Budowa drogi dla pieszych - chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1345k relacji Tarnów-Biała-Bobrowniki, w miejscowości Biała
Zamawiający: Urząd Gminy Tarnów, Tarnów (województwo małopolskie)
Budżet gminy Tarnów 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- roboty_budowlane
- Miejsce realizacji
- Biała (Gmina Tarnów), wzdłuż drogi powiatowej nr 1345k
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Przedmiotem zamówienia jest budowa chodnika (drogi dla pieszych) w miejscowości Biała, wzdłuż drogi powiatowej nr 1345k na odcinku Tarnów-Biała-Bobrowniki. Zamawiającym jest Gmina Tarnów. Dokumentacja zawiera formularz ofertowy oraz mapę poglądową terenu inwestycji.
Kluczowe wymagania
- Wskazana cena brutto musi uwzględniać wszystkie koszty niezbędne do wykonania zamówienia
Treść ogłoszenia
Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy drogi dla pieszych - chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1345K relacji Tarnów–Biała–Bobrowniki, w miejscowości Biała - GK.271.25.2026
Data publikacji
: 2026-08-05
Rodzaj zamówienia:
Usługi
Tryb zamówienia:
zamówienie publiczne poniżej kwoty określonej w art. 2 ust. 1 ustawy pzp
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT CENOWYCH
o wartości poniżej 170 tys. zł netto
I. Zamawiający: Gmina Tarnów z siedzibą w Tarnowie zaprasza do udziału w postępowaniu na: „Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy drogi dla pieszych - chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1345K relacji Tarnów–Biała–Bobrowniki, w miejscowości Biała”.
II. Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej budowy fragmentu chodnika w ciągu DP 1345K w miejscowości Biała.
2. Zadanie obejmuje zaprojektowanie drogi dla pieszych - chodnika na długości ok. 365 mb oznaczonej na mapie poglądowej kolorem pomarańczowym.
Drogę dla pieszych – chodnik zaprojektować należy zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Projektowaną drogę dla pieszych należy połączyć z istniejącym chodnikiem.
Dokumentacja winna spełniać wymagania zawarte w obowiązujących przepisach prawnych w tym zakresie.
Występujące kolizje projektowanej drogi dla pieszych z urządzeniami infrastruktury technicznej należy rozwiązać przez zaprojektowanie niezbędnych przekładek / przebudowy / zabezpieczenia infrastruktury w uzgodnieniu z zarządcami sieci (jeżeli takie występują).
Przedmiotowy teren objęty jest MPZP Uchwała nr XXVI/330/2021 z dnia 22.06.2021 r.
3. Wymagania ogólne dla dokumentacji projektowej:
1) Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, opracowań prawnych oraz formalnych:
a) opracowanie mapy do celów projektowych ,
b) Projektu Budowlanego (PB) wg aktualnych przepisów (Projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt techniczny)
c) uzyskanie w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji pozwolenia wodnoprawnego oraz pozwolenia na budowę oraz innych niezbędnych decyzji i uzgodnień,
d) Kosztorysów Inwestorskich i Przedmiarów Robót z zestawieniem RMS,
e) Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR),
f) projekt czasowej i stałej organizacji ruchu,
g) Informacji BIOZ,
h) Opracowanie odpowiedzi na pytania i modyfikację opracowań projektowych na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizacje drogi,
i) pełnienie nadzoru autorskiego w ramach oferty cenowej na wykonanie dokumentacji projektowej.
2) Szata graficzna:
Wykonawca wykona opracowania projektowe w odpowiednim formacie w szacie graficznej, która spełnia następujące wymagania:
a) Zapewnia czytelność, przejrzystość i jednoznaczność treści,
b) rysunki będą wykonywane wg zasad rysunku technicznego w technice cyfrowej,
c) całą dokumentację należy wykonać w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej.
3) Kolejność wykonania opracowań:
a) Wykonanie opracowań projektowych w ramach projektu budowlanego jako projekt koncepcyjny i następnie uzyskanie akceptacji Zamawiającego w trakcie opracowania dla przyjętych rozwiązań,
b) Uzyskanie wymaganych warunków od gestorów sieci, decyzji, uzgodnień, opinii i zezwoleń,
c) Przygotowanie kompletnych wniosków i uzyskanie stosownych decyzji i zezwoleń w imieniu zamawiającego,
d) Przekazanie kompletnej dokumentacji wraz z uzyskanymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami do Zamawiającego, w tym decyzję pozwolenia wodnoprawnego i potwierdzenia złożonego kompletnego wniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę – do 10.12.2026 r.
4) Płatności:
1) pierwsza faktura o wartości do 40% wartości całego zamówienia po opracowaniu
i zatwierdzeniu przez Zamawiającego koncepcji inwestycji opracowanej na cyfrowej mapie zasadniczej
2) druga faktura o wartości do 70% całego zamówienia po wszczęciu postępowania
o wydanie pozwolenia na budowę/zgłoszenia robót po złożeniu kompletu dokumentów
w Starostwie Powiatowym; dokumentacja musi być uprzednio przedłożona do wglądu
w Urzędzie Gminy Tarnów;
3) trzecia faktura o wartości równej pozostałej do zapłaty kwoty, wystawiona przez Wykonawcę po uzyskaniu przez Zamawiającego prawomocnego pozwolenia na budowę.
Zamawiający udzieli Wykonawcy pełnomocnictwa do jednoosobowego podejmowania w imieniu Gminy Tarnów czynności w zakresie reprezentacji w postępowaniach administracyjnych w sprawach związanych z opracowaniem projektu (w szczególności uzyskiwaniem uzgodnień branżowych i uzyskaniem prawomocnego pozwolenia wodnoprawnego oraz pozwolenia na budowę).
Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w miejscu opisanym w przedmiocie zamówienia oraz uzyskał na swoją odpowiedzialność i ryzyko wszelkie istotne informacje, które mogą być przydatne do przygotowania oferty. Wizja lokalna winna być wykonana na koszt własny Wykonawcy.
III. Warunki:
1. Wartość brutto za wykonanie projektu będzie jedynym kryterium wyboru oferenta.
2. W wycenie należy ująć wszystkie materiały i czynności konieczne do realizacji zadania oraz należny podatek VAT.
3. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Tarnów pok. 103 tel. tel. 14/688-01-15.
3. Termin opracowania dokumentacji do 10.12.2026 r. z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę.
4. Sposób płatności: przelew – 30 dni.
5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość nie udzielenia zamówienia w przypadku przekroczenia kwoty zaplanowanej na realizację zadania lub bez podawania przyczyny.
IV. Tryb postępowania: rozpoznanie cenowe.
1. Ofertę należy złożyć w formie pisemnej w Urzędzie Gminy Tarnów ul. Krakowska 19 na Dzienniku podawczym w terminie do dnia 14.08.2026 r. do godz. 10:00 w zaklejonej kopercie opisanej: „Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy drogi dla pieszych - chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1345K relacji Tarnów–Biała–Bobrowniki, w miejscowości Biała” z dopiskiem „NIE OTWIERAĆ” lub w formie elektronicznej (oferta w formacie .pdf zabezpieczona hasłem) na adres e-mailowy:
[adres e-mail dostępny w aplikacji]
do tego samego dnia i godziny. Hasło należy udostępnić do godz. 10:15 w osobnym e-mailu lub telefonicznie. W temacie wiadomości proszę wpisać: „Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy drogi dla pieszych - chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1345K relacji Tarnów–Biała–Bobrowniki, w miejscowości Biała”.
2. Kryterium wyboru oferty: cena 100%.
3. W załączeniu do zaproszenia przedkładamy następujące dokumenty:
1) wzór oferty,
2) mapa poglądowa,
3) Umowa z Wykonawcą – wzór.
Części zamówienia (1)
Część 0: Budowa drogi dla pieszych - chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1345k relacji Tarnów-Biała-Bobrowniki, w miejscowości Biała
Budowa chodnika w miejscowości Biała wzdłuż drogi powiatowej nr 1345k.
Dokumenty (3)
- zalącznik nr 2 - mapa poglądowajpg891734
- FORMULARZodt33796
- umowa-wzorpdf123913
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.