Przetarg ustny ograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej w miejscowości Goszczyna
Zamawiający: URZĄD GMINY DOMANIÓW, Domaniów (województwo dolnośląskie)
- Termin składania ofert
- Data publikacji
- Rodzaj zamówienia
- uslugi
- Miejsce realizacji
- Goszczyna (obręb), gmina Domaniów
- Status
- ogłoszone
Podsumowanie
Przetarg ustny ograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej w obrębie wsi Goszczyna (gmina Domaniów). Postępowanie jest ograniczone wyłącznie do właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości bezpośrednio przylegających do przedmiotu sprzedaży. Przeznaczenie terenu: zabudowa produkcyjno-usługowa (2P/U).
Kluczowe wymagania
- Status właściciela lub użytkownika wieczystego nieruchomości bezpośrednio przylegającej
- Wniesienie wadium w terminie do 10 września 2026 r.
- Złożenie zgłoszenia wraz z dokumentem potwierdzającym tytuł prawny do nieruchomości przyległej
- Przedłożenie aktualnego odpisu z KRS (dla przedsiębiorców) lub dowodu osobistego (osoby fizyczne)
Treść ogłoszenia
Strona głównaPrzetargiZarządzenie nr 223_2026 Wójta Gminy Domaniów w sprawie ogłoszenia pierwszego przetargu...PrzetargiZarządzenie nr 221/2026 Wójta Gminy Domaniów z dnia 24 lipca 2026 r. w sprawie przekazania w nieodpłatne użyczenie nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy Domaniów oraz ogłoszenia wykazu nieruchomości przeznaczonej do użyczeniaZarządzenie nr 223_2026 Wójta Gminy Domaniów w sprawie ogłoszenia pierwszego przetargu ustnego ograniczonego na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy DomaniówWójt Gminy Domaniówogłasza pierwszy przetargustny ograniczonyna sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Domaniówdnia 15 września 2026 r. godz. 10.00w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Domaniowie, Domaniów 56, 55-216 Domaniów.Numer ewidencyjny /obrębKWPow. (m2)OpisPrzeznaczenie nieruchomościRodzaj zbyciaCena wywoławcza(netto)*Wadium w złotychWysokość minimalnego postąpienia w złotych138/1, 138/2,GoszczynaDziałki sprzedawane łącznieWR10/00047353/4łącznie 2087Działki oznaczona w ewidencji gruntów symbolemdr-drogistanowi fragment gruntowej drogi gminnej, dochodzącej w dalszym odcinku do drogi wojewódzkiej nr 396, około 100 m od autostrady A4-węzeł autostradowy Brzezimierz, ok. 400 m od zabudowań wsi GoszczynaDziałki objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w obrębie ewidencyjnym Goszczyna. Zgodnie z uchwałą nr XLII/285/22 Rady Gminy Domaniów z dnia 26 maja 2022 r. w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów położonych w obrębach wsi Brzezimierz i Goszczyna (Dz. Urz. Woj. Dolnośląskiego z dnia 3 czerwca 2022 r., poz. 3005) przeznaczenie2P/U-Teren zabudowy produkcyjno-usługowejPrzetarg ustny ograniczony, wprzetargu mogą uczestniczyć wyłącznie właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości bezpośrednio przylegających do nieruchomości stanowiących przedmiot sprzedaży.200.000,00 zł20.000,00 złMinimalne postąpienie nie może wynosić mniej niż1 % ceny wywoławczej nieruchomości(z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych) 2.000,00 /słownie: dwa tysiące złotych/140,GoszczynaWR10/00047353/42167Działka oznaczona w ewidencji gruntów jakodr-drogistanowi gruntową drogę gminną, dochodzą do drogi wojew. nr 396, około 300 m od autostrady A4-węzeł autostradowy Brzezimierz, ok. 200 m od zabudowań wsi GoszczynaDziałka objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w obrębie ewidencyjnym Goszczyna. Zgodnie z uchwałą nr XLII/285/22 Rady Gminy Domaniów z dnia 26 maja 2022 r. w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów położonych w obrębach wsi Brzezimierz i Goszczyna (Dz. Urz. Woj. Dolnośląskiego z dnia 3 czerwca 2022 r., poz. 3005) przeznaczenie2P/U-Teren zabudowy produkcyjno-usługowejPrzetarg ustny ograniczony, wprzetargu mogą uczestniczyć wyłącznie właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości bezpośrednio przylegających do nieruchomości stanowiących przedmiot sprzedaży.207.700,00 zł20.800,00 złMinimalne postąpienie nie może wynosić mniej niż1 % ceny wywoławczej nieruchomości(z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych)2.080,00 /słownie dwa tysiące osiemdziesiąt złotych/*doceny osiągniętej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT według stawki obowiązującej w dniu sprzedaży.W przetargu mogą uczestniczyć wyłącznie właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości bezpośrednio przylegających do działek nr 138/1 i 138/2(sprzedawane łącznie), obręb Goszczyna, oraz działki nr 140, obręb Goszczyna, stanowiących przedmiot sprzedaży.Nieruchomości przeznaczone do sprzedaży stanowią działki pełniące funkcję dróg wewnętrznych, położone w obrębie istniejącego kompleksu inwestycyjnego. Działki te stanowią element wewnętrznego układu komunikacyjnego obsługującego wyłącznie nieruchomości przyległe i są z nimi funkcjonalnie powiązane. Ze względu na swoje przeznaczenie, położenie oraz sposób zagospodarowania nie posiadają samodzielnego znaczenia gospodarczego, natomiast ich racjonalne wykorzystanie jest możliwe wyłącznie w powiązaniu z nieruchomościami bezpośrednio przylegającymi.Nieruchomości stanowiące przedmiot sprzedaży graniczą bezpośrednio z nieruchomościami będącymi własnością dwóch podmiotów. Ich nabycie przez właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości przyległych umożliwi uporządkowanie struktury własnościowej, włączenie dróg wewnętrznych do kompleksu inwestycyjnego oraz zapewni jego spójność funkcjonalną i komunikacyjną.Mając na uwadze charakter, położenie i funkcję przedmiotowych nieruchomości oraz fakt, że możliwość ich racjonalnego zagospodarowania istnieje wyłącznie przez właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości bezpośrednio przylegających, uzasadnione jest przeprowadzenie przetargu ustnego ograniczonego. Ograniczenie przetargu do tej grupy uczestników zapewni racjonalne zagospodarowanie nieruchomości i jest uzasadnione ich przeznaczeniem, sposobem zagospodarowania oraz położeniem, zgodnie z art. 40 ust. 2a ustawy o gospodarce nieruchomościami.Przetarg ustny ograniczony skierowany jest do właścicieli nieruchomości przyległych do nieruchomości stanowiącej przedmiot sprzedaży, którzy wpłacą na konto Urzędu Gminy Domaniów, prowadzoneprzez PKO Bank Polska S.A. nr64 1020 4027 0000 1102 2049 3001,wadium w wysokości wskazanej w ogłoszeniu do dnia10 września 2026 r.Tytuł przelewu: Wadium na dz. nr … ob. ew. Goszczyna.Szczegółowe zasady przeprowadzenia przetargu określa Regulamin pierwszego ustnego przetargu ograniczonego stanowiący załącznik nr 2 do Zarządzenia Wójta Gminy Domaniów nr 223/2026 z dnia 10 sierpnia 2026 r.”Dodatkowe informacje uzyskać można w Urzędzie Gminy Domaniów, Domaniów 56, pok. 3 lub pod nr tel. 71 301 73 80.Ogłoszenie zostało wywieszone na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy w Domaniowie, na tablicy ogłoszeń sołectwa Goszczyna, na stronie [link dostępny w aplikacji], [link dostępny w aplikacji],w okresie od 10.08.2026-12.09.2026 r.Wójt Gmin Domaniów/-/ Dorota SalaZałącznikiZarządzenie nr 223 2026407.35KBpdfPobierzzał. nr 1.754.87KBpdfPobierzzał. nr 2.2.42MBpdfPobierzzał. nr 3.465.34KBpdfPobierzzał. nr 4.714.76KBpdfPobierzRejestr zmianData wprowadzenia dokumentu do BIP:10 sierpnia 2026 09:34Dokument wprowadzony do BIP przez:Aneta DomańskaIlość wyświetleń:1210 sierpnia 2026 15:13(Aneta Domańska) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument opublikowany)10 sierpnia 2026 09:36(Aneta Domańska) - Opublikowanie dokumentu.10 sierpnia 2026 09:35(Aneta Domańska) - Dodanie załącznika [zal._nr_4..pdf] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)więcej »10 sierpnia 2026 09:35(Aneta Domańska) - Dodanie załącznika [zal._nr_3..pdf] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)10 sierpnia 2026 09:35(Aneta Domańska) - Dodanie załącznika [zal._nr_2..pdf] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)10 sierpnia 2026 09:35(Aneta Domańska) - Dodanie załącznika [zal._nr_1..pdf] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)10 sierpnia 2026 09:34(Aneta Domańska) - Dodanie załącznika [zarzadzenie_nr_223_2026.pdf] do dokumentu. (Dokument nieopublikowany)10 sierpnia 2026 09:34(Aneta Domańska) - Dodanie dokumentu. (Dokument nieopublikowany)
Części zamówienia (1)
Część 0: Sprzedaż nieruchomości gruntowej w Goszczynie
Sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej o przeznaczeniu produkcyjno-usługowym (2P/U).
Dokumenty (5)
- Zarządzenie nr 223 2026407.35KBpdfPobierz
- zał. nr 2.2.42MBpdfPobierz
- zał. nr 3.465.34KBpdfPobierz
- zał. nr 4.714.76KBpdfPobierz
- zał. nr 1.781.65KBpdfPobierz
W aplikacji znajdziesz dokumenty do pobrania i odnośnik do ogłoszenia u zamawiającego.