Sprzedaż nieruchomości gruntowej pod budowę garaży w Lidzbarku Warmińskim

Zamawiający: Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, Lidzbark Warmiński (województwo warmińsko-mazurskie)

Budżet gminy Lidzbark Warmiński 2026 — co ta jednostka planuje wydać i na co.

Data publikacji
Rodzaj zamówienia
uslugi
Status
ogłoszone

Podsumowanie

Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki o powierzchni 24 m² w Lidzbarku Warmińskim (ul. Tadeusza Kościuszki, działka nr 8/10). Teren niezabudowany, niezagospodarowany, nieogrodzony, z dostępem do drogi publicznej przez działkę gminną. Przeznaczenie: pod budowę garaży. Działka nie jest uzbrojona.

Treść ogłoszenia

BURMISTRZ LIDZBARKA WARMIŃSKIEGOOGŁASZAPIERWSZY PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWYCH POŁOŻONYCH NA TERENIEMIASTA LIDZBARK WARMIŃSKI Z PRZEZNACZENIEM POD BUDOWĘ GARAŻY1. ul. Tadeusza Kościuszki, działka nr 8/10 w obrębie 5 o powierzchni 24m2, zapisana w KW nr OL1L/00031114/8.Działka jest niezabudowana, niezagospodarowana i nieogrodzona. Grunt użytkowany był jako ogródek działkowy i porośnięty jest roślinnością trawiastą i miejscowo krzewami. Na działce znajduje się fragmentarycznie ogrodzenie z siatki plecionej. Kształt działki jest regularny, zbliżony do figury prostokąt, teren płaski. Dostęp do drogi publicznej zapewniony jest pośrednio przez działkę nr 8/22 będącą własnością Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński. Przedmiotowa działka nie jest uzbrojona. Najbliższe otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, budynki garaży w zabudowie szeregowej, tereny pokolejowe i  tereny zieleni.Cena wywoławcza nieruchomości: 6.800,00zł(słownie: sześć tysięcy osiemset złotych 00/100).Wysokość wadium wynosi 700,00 zł(słownie: siedemset złotych 00/100).2. ul. Tadeusza Kościuszki, działka nr 8/12 w obrębie 5 o powierzchni 24m2, zapisana w KW nr OL1L/00031114/8.Działka jest niezabudowana, niezagospodarowana i nieogrodzona. Grunt użytkowany był jako ogródek działkowy i porośnięty jest roślinnością trawiastą. Na działce fragmentarycznie znajduje się ogrodzenie  z siatki plecionej, gałęzie oraz w północnej części płyty betonowe. Kształt działki jest regularny, zbliżony do figury prostokąt, teren płaski. Dostęp do drogi publicznej zapewniony jest pośrednio przez działkę nr 8/22 będącą własnością Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński. Przedmiotowa działka nie jest uzbrojona. Najbliższe otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, budynki garaży w zabudowie szeregowej, tereny pokolejowe i  tereny zieleni.Cena wywoławcza nieruchomości: 6.800,00zł(słownie: sześć tysięcy osiemset złotych 00/100).Wysokość wadium wynosi 700,00 zł(słownie: siedemset złotych 00/100).3. ul. Tadeusza Kościuszki, działka nr 8/14 w obrębie 5 o powierzchni 24m2, zapisana w KW nr OL1L/00031114/8.Działka jest niezabudowana, niezagospodarowana i nieogrodzona. Grunt użytkowany był jako ogródek działkowy i porośnięty jest trawą. Na działce w jej północnej części położone są płyty betonowe. Kształt działki jest regularny, zbliżony do figury prostokąt, teren płaski. Dostęp do drogi publicznej zapewniony jest pośrednio przez działkę nr 8/22 będącą własnością Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński.  Przedmiotowa działka nie jest uzbrojona. Najbliższe otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, budynki garaży w zabudowie szeregowej, tereny pokolejowe i  tereny zieleni.Cena wywoławcza nieruchomości: 6.800,00zł(słownie: sześć tysięcy osiemset złotych 00/100).Wysokość wadium wynosi 700,00 zł(słownie: siedemset złotych 00/100).4. ul. Tadeusza Kościuszki, działka nr 8/16 w obrębie 5 o powierzchni 24m2, zapisana w KW nr OL1L/00031114/8.Działka jest niezabudowana, niezagospodarowana i nieogrodzona. Grunt porośnięty jest roślinnością trawiastą, w północnej części znajduje się pień. Kształt działki jest regularny, zbliżony do figury prostokąt, teren płaski. Dostęp do drogi publicznej zapewniony jest pośrednio przez działkę nr 8/22 będącą własnością Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński. Przedmiotowa działka nie jest uzbrojona. Najbliższe otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, budynki garaży w zabudowie szeregowej, tereny niezabudowane przeznaczone pod zabudowę garażową, tereny pokolejowe i  tereny zieleni.Cena wywoławcza nieruchomości: 6.800,00zł(słownie: sześć tysięcy osiemset złotych 00/100).Wysokość wadium wynosi 700,00 zł(słownie: siedemset złotych 00/100).Przeznaczenie działek w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego:EUKP– Teren istniejących budynków garażowych – adaptowany (jednostka planistyczna „E2”). Dopuszcza się możliwość zabudowy na granicy z sąsiednią działką. Teren położony jest w granicach strefy A lub B ochrony konserwatorskiej, dla której obowiązują ustalenia zawarte w §4 ust. 3 Uchwały Nr LIII/380/10 Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim z dnia 31 marca 2010 roku w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lidzbark Warmiński.Nieruchomości zbywane są na własność, nabywca przed podpisaniem umowy uiszcza całą wylicytowaną kwotę + 23% podatku VAT.Działki stanowią mienie komunalne Miasta Lidzbark Warmiński. Nieruchomości nie są obciążone ciężarami i hipotekami, nie toczy się wobec nich postępowanie administracyjne dotyczące prawidłowości ich nabycia przez gminę.Przetarg odbędzie się dnia 10 września 2026 roku o godz. 900w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskimprzy ulicy A. Świętochowskiego 14.W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, jeżeli w terminiedo dnia 04 września 2026 rokuwpłacą wadium na konto Urzędu Miasta – Bank Handlowy w Warszawie S.A. Nr 35 1030 1508 0000 0008 2360 5002.W tytule wpłaty wadium należy podać numer działki, na którą jest wpłacane wadium.Za dzień wniesienia wadium uważa się dzień wpływu na w/w rachunek.Przed otwarciem przetargu należy okazać komisji przetargowej: dowód wpłaty wadium, dowód tożsamości – w przypadku osoby fizycznej, aktualny wypis z właściwego rejestru, stosowne pełnomocnictwa oraz dowody tożsamości osób reprezentujących podmiot – w przypadku osób prawnych.Jeżeli uczestnik przetargu jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa sporządzonego w formie dokumentu z podpisem urzędowo poświadczonym, upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.W przetargu mogą uczestniczyć cudzoziemcy, którzy spełniają wymogi określone w ustawie z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (t.j. Dz. U. z 2017r., poz. 2278).Nabywca zobowiązuje  się,   w  razie  potrzeby, do przełożenia   urządzeń   naziemnych i podziemnych znajdujących się na tej działce, na własny koszt oraz do ich udostępnienia  w celu wykonania remontów i konserwacji, bez roszczeń odszkodowawczych.Nabywca jest zobowiązany wykorzystywać grunt zgodnie z przeznaczeniem.Nabywca nieruchomości ustalony w przetargu, zobowiązany jest do przeprowadzenia własnym staraniem oraz na własny koszt prac porządkowych na nieruchomości, jeśli prace takie będą konieczne. Koszt wznowienia granic ponosi nabywca.Cena wylicytowana razem z podatkiem VAT (po odliczeniu wpłaconego wadium) winna być uiszczona przed zawarciem umowy notarialnej.Wszelkie koszty związane z nabyciem nieruchomości ponosi nabywca.Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, zaliczone zostanie na poczet wylicytowanej ceny nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylania się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy notarialnej.Burmistrz zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z uzasadnionej przyczyny.Niniejsze ogłoszenie zamieszcza się na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Lidzbarku Warmińskim, na stronach internetowych Urzędu Miejskiego:[link dostępny w aplikacji] [link dostępny w aplikacji] oraz na stronie: [link dostępny w aplikacji] informacji udziela Referat Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim ul. Świętochowskiego 14, pokój 101,tel. 89 767 85 14.Lidzbark Warmiński, dnia 06 sierpnia 2026 roku.

Części zamówienia (1)

  1. Część 0: Sprzedaż działki nr 8/10 (ul. Tadeusza Kościuszki)

    Sprzedaż nieruchomości gruntowej o powierzchni 24 m² z przeznaczeniem pod budowę garaży.

Dokumenty (2)

Otwórz pełne ogłoszenie w aplikacji →

W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.

Zobacz inne zamówienia publicznewarmińsko-mazurskie

Sprzedaż nieruchomości gruntowej pod budowę garaży w Lidzbarku Warmińskim — zamówienie publiczne — Zamówienia publiczne