Zakup i dostawa kosiarki bijakowej tylno-bocznej

Zamawiający: Urząd Gminy Racławice, Racławice (województwo małopolskie)

Budżet gminy Racławice 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.

Termin składania ofert w tym ogłoszeniu już minął. Strona pozostaje dostępna jako archiwum.

Termin składania ofert
Data publikacji
Rodzaj zamówienia
dostawy
Status
ogłoszone

Podsumowanie

Zamawiający poszukuje fabrycznie nowej kosiarki bijakowej tylno-bocznej o szerokości roboczej 200 cm i przesunięciu 150 cm. Maszyna musi być przeznaczona do ciągnika o mocy 70–100 KM i wadze ok. 4500 kg. Kryterium wyboru to cena (100%). Termin realizacji: do 07.07.2026 r.

Kluczowe wymagania

Treść ogłoszenia

Zapytanie ofertowe - zakup i dostawa kosiarki bijakowej tylno-bocznej.

Data publikacji

: 2026-06-26

Rodzaj zamówienia:

Tryb zamówienia:

Racławice, dnia 26.06.2026 r

Znak sprawy: ZP.271.36.2026

ZAPYTANIE OFERTOWE W CELU UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

ZAMAWIAJĄCY

GMINA RACŁAWICE

Racławice 15, 32-222 Racławice

tel. 41/30 67 230

e-mail:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

NIP 6591184436 Regon 291010613

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - ,,Zakup i dostawa kosiarki bijakowej tylno -bocznej”.

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa kosiarki bijakowej tylno-bocznej o minimalnych wymaganiach:

Fabrycznie nowa

Szerokość robocza 200 cm

Przesunięcie maszyny 150 cm

Liczba pasów 5 sztuk

Liczba obrotów 540 (min-1)

Liczba bijaków 18 sztuk

Waga bijaka 1,40 kg

Waga maszyny 1.004 kg

Wał Walterscheid W2480 z dwoma podwójnymi przegubami

Mechaniczne zabezpieczenie przed przeszkodami

Hydrauliczny wysuw boczny i poziomy

Obudowa z podwójnej blachy wysokiej jakości

Przeciwnoże zamontowane w trzech rzędach

Mechaniczne otwieranie/zamykanie klapy

Możliwość zmiany pozycji wału kopiującego

Średnica wirnika 168mm

Przeznaczona do ciągnika o mocy 70 – 100 KM i wadze ~ 4.500 kg

TERMIN REALIZACJI

Termin wykonania zamówienia do dnia 07.07.2026 roku.

WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

1.                  Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się Wykonawców,

w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych

w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach

w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 514). Ocena nastąpi na zasadzie „spełnia/nie spełnia” na podstawie oświadczenia Wykonawcy.

2.                  Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, która będzie niezgodna z treścią zapytania ofertowego oraz zostanie przekazana bez wymaganych przez Zamawiającego załączników.

KRYTERIA OCENY OFERT

Cena – 100%

6

.

OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY

1.                  Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Oferta nie może zawierać rozwiązań wariantowych, w szczególności więcej niż jeden ceny.

2.                  Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, napisana pismem maszynowym, komputerowym lub nieścieralnym atramentem, z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności, tj. podpisana przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy, zgodnie z zasadami reprezentacji Wykonawcy (podpis kwalifikowany, podpis zaufany lub czytelny podpis albo co najmniej podpis skrócony i czytelnie napisane imię i nazwisko, np. pieczęć imienna). Oferent określi cenę realizacji zamówienia w pełnym zakresie, objętym zapytaniem ofertowym poprzez podanie w formularzu oferty ceny brutto (cyfrowo i słownie),

z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, uwzględniającej obowiązujący podatek VAT.

3.                  Wszystkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być naniesione w sposób umożliwiający odczytanie błędnego tekstu (przekreślone), parafowane i datowane własnoręcznie przez osobę podpisującą ofertę.

4.                  Ofertę należy złożyć na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego. (Załącznik nr 4 do regulaminu udzielania zamówień publicznych w Urzędzie Gminy w Racławicach dla zamówień publicznych, których wartość jest niższa od kwoty 170 000,00 złotych netto przyjętego Zarządzeniem NR 2/2026 Wójta Gminy Racławice z dnia 02 stycznia 2026 roku).

TERMIN I TRYB SKŁADANIA OFERT

1.                  Ofertę należy złożyć w Urzędzie Gminy Racławice, Racławice 15, 32-222 Racławice, w terminie 30.06.2026 roku do godz. 12.00 co oznacza, że z upływem powyższego terminu oferta powinna fizycznie znaleźć się u Zamawiającego. Wykonawca będzie związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert, przez okres 30 dni, tj. do dnia 30.07.2026 roku.

2.                  Ofertę można złożyć za pośrednictwem:

a)                  przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2024r. poz. 1513 t.j.), na adres e mail:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

b)                 operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2025 r. poz. 366 t.j. z

późn.zm

.),

c)                  osobiście w Urzędzie Gminy w Racławicach, Racławice 15, 32-222 Racławice

w poniedziałki w godzinach 8.00-16.00, wtorek-piątek w godzinach 7.30-15.30.

a)                  Ofertę wraz z oświadczeniami należy umieścić w jednym zamkniętym opakowaniu, opatrzonym nazwą:

Gmina Racławice, Racławice 15, 32-222 Racławice

Zapytanie ofertowe – znak sprawy: ZP.271.36.2026

- ,,Zakup i dostawa kosiarki bijakowej tylno-bocznej”.

Dodatkowo na opakowaniu zawierającym ofertę podana powinna być nazwa i adres Wykonawcy

8. INFORMACJA O FORMALNOŚCIACH JAKIE POWINNY ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

1.                  W przypadku wyboru oferty Wykonawca zobowiązuje się do podpisania umowy na warunkach określonych we Wzorze umowy stanowiącym załącznik Nr 2 do zapytania ofertowego.

2.                  Po wyborze oferty Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, Zamawiający poinformuje go o miejscu i terminie podpisania umowy. W przypadku złożenia oferty drogą elektroniczną zamawiający ma obowiązek dostarczyć wersję papierową oferty przed podpisaniem umowy.

3.                  Wzór umowy w załączeniu

do niniejszego zapytania ofertowego. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w szczególności, jeżeli zajdzie nie dająca się wcześnie określić ważna przyczyna.

4.                  Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy

w sprawie zamówienia publicznego, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny.

5.                  Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia (realizacji umowy) uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.

INFORMACJE DODATKOWE

1.                  Zamawiający nie udziela zaliczek.

2.                  Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania na każdym jego etapie, w szczególności, jeżeli stwierdzone zostaną błędy lub okoliczności, mające wpływ na prawidłowość postępowania lub realizację przedmiotu zamówienia.

3.                  Zamawiający informuje drogą mailową Wykonawcę, który złożył najkorzystniejszą ofertę.

4.                  Dane do płatności za wykonanie przedmiotu zamówienia: Nabywca: Gmina Racławice, Racławice 15, 32-222 Racławice, NIP 659-118-44-36, Odbiorca: Urząd Gminy w Racławicach, Racławice 15, 32-222 Racławice, NIP 659-15-46-023.

5.                  Osobą do kontaktu w sprawie prowadzonego postępowania jest Pani Joanna Sendek, adres e-mail:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

, tel: (41) 30 67 233.

10. KLAUZULA INFORMACYJNA Z ART. 13 RODO O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH W CELU ZWIĄZANYM Z POSTĘPOWANIEM O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ust. 1-2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) informujemy, że:

1.         Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Wójt Gminy Racławice.

2.         Obsługę Gminy Racławice prowadzi Urząd Gminy w Racławicach, Racławice 15, 32-222 Racławice kontakt: pod adresem e-mail

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Gminy w Racławicach, Racławice 15, 32-222 Racławice.

3.         Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych na adres:

[adres e-mail dostępny w aplikacji]

lub pocztą tradycyjną na adres urzędu.

4.         Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na postawie art. 6 ust 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego p.n.:

,,Wykonanie rocznych przeglądów technicznych budynków będących własnością Gminy Racławice”. Znak sprawy: ZP.271.32.2026” prowadzonego w trybie zapytania ofertowego.

5.         Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym osobom lub podmiotom.

6.         Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania. Ponadto dane publikowane będą na stronie BIP urzędu gminy w Racławicach.

7.         Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, przez czas określony w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz.U. 2011 nr 14 poz. 67), z zastrzeżeniem, iż okres przechowywania danych osobowych może zostać każdorazowo przedłużony o okres przedawnienia roszczeń, jakie mogą mieć związek z Pani/Pana osobą lub jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla celowego dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami strony przeciwne.

8.         Podanie przez Pani/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest warunkiem ważności oferty oraz konieczne do realizacji umowy.

9.         Przysługuje Pani/Panu prawo do

a)  dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii,

b)  sprostowania (poprawiania) swoich danych,

c)  usunięcia, ograniczenia lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania,

d)  przenoszenia danych,

e)  wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Nie przysługuje Pani/Panu

a)  w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;

b)  prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;

c)  na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

11. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

ZAŁĄCZNIKI

Załącznik nr 1 - formularz oferty

Załącznik nr 2 – projekt umowy

Wójt Gminy Racławice

Janusz Kozioł

Części zamówienia (1)

  1. Część 0: Zakup i dostawa kosiarki bijakowej tylno-bocznej

    Dostawa fabrycznie nowej kosiarki bijakowej tylno-bocznej o szerokości roboczej 200 cm i przesunięciu 150 cm.

    Racławice

Dokumenty (3)

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Zobacz inne zamówienia publicznemałopolskie