Dowóz uczniów niepełnosprawnych z gminy Strzegowo do SOW w Mławie wraz z opieką
Zamawiający: URZĄD GMINY STRZEGOWO, Strzegowo (województwo mazowieckie)
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Gmina Strzegowo (miejscowości: Mdzewo, Niedzbórz, Parówki, Stara Maryśka, Strzegowo, Chądzyny, Kuski) oraz Mława (SOW)
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Zlecenie dotyczy bezpiecznego i punktualnego dowozu 8 dzieci niepełnosprawnych z miejscowości: Mdzewo, Niedzbórz, Parówki, Stara Maryśka, Strzegowo, Chądzyny, Kuski do SOW w Mławie. Usługa obejmuje transport w dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2026/27, zapewnienie opieki nad dziećmi oraz posiadanie pojazdów spełniających normy dla osób niepełnosprawnych. Kryterium wyboru: najniższa cena.
Kluczowe wymagania
- Brak wadium
- Pojazdy z ubezpieczeniem OC, AC, NNW
- Zapewnienie opieki nad uczniami
- Pojazdy spełniające normy dla osób niepełnosprawnych
- Gotowość do podstawienia auta w 60 min w razie awarii
Treść ogłoszenia
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT
Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Gminy Strzegowo - Przetargi - ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT - Dowóz uczniów niepełnosprawnych z gminy Strzegowo do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mławie wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu Przejdź do Menu podmiotowe Menu przedmiotowe Do treści Mapa strony Kontakt Urząd Gminy Strzegowo Biuletyn Informacji Publicznej zaawansowane wyszukiwanie Kontakt Menu Rozmiar tekstu Kontrast Wydrukuj Dane XML Strona www Menu podmiotowe Dane teleadresowe Wójt Rada Gminy Komisje Stanowiska Instytucje kultury Jednostki budżetowe Licea ogólnokształcące Pomoc społeczna Przedszkola Szkoły podstawowe Sołectwa Menu przedmiotowe Oświadczenia majątkowe Prawo lokalne Nr konta bankowego Strategia Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Strzegowo na lata 2008-2013 Bezpłatna Pomoc Prawna System Informacji Przestrzennej Strzegowo Zmiany - Plany Zagospodarowania Przestrzennego i Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego gminy Strzegowo Plan Ogólny Gminy Strzegowo Plan Ogólny - konsultacje społeczne Rejestr Instytucji Kultury Gmina ewidencja obiektów zabytkowych i stanowisk archeologicznych Sesje Rady Gminy Wybory do Rad Powiatowych Mazowieckiej Izby Rolniczej Transmisja z otwarcia ofert Powszechny Spis Rolny 2020 Narodowy Spis Powszechny 2021 Raporty o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego Wybory - archiwum Wykaz podmiotów wpisanych do rejestru żłobków i klubów dziecięcych Ogłoszenia o naborach na wolne stanowiska Nabór kandydatów na ławników Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2025 Konkursy na realizację zadań publicznych Ogłoszenia Przetargi Komunikaty Aktualności Strona główna Przetargi ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT - Dowóz uczniów niepełnosprawnych z gminy Strzegowo... Przetargi Postępowanie o udzielenie zamówienia publiczngo - Modernizacja lamp hybrydowych ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT - Dowóz uczniów niepełnosprawnych z gminy Strzegowo do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mławie wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT o wartości nie przekraczającej kwoty 170 000 złotych stosowania ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793) określonej w art. 2 ust 1 pkt. 1 Gmina Strzegowo zaprasza do złożenia oferty na: „Dowóz uczniów niepełnosprawnych z gminy Strzegowo do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mławie wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu” INFORMACJE OGÓLNE : 1. Składając ofertę, wykonawca uznaje i akceptuje w pełni wszystkie warunki postawione w niniejszym zaproszeniu do składania ofert. 2. Od wykonawcy oczekuje się dokładnego zapoznania się i przestrzegania wszystkich instrukcji i warunków zawartych w niniejszym zaproszeniu. 3. Korespondencję związaną z niniejszym postępowaniem należy adresować: Urząd Gminy w Strzegowie, ul. Plac Wolności 32, 06-445 Strzegowo. I. Nazwa oraz adres zamawiającego: Gmina Strzegowo, ul. Plac Wolności 32, 06-445 Strzegowo, tel. 023 6794004, fax. 023 6794047 [link dostępny w aplikacji] e-mail: [adres e-mail dostępny w aplikacji] Godziny urzędowania : poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godzinach 8 00 – 15 30 , wtorek 8 00 – 18 00 NIP: 5691759048 REGON: 130378440 II. Opis przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienie jest bezpieczny i punktualny dowóz 8 dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Strzegowo (z miejscowości: Mdzewo, Niedzbórz, Parówki, Stara Maryśka, Strzegowo, Chądzyny Kuski) do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mławie wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu we wszystkie dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2026/27. Wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia: 1) dowóz uczniów codziennie od poniedziałku do piątku (w dniach nauki w szkole) od dnia 01.06.2026 r. do dnia 25.06.2027 r. 2) rano dzieci będą zabierane bezpośrednio z miejsca zamieszkania i po zakończonych zajęciach dowożone do domu 3) konkretne godziny przewozu dzieci zostaną ustalone pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym po ustaleniu rozkładu zajęć szkolnych. W ramach umowy Wykonawca zobowiązany będzie do: 1) dowożenia i odwożenia uczniów z zachowaniem zasady, że uczniowie dowożeni są do szkoły nie później niż na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć, 2) przewozu uczniów środkiem transportu spełniającym normy do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażonym w odpowiednią liczbę miejsc i pasy bezpieczeństwa. 3) w przypadku awarii wyznaczonego samochodu Wykonawca podstawi niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 60 minut od powstania awarii, samochód spełniający właściwe wymagania techniczne w ruchu drogowym. 4) w przypadku niemożności zrealizowania przewozu Wykonawca pokryje dodatkowo koszty przewozu wynikłe z wykonania usługi przez podmiot zastępczy wybrany przez Zamawiającego. 5) Pojazdy Wykonawcy muszą posiadać ubezpieczenie OC, AC, NNW. 6) zapewnienia przewożonym uczniom niepełnosprawnym opieki podczas dowozu oraz bezpiecznych i higienicznych warunków przejazdu. III. Termin realizacji/wykonania zamówienia: Od 01-09-2026 r. do 25-06-2027 r. IV. Opis sposobu obliczenia ceny: Informuję, że zaproponowane ceny będą porównane z innymi ofertami. Z Wykonawcą, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę zostanie podpisana umowa. Od decyzji zamawiającego nie przysługują środki odwoławcze. Wybór oferty zostanie dokonany w oparciu o przyjęte w niniejszym postępowaniu kryteria oceny ofert przedstawione poniżej Nazwa kryterium Waga Najniższa cena 100% V. Opis sposobu przygotowania oferty: 1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Złożenie przez jednego wykonawcę więcej niż jednej oferty lub oferty zawierającej rozwiązania alternatywne, spowoduje jej odrzucenie. 2. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia została wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 3. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 4. Oferta wraz ze stanowiącymi jej integralną część załącznikami musi być sporządzona przez Wykonawcę ściśle według postanowień zaproszenia do składania ofert. 5. Oferta musi być sporządzona według wzoru formularza oferty stanowiącego załącznik do zaproszenia do składania ofert. 6. Oferta musi być sporządzona w języku polskim, na komputerze, maszynie do pisania lub ręcznie długopisem bądź niezmywalnym atramentem. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. 7. Proponuje się, aby wszystkie zapisane strony oferty wraz z załącznikami były kolejno ponumerowane i złączone w sposób trwały oraz na każdej stronie podpisane przez osobę (osoby) uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy, przy czym co najmniej w miejscach wskazanych przez Zamawiającego (formularz oferty, oświadczenia) podpis powinien być czytelny (imię i nazwisko). Pozostałe strony mogą być parafowane. 8. Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być parafowane przez osobę (osoby) podpisujące ofertę i opatrzone datami ich dokonania. 9. Wykonawca jest zobowiązany wskazać w ofercie części zamówienia, które zamierza powierzyć podwykonawcom. 10. Na ofertę powinny składać następujące dokumenty: - formularz oferty, 11. Ofertę należy złożyć w nieprzejrzystym opakowaniu/kopercie oznaczonej nazwą i adresem Zamawiającego oraz opisanych w następujący sposób: „Urząd Gminy w Strzegowie, 06-445 Strzegowo, ul. Plac Wolności 32 „Dowóz uczniów niepełnosprawnych z gminy Strzegowo do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mławie wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu” Nie otwierać przed 11.08.2026 r. godz. 13 15 ” 12. Na opakowaniu należy podać nazwę i adres Wykonawcy, by umożliwić zwrot nie otwartej oferty w przypadku dostarczenia jej Zamawiającemu po terminie. 13. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę wyłącznie przed terminem składania ofert i pod warunkiem, że przed upływem tego terminu Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu oferty. Powiadomienie to musi być opisane w sposób wskazany w pkt 11 oraz dodatkowo oznaczone słowami „ZMIANA” lub „WYCOFANIE”. 14. Zamawiający może żądać, w wyznaczonym przez siebie terminie, uzupełnienia dokumentów oraz złożenia wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. VI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert: 1. Oferty należy składać w Urzędzie Gminy w Strzegowie pok. nr 1 (sekretariat) w terminie do dnia 11.08.2026 r. do godz. 13 00 . 2. Ofertę złożoną po terminie składania ofert Zamawiający zwróci bez otwierania po upływie terminu składania ofert. Za termin złożenia oferty przyjmuje się datę i godzinę wpływu oferty do Zamawiającego, a nie datę i godzinę jej wysłania przez Wykonawcę (np. przesyłką pocztową lub kurierską). 3. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 11.08.2026 r. o godz. 13 15 w pokoju Nr 9 w siedzibie zamawiającego tj. w Urzędzie Gminy w Strzegowie, 06-445 Strzegowo, ul. Plac Wolności 32. 4. Otwarcie ofert będzie jawne. Wykonawcy mogą być obecni przy otwieraniu ofert. 5. W przypadku nieobecności Wykonawcy przy otwieraniu ofert, Zamawiający prześle na jego pisemny wniosek, informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz ich ceny. 6. Podczas otwarcia ofert zamawiający poda, nazwy (firmę) oraz adres wykonawców, których oferta będzie otwierana, a także informacje dotyczące ceny oferty. VII. Zamawiający odrzuci ofertę, jeżeli: 1. Została złożona po terminie składania ofert; 2. Została złożona przez wykonawcę niespełniającego warunków udziału w postępowaniu; 3. Jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów; 4. Nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert, określonymi w zaproszeniu do składania ofert; 5. Wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą; 6. Wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na wybór jego oferty po upływie terminu związania ofertą; VIII. Kryteria oceny ofert i ich znaczenie : 1. Zamówienie zostanie udzielone Wykonawcy, którego oferta będzie przedstawiała najkorzystniejszy bilans kryteriów oceny ofert. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska największą sumę punktów w kryterium: Najniższa cena - 100% 2. Oferta najtańsza spośród ofert nieodrzuconych otrzyma 100 punktów. Pozostałe proporcjonalnie mniej, według formuły: cena najniższa punktacja badanej oferty = ----------------------- x 100 cena badanej oferty 3. Zamawiający poprawi w ofercie: 1) oczywiste omyłki pisarskie; 2) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek. 4. Zamawiający udzieli zamówienia wykonawcy, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryterium. 5. Udzielenie zamówienia możliwe jest w przypadku otrzymania co najmniej jednej ważnej oferty. 6. W sytuacji, gdy Zamawiający nie będzie mógł dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, wezwie on wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w określonym przez niego terminie ofert dodatkowych. 7. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach. 8. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający zawiadamia wykonawców, którzy złożyli oferty, o: 1) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę (firmę), siedzibę i adres zamieszkania i adres wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz uzasadnienie jej wyboru 2) wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, podając uzasadnienie, 3) wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia, podając uzasadnienie faktyczne i prawne; 8. Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy, zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejsza spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny. IX. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tych warunków: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym; Określenie warunków: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów; Określenie warunków: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej; Określenie warunków: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. d) zdolności technicznej lub zawodowe Określenie warunków: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. X. Wymagania dotyczące wadium: Wadium nie jest wymagane. XI. Termin związania ofertą: 1. Wykonawca jest związany ofertą przez okres 30 dni. 2. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. 3. W uzasadnionych przypadkach przed upływem terminu związania ofertą zamawiający może zwrócić się do wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres. XII. Wykluczenie wykonawców: Z postepowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawców którzy: a) nie wykazali spełnienia warunków udziału w postępowaniu, XIII. Unieważnienie postępowania: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia unieważnia się w przypadkach, gdy: 1) nie złożono żadnej oferty; 2) wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu; 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty; 4) złożone oferty dodatkowe o takiej samej cenie; 5) wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć; 6) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego; 7) przed wyłonieniem wykonawcy zachodzi konieczność istotnej modyfikacji w przedmiocie zamówienia; 8) wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, 2. Postępowanie może być unieważnione bez podania przyczyny, w każdym momencie, przed otwarciem ofert. XIV. Sposób porozumiewania się zamawiającego z wykonawcą: Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Zamawiający dopuszcza porozumiewanie się faksem (236794085) lub drogą elektroniczną poprzez mail [adres e-mail dostępny w aplikacji] (poza złożeniem oferty). Osobami upoważnionymi do porozumiewania się z wykonawcami są pracownicy Urzędu Gminy w Strzegowie: Krzysztof Adamczyk, tel. 23 6794004 wew. 13. XIV. Ochrona danych osobowych zebranych przez zamawiającego w toku postępowania. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wójt Gminy Strzegowo (dalej: „ADMINISTRATOR”), z siedzibą: Plac Wolności 32, 06-445 Strzegowo. Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: Plac Wolności 32, 06-445 Strzegowo lub drogą e-mailową pod adresem: [adres e-mail dostępny w aplikacji] Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych - Andrzeja Rybus-Tołłoczko, z którym można się skontaktować pod adresem mailowym: [adres e-mail dostępny w aplikacji]. Dane osobowe są przetwarzane na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) oraz ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się w celu przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego – art. 6 ust. 1 lit. c, e RODO, Dane osobowe nie pochodzą od stron trzecich. Administrator nie zamierza przekazywać danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej. Administrator będzie przekazywał dane osobowe innym podmiotom, tylko na podstawie przepisów prawa, w tym w szczególności do: Urzędu Zamówień Publicznych, organów kontrolnych, a także na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych, w tym do dostawców usług teleinformatycznych. Dane osobowe będą przetwarzane przez Administratora do 5 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, zgodnie z przepisami prawa. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz o prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Skargę nas działania Administratora można wnieść do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest wymogiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Ich niepodanie spowoduje brak możliwości udziału w postępowaniu. Administrator nie przewiduje zautomatyzowanego podejmowania decyzji. XV. Postanowienia końcowe: 1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych w projekcie umowy załączonym do zaproszenia do składania ofert – załącznik nr 2. W sporządzonej ofercie wykonawca musi uwzględnić zapisy projektu umowy. 2. Rozliczenia pomiędzy zamawiającym a wykonawcą odbywać się będą w złotych polskich 3. W sprawach nieuregulowanych zastosowanie mają przepisy ustawy Kodeks Cywilny. Załączniki formularz oferty 39 KB doc Pobierz UMOWA-projekt 98.63 KB pdf Pobierz Rejestr zmian Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 03 sierpnia 2026 15:25 Dokument wprowadzony do BIP przez: Krzysztof Adamczyk Ilość wyświetleń: 2 03 sierpnia 2026 15:26 ( Krzysztof Adamczyk ) - Opublikowanie dokumentu. 03 sierpnia 2026 15:26 ( Krzysztof Adamczyk ) - Dodanie załącznika [umowa-projekt.pdf] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany) 03 sierpnia 2026 15:26 ( Krzysztof Adamczyk ) - Dodanie załącznika [formularz_oferty.doc] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany) więcej » 03 sierpnia 2026 15:25 ( Krzysztof Adamczyk ) - Dodanie dokumentu. (Dokument nieopublikowany) Mapa strony Instrukcja obsługi Redakcja Rejestr zmian Statystyki Wyszukiwarka Urząd Gminy w Strzegowie Adres Plac Wolności 32 06-445 Strzegowo Kontakt TEL.: (4823) 6794004 TEL.: (4823) 6794060 E-MAIL: [adres e-mail dostępny w aplikacji] Statystyka odwiedzin 4009374 Realizacja: [link dostępny w aplikacji] Wszelkie prawa zastrzeżone © 2026 Urząd Gminy Strzegowo
Części zamówienia (1)
Część 0: Dowóz uczniów niepełnosprawnych z gminy Strzegowo do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mławie wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu
Transport 8 dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy do SOW w Mławie wraz z zapewnieniem opieki w dniach nauki szkolnej.
Dokumenty (3)
- formularz oferty39KBdocPobierzdoc
- UMOWA-projekt98.63KBpdfPobierzpdf
- Informacja o wyborze55.17KBpdfPobierzpdf
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.