
2026-07-20 14:20:49
Aktualizacja publikacji:
Bińkiewicz Oktawian
2026-07-20 14:21:10
Wytworzenie publikacji:
Zatwierdzenie informacji:
Części zamówienia (1)
Część 0: Stylizacja rzęs - Basic Lashes + Wet Look
Kurs dla 1 osoby bezrobotnej obejmujący naukę stylizacji rzęs metodą 1:1 oraz techniki Wet Look.
Dokumenty (1)
- OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU NA USŁUGI SPOŁECZNE.pdf
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.