Sprzedaż nieruchomości gruntowych w Lidzbarku Warmińskim
Zamawiający: Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, Lidzbark Warmiński (województwo warmińsko-mazurskie)
Budżet gminy Lidzbark Warmiński 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Lidzbark Warmiński, ul. Ogrodowa
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż dwóch niezabudowanych, nieuzbrojonych działek o regularnych kształtach w Lidzbarku Warmińskim. Teren jest płaski, porośnięty trawą, nieogrodzony. Dostęp do infrastruktury technicznej znajduje się w pobliżu.
Kluczowe wymagania
- Wadium za każdą działkę
Treść ogłoszenia
BURMISTRZ LIDZBARKA WARMIŃSKIEGOOGŁASZAPIERWSZY PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWYCH POŁOŻONYCH NA TERENIE MIASTA LIDZBARK WARMIŃSKIul.Ogrodowa, działka oznaczona w obrębie6numerem110/65o pow.97m2,KW nr OL1L/00014626/5.Cena wywoławcza nieruchomości – 28.000,00zł(słownie: dwadzieścia osiem tysięcy złotych 00/100).Wadium: 4.000,00 zł(słownie: cztery tysiące złotych 00/100).2.ul.Ogrodowa, działka oznaczona w obrębie6numerem110/66o pow.95m2,KW nr OL1L/00014626/5.Cena wywoławcza nieruchomości – 27.000,00zł(słownie: dwadzieścia siedem tysięcy złotych 00/100).Wadium: 3.000,00 zł(słownie: trzy tysiące złotych 00/100).Działki są niezabudowane, niezagospodarowane i nieogrodzone. Grunt porośnięty jest trawą. Kształt działek jest regularny, zbliżony do figury prostokąt, teren płaski. Działki są nieuzbrojone. Dostęp do pełnej infrastruktury technicznej znajduje się w odległości do 40m. Dostęp do drogi publicznej – ul. Ogrodowej zapewniony jest pośrednio przez działkę nr 6-110/64 będącą własnością Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński – odcinek drogi na wysokości przedmiotowej nieruchomości jest nieutwardzony, dalej dojazd dobry kostką brukową.Nabywca zobowiązuje się doprowadzić do działek niezbędne przyłącza infrastruktury technicznej we własnym zakresie i na własny koszt.Do wylicytowanej ceny doliczony zostanie podatek VAT w wysokości 23%.Nieruchomości nie są obciążone ciężarami i hipotekami, nie toczy się wobec nich postępowanie administracyjne dotyczące prawidłowości ich nabycia przez gminę.W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działki oznaczone są symbolem:U.08 –Tereny zabudowy usługowej.Przeznaczenie terenu: zabudowa usługowa realizowana jako usługi nieuciążliwe.Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu:1) w ramach przeznaczenia uzupełniającego dopuszcza się komunikacje wewnętrzną, parking, zieleń,2) minimalna powierzchnia nowo wydzielanej działki budowlanej: 25 m2;3) nieprzekraczalne linie zabudowy – zgodnie z oznaczeniami na rysunku planu;4) maksymalna wysokość zabudowy: dla budynków usługowych – 8,0 m, jednak nie więcej niż dwie kondygnacje nadziemne, w tym poddasze użytkowe, dla pozostałych obiektów budowlanych nie więcej niż 6,0 m;5) geometria dachów: dachy dwuspadowe lub wielospadowe o symetrycznym nachyleniu połaci głównych zawartym w przedziale od 300do 450, kryte dachówką ceramiczną bądź materiałem zbliżonym do niej wyglądem;6) kolorystyka dachów: odcienie czerwieni;7) maksymalna wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki budowlanej: 1,0;8) minimalna i maksymalna intensywność zabudowy: 0,3 do 2,0;9) wskaźnik powierzchni działki budowlanej jako biologicznie czynnej – nie ustala się;10) miejsca postojowe należy realizować w liczbie nie mniejszej niż: 1 miejsce na każde 50 m2powierzchni usług;11) dopuszcza sytuowanie budynków bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w zbliżeniu z działką budowlaną.PRZETARG ODBĘDZIE SIĘ W DNIU08 WRZEŚNIA 2026r.O GODZ. 900W SALI KONFERENCYJNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO W LIDZBARKU WARMIŃSKIM PRZY UL. A. ŚWIĘTOCHOWSKIEGO 14W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, jeżeli w terminie do dnia03 września 2026 roku wpłacą wadiumna kontoUrzędu Miasta–Bank Handlowy w Warszawie S.A. Nr 35 1030 1508 0000 0008 2360 5002.Za dzień wniesienia wadium uważa się dzień wpływu na w/w rachunek.Przed otwarciem przetargu należy okazać komisji przetargowej: dowód wpłaty wadium, dokument tożsamości – w przypadku osoby fizycznej, aktualny wypis z właściwego rejestru, stosowne pełnomocnictwa oraz dokumenty tożsamości osób reprezentujących podmiot – w przypadku osób prawnych.Jeżeli uczestnik przetargu jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa sporządzonego w formie dokumentu z podpisem urzędowo poświadczonym, upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.W przypadku zamiaru nabycia nieruchomości w ramach wspólności ustawowej małżeńskiej, wadium winno być wpłacone w imieniu obojga małżonków. Do przetargu winni przystąpić oboje małżonkowie chyba, że zostanie przedłożona pisemna zgoda wyrażona przez nieobecnego współmałżonka do uczestnictwa w przetargu w jego imieniu oraz składania oświadczeń zmierzających do odpłatnego nabycia nieruchomości.Pisemna zgoda współmałżonka winna być udzielona w formie pełnomocnictwa z notarialnym poświadczeniem podpisu.W przetargu mogą uczestniczyć cudzoziemcy, którzy spełniają wymogi określone w ustawie z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (t.j. Dz. U. z 2017r., poz. 2278).Nabywcy zobowiążą się, w razie potrzeby, do przełożenia urządzeń naziemnych i podziemnych znajdujących się na tej działce na własny koszt oraz do ich udostępnienia w celu wykonania remontów i konserwacji bez roszczeń odszkodowawczych.Nabywca nieruchomości ustalony w przetargu, zobowiązany jest do przeprowadzenia własnym staraniem oraz na własny koszt prac porządkowych na nieruchomości, jeśli prace takie będą konieczne.Koszty związane z nabyciem nieruchomości, ewentualną wycinką drzew i krzewów oraz wznowieniem granic ponosi nabywca.Wadium ulega przepadkowi w razie uchylania się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy notarialnej.Burmistrz zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z uzasadnionej przyczyny.Niniejsze ogłoszenie zamieszcza się na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Lidzbarku Warmińskim, na stronach internetowych Urzędu Miejskiego:[link dostępny w aplikacji] [link dostępny w aplikacji] oraz na stronie: [link dostępny w aplikacji] informacji udziela Referat Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim ul. A. Świętochowskiego 14, pok. 102, tel. 89 767 85 13.Lidzbark Warmiński, dnia 29 lipca 2026 roku.
Części zamówienia (2)
Część 1: Działka nr 110/65, obręb 6, ul. Ogrodowa
Sprzedaż nieruchomości gruntowej o powierzchni 97 m2.
Część 2: Działka nr 110/66, obręb 6, ul. Ogrodowa
Sprzedaż nieruchomości gruntowej o powierzchni 95 m2.
Dokumenty (2)
- Baza noclegowapdf
- Hotele, Hostele, Pensjonatypdf
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.