Najem hali magazynowej z wagą najazdową w Potomku Wielkim
Zamawiający: URZĄD GMINY POTOK WIELKI, Potok Wielki (województwo lubelskie)
Termin składania ofert w tym ogłoszeniu już minął. Strona pozostaje dostępna jako archiwum.
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Potok Wielki, działki nr 253/6 i 254/4 (plac byłego SKR)
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Przetarg nieograniczony na najem części nieruchomości (0,3725 m2) zabudowanej halą magazynową (465,36 m2) wraz z wagą najazdową (60t) w miejscowości Potok Wielki. Przeznaczenie: handel lub usługi. Okres najmu: do 3 lat z możliwością przedłużenia. Cena wywoławcza czynszu: 7 490,00 zł netto miesięcznie.
Kluczowe wymagania
- Wniesienie wadium w wysokości 749,00 zł do dnia 03.06.2026 r.
- Złożenie oferty w zamkniętej kopercie w Sekretariacie Urzędu Gminy
- Oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami przetargu
- Ubezpieczenie obiektu od odpowiedzialności cywilnej wobec osób trzecich
- Uzyskanie niezbędnych opinii, zezwoleń lub decyzji dla działalności
Treść ogłoszenia
data ogłoszenia: 2026-05-07
termin składania ofert: 2026-06-08 11:00
treść: Potok Wielki, dn. 07.05.2026r.
OGŁOSZENIE
W sprawie przeprowadzenia
przetargu pisemnego nieograniczonego na najem nieruchomości stanowiącej własność gminy Potok Wielki
na okres
nie przekraczający 3 lat z możliwością przedłużenia umowy najmu
za zgodą Rady Gminy.
Na podstawie art.71 ust.1 i 4, art. 38 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2026 poz.399), § 16 ,§ 17, § 18,§ 19.§ 20, § 21,§ 22 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (DZ.U.2021 poz.2213)
Wójt Gminy Potok Wielki ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na najem
niewydzielonej część nieruchomości o pow.0,3725m
2
zabudowana budynkiem hali magazynowej o charakterze gospodarczo-magazynowo-usługowym o pow.465,36m
2
oraz wagą najazdową o zakresie ważenia 60 ton położoną w miejscowości Potok Wielki,
nr 10 katastru nieruchomości na działkach o numerach ewidencyjnym na działkach o numerach ewidencyjnym 253/6 i 254/4 plac byłego SKR- dojście i dojazd z drogi gminnej relacji Wola Potocka- Potok Wielki- Potok Stany nr108708L.
KW nr ZAIJ/00001454/7 prowadzona przez Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Janowie Lubelskim.
Przetarg odbędzie się w dniu
08.06.2026r. godz.11°°
w budynku Urzędu Gminy Potok Wielki pokój nr 13 (sala narad).
1.
Opis:
Hala magazynowa wykonana jest w technologii żelbetonowej, przykryta dachem dwuspadowym o konstrukcji stalowej z pokryciem z blachy, ściany jednowarstwowe, elewacja wykończona tynkiem silikonowym, wyposażona w energię elektryczną, przyłącze wodno-kanalizacyjne.
2.
Wysokość opłat z tytułu najmu
3.
Kwota czynszu najmu 7 490,00
zł słownie
: (
siedem tysięcy czterysta dziewięćdziesiąt złotych)
netto
miesięcznie plus podatek VAT według stawki obowiązującej w dniu wystawienia faktur
1)
czynsz najmu nie obejmuje kosztów tj. opłat za energię elektryczną, zużycie wody, opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Najemcę obciążać będzie obowiązek ponoszenia we własnym zakresie i
na
własny koszt opłat z tytułu zużycia energii elektrycznej, gazu, wody ,wywozu
nieczystości ciekłych i stałych bezpośrednio na rzecz usługodawców na podstawie odrębnie zawartych umów
.
2)
podatek od nieruchomości zgodnie z Uchwałą
Rady Gminy Potok Wielki.
3)
czynsz najmu płatny będzie w okresach miesięcznych z dołu do
dnia 10 każdego miesiąca.
4)
czynsz podwyższany będzie z dniem 1 stycznia każdego roku o wskaźnik wzrostu
cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłoszony przez Prezesa GUS.
4.
Sposób zagospodarowania nieruchomości:
1)
prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie handlu lub usług;
2)
na przyszłym Najemcy ciąży obowiązek uzyskania opinii, zezwoleń lub decyzji organów w przedmiocie możliwości prowadzenia zamierzonej działalności gospodarczej,
3)
ponoszenia wszelkich świadczeń publiczno-prawnych,
4)
uiszczania czynszu najmu za najem przedmiotowej nieruchomości z dołu do 10 dnia każdego miesiąca,
5)
ponoszenia odpowiedzialności cywilnej wobec osób trzecich oraz ubezpieczenie obiektu od tej odpowiedzialności,
6)
udostępniania Wynajmującemu obiektu celem kontroli realizacji postanowień umowy,
7)
dokonywania bieżącej konserwacji i remontów wynikających z eksploatacji budynku,
8)
wszelkie koszty ewentualnych remontów odtworzeniowych
obciążać będą Najemcę,
9)
wykonanie remontów odtworzeniowych
wymaga
pisemnego
uzgodnienia pomiędzy Najemcą, a
Wynajmującym,
10)
dbałość o przedmiot najmu i wykorzystywanie go zgodnie z przeznaczeniem wskazanym w niniejszym ogłoszeniu jak również zgodnie z zasadami prawidłowej gospodarki, wiedzy, doświadczenia życiowego i staranności,
11)
niespełnienie przez przyszłego Najemcę warunków określonych w pkt. 1-10 niniejszego ogłoszenia może stanowić podstawę rozwiązania umowy.
5.
Przeznaczenie nieruchomości: najem na okres nieprzekraczający 3 lat z możliwością przedłużenia umowy najmu za zgodą Rady Gminy.
6.
Termin zagospodarowania nieruchomości: określony zostanie w umowie najmu.
7.
Wysokość stawek z tytułu użytkowania wieczystego: nie dotyczy.
8.
Termin do złożenia wniosku ,którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie nieruchomości art.34, ust.1 , pkt 1 i pkt 2 .
Nie dotyczy.
Oferta pisemna powinna zawierać:
1.
Imię i nazwisko oferenta, adres oferenta lub nazwa firmy i adres siedziby, jeżeli oferentem jest osoba prawna lub inny podmiot,
2.
Datę sporządzenia oferty,
3.
Oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu w pkt.1-10 niniejszego ogłoszenia i przyjmuje warunki bez zastrzeżeń,
4.
Oferowaną wysokość czynszu najmu za najem przedmiotowej nieruchomości miesięcznie plus podatek
VAT, lecz nie mniejszą od kwoty 7 490,00
zł netto plus podatek VAT i sposób jego zapłaty.
Najemcą przedmiotowej nieruchomości zostanie osoba fizyczna lub prawna, która przyjmie do realizacji wszystkie warunki wskazane przez Wójta Gminy Potok Wielki zawarte w niniejszym ogłoszeniu oraz zaoferuje najwyższy czynsz najmu w stosunku miesięcznym wraz z podatkiem od towarów i usług zgodnie z obowiązującą stawką.
Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacanie wadium w terminie do dnia
03.06.2026r.
w wysokości 749,00zł. (słownie: siedemset czterdzieści dziewięć złotych) tj. trzy dni przed przetargiem.
Potwierdzonej w tym dniu wpłaty na rachunek bankowy BS Janów Lubelski o/Potok Wielki
71 9410 1049 2005 5000 0329 0003.
Wadium może być wnoszone w pieniądzu, obligacjach Skarbu Państwa lub papierach wartościowych dopuszczonych do obrotu publicznego.
Do oferty należy dołączyć kopię dowodu wniesienia wadium lub dowody stanowiące podstawę do zwolnienia z tego obowiązku z przypadku osób wymienionych w § 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. (DZ.U. z 2021 poz.2213).
W przypadku uchylenia się Najemcy od podpisania umowy najmu w terminie 7 dni od daty rozstrzygnięcia przetargu spowoduje przepadek wpłaconego wadium.
Oferty pisemne
w zamkniętych kopertach z napisem „Najem hali magazynowej o charakterze gospodarczo-magazynowo-usługowym oraz wagą najazdową o zakresie ważenia 60 ton położoną w miejscowości Potok Wielki” wraz z kopią dowodu wpłaty wadium należy składać w Sekretariacie Urzędu Gminy, w terminie najpóźniej do dnia
08.06.2026r. godz.11
00
Część jawna przetargu polegająca na otwarciu ofert przekazaniu informacji na temat przetargu, podaniu liczby otrzymanych ofert, sprawdzeniu dowodu wniesienia wadium, otwarcia kopert i sprawdzeniu kompletności złożonych ofert przyjęciu wyjaśnień lub oświadczeń od oferentów, weryfikacji ofert, oraz ogłoszenia, które oferty zostały zakwalifikowane do części niejawnej przetargu odbędzie się w
dniu
08.06.2026r.
w Sali Narad Urzędu Gminy Potok Wielki.
Część niejawna przetargu odbędzie się dniu
09.06.2026r.
Szczegółowych informacji na temat przetargu można uzyskać w Urzędzie Gminy Potok
Wielki w pokoju nr 30, Tel 15 874006 wew.30.
Postępowanie przetargowe będzie prowadzone zgodnie z przepisami Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 wrześni 2004r.
w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2001r., poz.2213).
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Wójt Gminy Potok Wielki zastrzega prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert.
Wójt Gminy Potok Wielki zastrzega prawo odwołania przetargu z ważnej przyczyny.
Niniejszy ogłoszenie polega ogłoszeniu na stronie internetowe Gminy Potok Wielki, BIP, oraz w sposób zwyczajowo przyjęty na terenie Gminy.
Wójt
/-/
Leszek Nosal
Kontakt:
Urząd Gminy Potok Wielki
Potok Wielki 106
23-313 Potok Wielki
Tel.15 8740206, wew.30
załączniki: Pobierz wszystkie
Wójt Gminy Potok Wielki ogłasza przetarg pisemny nieograniczonego na najem nieruchomości stanowiącej własność gminy Potok Wielki na okres nie przekraczający 3 lat z możliwością przedłużenia umowy...
1,51 MB
pobrano: 36 razy
Informacja o wyniku przetargu pisemnego nieograniczonego na najem nieruchomości stanowiącej własność Gminy Potok Wielki.
224 KB
pobrano: 38 razy
Części zamówienia (1)
Część 0: Najem hali magazynowej oraz wagi najazdowej
Najem części nieruchomości z halą magazynową o pow. 465,36 m2 oraz wagą najazdową o zakresie ważenia 60 ton.
Dokumenty (4)
- Wójt Gminy Potok Wielki ogłasza przetarg pisemny nieograniczonego na najem nieruchomości stanowiącej własność gminy Potok Wielki na okres nie przekraczający 3…pdf
- wojt_gminy_potok_wielki_oglasza_przetarg_pisemny_nieograniczony.pdf?download=1pdf
- Informacja o wyniku przetargu pisemnego nieograniczonego na najem nieruchomości stanowiącej własność Gminy Potok Wielki.pdf
- informacja_o_wyniku_przetargu_pisemnego_nieograniczonego_na_najem_nieruchomosci_stanowiacej_wlasnosc_gminy_potok_wielki.pdf?download=1pdf
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.