Budowa odcinka A-B sieci wodociągowej w części miejscowości Racławice
Zamawiający: Urząd Gminy Racławice, Racławice (województwo małopolskie)
Budżet gminy Racławice 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.
Termin składania ofert w tym ogłoszeniu już minął. Strona pozostaje dostępna jako archiwum.
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- roboty_budowlane
- Miejsce realizacji
- Racławice (dz. nr ew. 775/1, 775/2, 435/2, 434, 0011)
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Zamówienie dotyczy budowy odcinka sieci wodociągowej w miejscowości Racławice (dz. nr ew. 775/1, 775/2, 435/2, 434, 0011). Wykonawca musi posiadać własny sprzęt oraz osobę z uprawnieniami budowlanymi w specjalności instalacyjnej (kierownik budowy). Kryterium wyboru to cena brutto.
Kluczowe wymagania
- Własny sprzęt, narzędzia i materiały
- Osoba z uprawnieniami budowlanymi w specjalności instalacyjnej (bez ograniczeń lub równoważne) na funkcję Kierownika Budowy
- Brak wykluczeń z art. 7 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu wspieraniu agresji na Ukrainę
Treść ogłoszenia
Zapytanie ofertowe - Budowa odcinka A-B sieci wodociągowej w części miejscowości Racławice gmina Racławice - realizowana na dz. o nr ew. 775/1, 775/2, 435/2, 434, 0011 Racławice jednostka ewidencyjna 120806_2 Racławice.
Data publikacji
: 2026-07-06
Rodzaj zamówienia:
Tryb zamówienia:
Racławice, dnia 06.07.2026 r
Znak sprawy: ZP.271.41.2026
ZAPYTANIE OFERTOWE W CELU UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
ZAMAWIAJĄCY
GMINA RACŁAWICE
Racławice 15, 32-222 Racławice
tel. 41/30 67 230
e-mail:
[adres e-mail dostępny w aplikacji]
NIP 6591184436 Regon 291010613
OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
,,Budowa odcinka A-B sieci wodociągowej w części miejscowości Racławice gmina Racławice - realizowana na dz. o nr ew. 775/1, 775/2, 435/2, 434, 0011 Racławice jednostka ewidencyjna 120806_2 Racławice”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji stanowiącej załączniki do zapytania ofertowego znak: ZP.271.41.2026 tj. przedmiar robót, projekt techniczny, projekt budowlany, mapa do celów projektowych oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
TERMIN REALIZACJI
Termin wykonania zamówienia – do dnia 15 września 2026 roku.
WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514). Ocena nastąpi na zasadzie „spełnia/nie spełnia” na podstawie oświadczenia Wykonawcy.
2. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, która będzie niezgodna z treścią zapytania ofertowego oraz zostanie przekazana bez wymaganych przez Zamawiającego załączników.
3. Do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego mogą przystąpić Wykonawcy, którzy:
- dysponują odpowiednią wiedzą i umiejętnościami oraz wystarczającymi środkami technicznymi do wykonania umowy oraz że wykona przedmiotowe prace z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz normami i normatywami stosowanymi w budownictwie, przy użyciu własnego sprzętu, narzędzi i materiałów,
- dysponują co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych bez ograniczeń lub uprawnienia równoważne (osoba, która będzie pełnić funkcje Kierownika Budowy).
KRYTERIA OCENY OFERT
Kryterium najkorzystniejszej ceny.
6
.
OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY
1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Oferta nie może zawierać rozwiązań wariantowych, w szczególności więcej niż jeden ceny.
2. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, napisana pismem maszynowym, komputerowym lub nieścieralnym atramentem, z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności, tj. podpisana przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy, zgodnie z zasadami reprezentacji Wykonawcy (podpis kwalifikowany, podpis zaufany lub czytelny podpis albo co najmniej podpis skrócony i czytelnie napisane imię i nazwisko, np. pieczęć imienna). Oferent określi cenę realizacji zamówienia w pełnym zakresie, objętym zapytaniem ofertowym poprzez podanie w formularzu oferty ceny brutto (cyfrowo i słownie), z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, uwzględniającej obowiązujący podatek VAT.
3. Wszystkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być naniesione w sposób umożliwiający odczytanie błędnego tekstu (przekreślone), parafowane i datowane własnoręcznie przez osobę podpisującą ofertę.
4. Ofertę należy złożyć na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 niniejszego zapytania ofertowego wraz kopią dokumentów potwierdzających uprawnienia osoby do kierowania robotami budowlanymi.
TERMIN I TRYB SKŁADANIA OFERT
1. Ofertę należy złożyć w Urzędzie Gminy Racławice, Racławice 15, 32-222 Racławice, w terminie do dnia 15.07.2026 roku co oznacza, że z upływem powyższego terminu oferta powinna fizycznie znaleźć się u Zamawiającego. Wykonawca będzie związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert, przez okres 30 dni, tj. do dnia 14.08.2026 roku.
Ofertę można złożyć za pośrednictwem:
a) przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2024r. poz. 1513 t.j.), na adres e mail:
[adres e-mail dostępny w aplikacji]
b) operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – prawo pocztowe (Dz. U. z 2025 r. poz. 366 t.j. z
późn.zm
.),
c) osobiście w Urzędzie Gminy w Racławicach, Racławice 15, 32-222 Racławice w poniedziałki w godzinach 8.00-16.00, wtorek-piątek w godzinach 7.30-15.30.
Ofertę wraz z oświadczeniami należy umieścić w jednym zamkniętym opakowaniu, opatrzonym nazwą:
Gmina Racławice, Racławice 15, 32-222 Racławice
Zapytanie ofertowe – znak sprawy: ZP.271.41.2026
,,Budowa odcinka A-B sieci wodociągowej w części miejscowości Racławice gmina Racławice - realizowana na dz. o nr ew. 775/1, 775/2, 435/2, 434 0011 Racławice jednostka ewidencyjna 120806_2 Racławice”.
Dodatkowo na opakowaniu zawierającym ofertę podana powinna być nazwa i adres Wykonawcy
8. INFORMACJA O FORMALNOŚCIACH JAKIE POWINNY ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO
1. W przypadku wyboru oferty Wykonawca zobowiązuje się do podpisania umowy na warunkach określonych we Wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do zapytania ofertowego.
2. Po wyborze oferty Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, Zamawiający poinformuje go o miejscu i terminie podpisania umowy. W przypadku złożenia oferty drogą elektroniczną zamawiający ma obowiązek dostarczyć wersję papierową oferty przed podpisaniem umowy.
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w szczególności, jeżeli zajdzie nie dająca się wcześnie określić ważna przyczyna.
Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny.
5. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia (realizacji umowy) uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający nie udziela zaliczek.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania na każdym jego etapie, w szczególności, jeżeli stwierdzone zostaną błędy lub okoliczności, mające wpływ na prawidłowość postępowania lub realizację przedmiotu zamówienia.
Zamawiający zamieszcza na stronie BIP Zamawiającego – strona Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Racławice zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oraz informuje drogą mailową Wykonawcę, który złożył najkorzystniejszą ofertę.
Dane do płatności za wykonanie przedmiotu zamówienia: Nabywca: Gmina Racławice, Racławice 15, 32-222 Racławice, NIP 659-118-44-36, Odbiorca: Urząd Gminy w Racławicach, Racławice 15, 32-222 Racławice, NIP 659-15-46-023.
Osobą do kontaktu w sprawie prowadzonego postępowania jest Pani Karolina Łój, tel (41) 30 67 240, e-mail:
[adres e-mail dostępny w aplikacji]
.
10. KLAUZULA INFORMACYJNA Z ART. 13 RODO O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH W CELU ZWIĄZANYM Z POSTĘPOWANIEM O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO
Klauzula informacyjna
Zgodnie z art. 13 ust. 1-2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) informujemy, że:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Wójt Gminy Racławice.
2. Obsługę Gminy Racławice prowadzi Urząd Gminy w Racławicach, Racławice 15, 32-222 Racławice kontakt: pod adresem e-mail
[adres e-mail dostępny w aplikacji]
lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Gminy w Racławicach, Racławice 15, 32-222 Racławice.
3. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych na adres:
[adres e-mail dostępny w aplikacji]
lub pocztą tradycyjną na adres urzędu.
4. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na postawie art. 6 ust 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego p.n:,, Budowa odcinka A-B sieci wodociągowej w części miejscowości Racławice gmina Racławice - realizowana na dz. o nr ew. 775/1, 775/2, 435/2, 434 0011 Racławice jednostka ewidencyjna 120806_2 Racławice”
z
nak sprawy: ZP.271.41.2026” prowadzonego w trybie zapytania ofertowego.
5. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym osobom lub podmiotom.
6. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania. Ponadto dane publikowane będą na stronie BIP urzędu gminy w Racławicach.
7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, przez czas określony w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz.U. 2011 nr 14 poz. 67), z zastrzeżeniem, iż okres przechowywania danych osobowych może zostać każdorazowo przedłużony o okres przedawnienia roszczeń, jakie mogą mieć związek z Pani/Pana osobą lub jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla celowego dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami strony przeciwne.
8. Podanie przez Pani/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest warunkiem ważności oferty oraz konieczne do realizacji umowy.
9. Przysługuje Pani/Panu prawo do
a) dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii,
b) sprostowania (poprawiania) swoich danych,
c) usunięcia, ograniczenia lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania,
d) przenoszenia danych,
e) wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Nie przysługuje Pani/Panu
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
11. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.
ZAŁĄCZNIKI
Formularz oferty
Wzór umowy.
Przedmiar robót, projekt techniczny, projekt budowlany, mapa do celów projektowych oraz specyfikacja techniczną wykonania i odbioru robót.
Wójt Gminy Racławice
Janusz Kozioł
Części zamówienia (1)
Część 0: Budowa odcinka A-B sieci wodociągowej w części miejscowości Racławice
Budowa odcinka sieci wodociągowej na wybranych działkach w miejscowości Racławice.
Dokumenty (8)
- załącznik nr 1 formularz ofertydocx32458
- załącznik nr 2 wzór umowydocx27663
- STWiOR_Racławicepdf768062
- Przedmiar_robot_Raclawice_polaczeniepdf273351
- Projekt technicznypdf10265676
- Mapa do celów projektowychpdf798177
- Projekt budowlanypdf29783125
- wybór ofertypdf161100
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.